Wakacje z biurem czy na własną rękę.

Pasik
Nowy
Data: 13 lis 2014, 15:24

Re: Wakacje z biurem czy na własną rękę.

Postautor: Pasik » 22 lis 2014, 22:43

Jestem z natury leniwy, więc wolę formalności powierzyć specjalistom. No i mam pewność, że nic nie popsuje mi wyjazdu.

Frequencerz
Nowy
Data: 22 gru 2014, 16:48

Postautor: Frequencerz » 22 gru 2014, 17:39

Zalezy od miejsca docelowego ; ) Europa jak najbardziej na wlasna reke , osobiscie zwiedzilem ok. 1/2 naszego kontynentu i wszystko na wlasna reke samochodem , nawet zadnych rezerwacji noclegowych nie robilem , tylko w ciemno i nigdy nie bylo problemu z noclegiem. Poza Europa , to proponuje bardziej biuro podrozy , bo to juz troche inny swiat:) chociaz mam znajomego , ktory na wlasna reke byl w Argentynie i chwali, inny z kolei przed półtora miesiaca podrozowal Tajlandia - Wietnam - Kambodża i tez dal rade i wszystko razem za 1,5 miesiaca kosztowalo go ok. 8000zł , czyli stosunkowo mało , patrząc oferty z biur gdzie 2 tygodnie w jednym z tych państw to 5000 + :)
Samochod , czy samolot ? Zalezy ile osob i jak daleko :) Samoloty tez mozna w baaaardzo atrakcyjnych cenach znaleźć :) Ja osoboiscie wole samochod , gdyz bedac juz na miejscu mozna jechac gdzie sie chce :) Pozdrawiam.

Tuśka
Początkujący
Data: 06 sie 2014, 16:44

Postautor: Tuśka » 20 lut 2015, 2:20

Łączę podróżowanie które organizuję samodzielnie z podróżami z biura podróży. Lubię aktywnie spędzony czas. Fajnie że biura podróży organizują wyjazdy gdzie można zwiedzać na konno czy na rowerach. Bardzo mi się podoba ten pomysł.

vankarol
Raczkujący
Data: 05 mar 2015, 15:14

Postautor: vankarol » 05 mar 2015, 15:23

Zdecydowanie na własną rękę. Biura podróży przechodzą już do lamusa. Ja korzystam teraz z serwisów rezerwacyjnych, takich jak choćby bookapart.com. Wchodzę, wybieram lokalizację i termin. A resztę załatwiam sam i moge zwiedzać co mi się podoba i kiedy mi się podoba. Nie jestem uzależniony od planu wycieczki :)

Awatar użytkownika
coral
Postowiec Pospolity
Data: 03 sty 2015, 21:13

Postautor: coral » 05 mar 2015, 16:34

Nie wszedzie " na wlasna reke " to dobry pomysl !

przykladem moze byc Rzym i Vatykan - samemu prawie nic nie zobaczysz , albo to co tobie zajmie tydzien - inni zobacza w 2 dni ! nie wspominajac o $ na parkingi i narazeniu na okradzenie.
W polsce panuje takie przekonanie , ze sam bede tanszy lepszy itp. A to jest spadek po PRL'u.

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 08 mar 2015, 13:58

No ok w takim razie dobrnijmy do momentu gdzie wybieramy nasz punkt wypoczynku - ponoć modne stało się wynajmowanie domu/willi zamiast hotelu co o tym myślicie ?

Awatar użytkownika
coral
Postowiec Pospolity

Postautor: coral » 08 mar 2015, 15:19

Jak duzo ludzi tak kazdy bedzie mial inne zdanie w tym temacie . Bo ludzie sa rozni i preferuja roznego rodzaju forme wypoczynku.

master
Początkujący
Data: 10 lip 2012, 21:16

Postautor: master » 15 mar 2015, 16:20

Tuśka pisze:Łączę podróżowanie które organizuję samodzielnie z podróżami z biura podróży. Lubię aktywnie spędzony czas. Fajnie że biura podróży organizują wyjazdy gdzie można zwiedzać na konno czy na rowerach. Bardzo mi się podoba ten pomysł.

Masz na myśli jakieś konkretne biuro bo szczerze mówiąc nie spotkałem się jeszcze z ofertą gdzie było oferowany aktywny wypoczynek. Przyznam że w tym roku chciałbym wyjechać gdzieś gdzie dostałbym wycisk a potem mógłbym poleniuchować na plaży a na zorganizowanie takich wczasów samemu brak mi czasu.

vankarol
Raczkujący

Postautor: vankarol » 16 mar 2015, 12:25

coral pisze:Nie wszedzie " na wlasna reke " to dobry pomysl !

przykladem moze byc Rzym i Vatykan - samemu prawie nic nie zobaczysz , albo to co tobie zajmie tydzien - inni zobacza w 2 dni ! nie wspominajac o $ na parkingi i narazeniu na okradzenie.
W polsce panuje takie przekonanie , ze sam bede tanszy lepszy itp. A to jest spadek po PRL'u.

Jasne, że nie wszędzie, ale pamiętaj, że nie trzeba zawsze jeździć tam gdzie wszyscy. Wyobrażasz no np. wycieczkę po Zjednoczonym Królestwie z biurem podróży? Bez odwiedzania knajpek, bez wstąpienia na mecz czy zaliczeniu jakichś celtyckich ruin? Ja nie, ale nie spotkałem się z biurem podróży oferującym takie atrakcje.

Awatar użytkownika
coral
Postowiec Pospolity

Postautor: coral » 16 mar 2015, 23:17

:DD co to jest " zjednoczone krolestwo " ?

vankarol
Raczkujący

Postautor: vankarol » 19 mar 2015, 12:09

coral pisze::DD co to jest " zjednoczone krolestwo " ?

UK? Wielka Brytania?

Awatar użytkownika
SaraAra
Raczkujący
Data: 06 mar 2015, 10:20

Postautor: SaraAra » 19 mar 2015, 12:49

Ja tez korzystam z serwisów, najczęściej Bookapart albo booking, spore możliwości i wygoda :)

Pasik
Nowy
Data: 13 lis 2014, 15:24

Postautor: Pasik » 17 maja 2015, 23:59

U nas to w sumie zależy. Zdarzyło nam się jechać i z biura np do Paryża, ale też rezerwowaliśmy ze stronki traveloppa do grecji i też było super. Zależy kto jakie ma oczekiwania w jakim kraju.

Harmonia
Raczkujący
Data: 27 paź 2014, 14:46

Postautor: Harmonia » 03 cze 2015, 16:59

Pasik - pytanko. Rezerwowaliście przelot czy hotel? Mieliście zapewnione jakies atrakcje w Grecji? Cenowo wyszło atrakcyjnie?

veraa
Nowy
Data: 07 cze 2015, 21:48

Postautor: veraa » 07 cze 2015, 21:54

ja tez stamtąd rezerwowałam soebie przeloty i hotele. Zwiedzałam wszystko na własną rękę i to jest nawet lepsze niż wycieczki z biurem,kupuje sobie przewodnik i chodzę tam gdzie chce i zwiedzam to co mnie interesuje ( a atrakcje sama sobie zapewniałam ;) )W biurach wszystko jest narzucone i mi to zbytnio nie pasuje…