Kupno królika

Awatar użytkownika
mamamija
Stały Bywalec
Data: 07 lip 2012, 18:58

Kupno królika

Postautor: mamamija » 15 lis 2013, 10:58

Mam zamiar kupić królika miniaturkę dla dziecka i zapytuję czy są to zwierzęta uciążliwe. Jak dużo jest przy nich roboty, czy śmierdzi, czy często trzeba sprzątać itp. Pani w zoologicznym zachwalała że królik jest lepszy od świnki morskiej. Że nie alergiczny, mało brudzi, mało je i dziecko może się nim bawić. Czy to prawda?

Awatar użytkownika
Madlen
Zawodowiec
Data: 17 paź 2009, 11:39

Re: Kupno królika

Postautor: Madlen » 15 lis 2013, 12:26

Ja kupiłam ale nie jestem zbytnio zadowolona :dobani: Mój królik ma cały pokój dla siebie chodzi i robi co chce.Szybko nauczył się załatwiać w jedno miejsce i wszystko by było ok gdyby nie sprzątanie po nim.Mój królik dużo je i dużo wydala ,na początku sprzątałam codziennie ale już nie mam siły i obecnie staram się sprzątać co trzy dni :x

Awatar użytkownika
Batio
Początkujący
Data: 24 kwie 2015, 14:25

Postautor: Batio » 24 kwie 2015, 14:46

Ogólnie królik nie jest trudnym zwierzęciem do opanowania :) Miałem 4,5 roku królika i sobie go wychowałem ale trzeba przyznać, że jego nauka jest o 5x dłuższa i o 10x więcej cierpliwości przy niej trzeba niż przy nauce psa. Polecam zakupic specjalistyczny poradnik na temat królików, ja całe wychowanie mojego Ferdka na tym oparłem i odniosłem sukces :) Królik spał na łóżku, nie gryzł kabli, mokre odchody i mocz zostawiał w klatce, a suche odchody na gazecie w rogu pokoju.

Awatar użytkownika
maura
Fanatyk
Data: 14 lip 2014, 19:10

Postautor: maura » 26 kwie 2015, 12:32

Moja znajoma kupiła parę lat temu miniaturkę i okazało się, że sprzedawca ją oszukał, bo królik już jest kilka razy większy od miniaturki :lol:

Awatar użytkownika
Batio
Początkujący
Data: 24 kwie 2015, 14:25

Postautor: Batio » 28 kwie 2015, 9:35

To nie chodzi o oszustwo tylko o odpowiednie karmienie, miniaturki jęśli sa zywione jak króliki hodowlane to tez rosną spore. Miniaturka zostaje miniaturką jesli karmimy go jedynie paszą.

Awatar użytkownika
sylkaa2
Amator
Data: 20 mar 2015, 10:47

Postautor: sylkaa2 » 28 sie 2015, 9:56

no ja uwazam ze skzoda zwirzaki tak w klatckach trzymac

Wróć do „Turystyka”