Wakacje z biurem czy na własną rękę.

Blacha
Fanatyk
Data: 17 lis 2013, 18:02

Re: Wakacje z biurem czy na własną rękę.

Postautor: Blacha » 15 wrz 2016, 13:13

Ale kto powiedział, że trzeba jechać w takie skupisko jak na zamieszczonym wyżej obrazku? Na stronie itaki widziałem na przykład bardzo kameralne oferty, gdzie nie ma takich tłumów, gdzie na prawdę można miło spędzić czas i zrelaksować się z dala od ludzi.

adamr
Amator
Data: 03 lut 2015, 12:16

Postautor: adamr » 20 wrz 2016, 10:37

wipstudio pisze:W zasadzie bardzo dużym plusem omijania biura podróży jest większa szansa na mniejsze skupiska ludzi.

Wyżej podałem wypad z itaką, na którym nie ma takich tłumów. Z drugiej strony, takie tłumy wynikają z tego, że ktoś chce pojechać w na znaną plażę w jeszcze bardziej znanej miejscowości wypoczynkowej. Ludzie tam jadą z własnej woli samodzielnie lub z biurem podróży. To Twoja decyzja, jaki kierunek wybierzesz. Zresztą możesz w ogóle wybrać coś innego niż plażing. W tym roku jeżeli ktoś korzystał z lastów, to mógł sobie wybrać jakiś fajną wycieczkę, coś aktywnego, a plażować nad naszym morzem.

Rav33
Fanatyk
Data: 02 gru 2012, 15:38

Postautor: Rav33 » 29 wrz 2016, 11:44

Zawsze można wybrać ofertę w kameralnym hotelu 18+ i uniknąć tłumów, rozkrzyczanych dzieci i zgiełku. ;) Takie oferty też tam mają z tego co wiem. ;)

Awatar użytkownika
Potylka
Fanatyk
Data: 19 sie 2014, 14:15

Postautor: Potylka » 30 wrz 2016, 12:23

Blacha pisze:Ale kto powiedział, że trzeba jechać w takie skupisko jak na zamieszczonym wyżej obrazku? Na stronie itaki widziałem na przykład bardzo kameralne oferty, gdzie nie ma takich tłumów, gdzie na prawdę można miło spędzić czas i zrelaksować się z dala od ludzi.

A mają coś nowego w ofercie na jesień?

arolik
Nowy
Data: 30 sie 2014, 20:02

Postautor: arolik » 14 lis 2016, 6:46

JA zawsze wolę jechać samemu. Jak nie jest gdzieś fajnie, to pakuję się w samochód i jadę dalej. Co roku jeżdżę w wakacje nad morze i nie mam problemów z tłumami. W górach zimą trochę gorzej, bo wyciągów mniej niż plaż ;) Ale też nie ma dramaty. Zawsze noclegi sprawdzam na https://noclegiwpolsce.info.pl/

kanabis
Początkujący
Data: 02 wrz 2015, 11:00

Postautor: kanabis » 14 lis 2016, 13:47

Jak dla mnie wybór jest prosty bo już kilka razy sobie to kalkulowałem. Dużo bardziej oczywiście opłaca się jechać na własną rękę bo biura podróży doliczają sobie sporo za organizację. Co do środka transportu to zdecydowanie samolot. Po pierwsze czas podróży, po drugie cena- można znaleźć super tanie loty i lecieć dosłownie za grosze a po trzecie bezpieczeństwo- samolot najbezpieczniejszym środkiem transportu :)
Najlepsze miejsce na spotkanie Kraków http://www.lajkonik-pik.pl/pl/krakow. Tutaj spotkasz się z przyjaciółmi.

adamr
Amator

Postautor: adamr » 15 lis 2016, 11:02

To zależy, co rozumiesz poprzez "opłaca się bardziej". Jeżeli tylko kwestie finansowe, to być może z wczasami tak jest, z wycieczkami juz nie zawsze, zwłaszcza jeżeli będzie to opcja last minute. Niektóre (np. itaki) wypadają bardzo tanio i mają stosunkowo długie terminy do wyjazdu, więc łatwo zaplanować. No i jest jeszcze inna kwestia, jak czlowiek wyjeżdża na wakacje, to lepiej jak najwięcej wypoczywać, a jak najmniej martwić się o kwestie organizacyjne.

Awatar użytkownika
Potylka
Fanatyk
Data: 19 sie 2014, 14:15

Postautor: Potylka » 13 gru 2016, 18:49

Na jak długo jest ta opcja last minute jaki egzotyczny kraj polecasz ?

japończyk
Raczkujący
Data: 15 paź 2009, 20:15

Postautor: japończyk » 27 gru 2016, 17:20

Wakacje/urlop tylko we własnym zakresie. 2 tygsy i można objechać PL i zaorać :lol:

adamr
Amator

Postautor: adamr » 05 sty 2017, 11:44

Potylka pisze:Na jak długo jest ta opcja last minute jaki egzotyczny kraj polecasz ?

Co to znaczy na jak długo?
Po prostu należy przeglądać, a z egzotyką to różnie bywa. Jednak co innego wypad na typowe wczasy, a co innego np. taki wypad z itaką do Indonezji, gdzie oprócz rejsu łodziami, jest zwiedzanie np. wyspy Komodo.http://www.itaka.pl/no-limits/indonezja/naturalne-piekno-indonezja-2,CGKEXP2.html?ofr_id=f843e36c8d6d6b5192564149c96de5adb3d5c5532422d2e08f02cc5927be97fd&adults=2&childs=0

kanabis
Początkujący
Data: 02 wrz 2015, 11:00

Postautor: kanabis » 02 lut 2017, 10:32

Zależy gdzie. Bo jeżeli chcemy jechać gdzies w egzotyczne kraje, to przyda nam sie pomoc biura podróży. jeśli jednak chcemy jechać w Polske, to sami jestesmy w stanie zorganizować sobie taki wypad. ja na przykład byłem niedawno z żoną w hotelu verde montana. Pojechaliśmy tam na SPA. bardzo nam sie podobało i na pewno jeszcze tam wrócimy.
Najlepsze miejsce na spotkanie Kraków http://www.lajkonik-pik.pl/pl/krakow. Tutaj spotkasz się z przyjaciółmi.

balcer
Nowy
Data: 31 sty 2017, 14:08

Postautor: balcer » 03 lut 2017, 12:38

Z psem najlepiej się jeździ samemu. Biuro nam wakacji z psem raczej nie zapewni.

toma001
Nowy
Data: 14 mar 2017, 16:17

Postautor: toma001 » 14 mar 2017, 16:26

Warto sprawdzać oferty z Niemiec jeśli chodzi o egzotykę, często jest znacznie taniej i przede wszystkim o wiele większy wybór. Ostatnio byliśmy na Dominikanie i wyszło wszystko rewelacyjnie :)
Ostatnio zmieniony 14 mar 2017, 16:26 przez toma001, łącznie zmieniany 1 raz.

Zdrapaka
Początkujący
Data: 10 lut 2016, 8:24

Postautor: Zdrapaka » 19 kwie 2017, 7:20

Ja też wolę szukać na własną rękę. Jeżeli Kraków, to jest tam na prawdę dużo hosteli, w najbliższy weekend będę w Hostelu Victoria - bardzo miła obsługa, a wyposażenie odpowiada całkowicie cenie za jaką się płaci. Jeżeli ma to być dłuższy wypad to już myślę o Hotelu, nie musi być to pięć gwiazdek, ale zadowalający kompleks musi być - czyli basen, sauna, restauracje itd. takim dobrym przykładem jest hotel Skalny w Szczyrku. Luksus dla osób takich jak ja to nie pięć gwiazdek, sami zobaczcie - http://www.hotelskalnyszczyrk.pl.

powder901
Raczkujący
Data: 07 cze 2016, 13:06

Postautor: powder901 » 19 lip 2017, 12:21

jeżeli chodzi o takie tradycyjne wakacje to zawsze na własną rękę i jedyny co robiłem przez coś jak pośrednictwo to work&travel no ale tego się inaczej nie da, ja akurat z www.campamerica.pl byłem i jak się studiuje to wydaje mi się że fajniejszej opcji na wakacje się nie znajdzie, zdecydowanie niesamowite przeżycie
Ostatnio zmieniony 19 lip 2017, 12:21 przez powder901, łącznie zmieniany 1 raz.