Wakacje z biurem czy na własną rękę.

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Wakacje z biurem czy na własną rękę.

Postautor: wipstudio » 21 sie 2013, 22:04

Jak lepiej jechać na wakacje. Czy skorzystać z biura podróży czy pojechać na własna ręke?

Jak jechać to czym pociągiem, samolotem czy też autem.

Kalkulowaliście kiedyś ile to wyjdzie w dwóch wariantach ?

Awatar użytkownika
widmo29
Wyjadacz
Data: 20 maja 2012, 17:14

Re: Wakacje z biurem czy na własną rękę.

Postautor: widmo29 » 22 sie 2013, 0:37

Ja ci powiem że moim zdaniem jest lepiej organizować wyjazd na własną rękę.Przynajmniej nie będziesz miał niespodzianki że dzień przed wyjazdem przychodzi do ciebie sms od biura w którym napisali że wyjazd jest odwołany.Jeśli chodzi o środek transportu,to zależy od wielu rzeczy,jak na przykład to czy posiadasz samochód,czy planujesz wyjazd w kraju czy zagranicą i to ile masz pieniędzy.

Awatar użytkownika
chemini
Administrator
Data: 27 sie 2009, 20:50

Postautor: chemini » 22 sie 2013, 0:55

Dłuższe urlopy tylko na własną rękę. Gdybym jechała poza kontynent to chyba razem z biurem :mysli:
Lubuskie Stowarzyszenie Historyczne "Lubusz"

Awatar użytkownika
Slow
Postowiec Pospolity
Data: 08 lip 2013, 10:24
Kontakt:

Postautor: Slow » 22 sie 2013, 11:33

Ja jednak nie jeżdżę dużo i najczęściej po Europie, dlatego wszystko na swoją rękę robię.

Awatar użytkownika
Madlen
Zawodowiec
Data: 17 paź 2009, 11:39

Postautor: Madlen » 22 sie 2013, 12:05

Wyjazd na własną rękę i autem.Nigdy nie kalkulowałam czym się bardziej opłaca jeździć ale moje auto to jak mój 2 dom :)

Awatar użytkownika
mariuszmistrz
Tytan
Data: 14 maja 2009, 16:59

Postautor: mariuszmistrz » 22 sie 2013, 14:01

widzę, że większość lubi na własną rękę wycieczki. Spróbujcie zatem pozwiedzać trochę zachodnią Ukrainę własnym samochodem. Ja bym się chyba nie odważył...

Awatar użytkownika
Madlen
Zawodowiec
Data: 17 paź 2009, 11:39

Postautor: Madlen » 22 sie 2013, 17:03

Na Ukrainie byłam raz i to autem, trzeba pamiętać o zielonej karcie ,powiedziałam nigdy więcej !

master
Początkujący
Data: 10 lip 2012, 21:16

Postautor: master » 23 mar 2014, 21:29

Według mnie na wczasy czy wycieczkę lepiej udać się z biurem podróży. Wybieram ofertę, płacę i nic więcej mnie nie obchodzi. W naszym kraju chyba na czele jest itaka i z tego co widziałem w zeszłym roku mieli rekord 510 tysięcy klientów.

agnieszka81
Nowy
Data: 24 mar 2014, 19:21

Postautor: agnieszka81 » 24 mar 2014, 19:25

Ja mam odmienne zdanie. Uważam, że najlepiej samemu o wszystko zadbać i samemu wszytko zorganizować. Osobiście preferuje wyjazdy nad nasze polskie morze, noclegów szukam na przymorzu.pl transport autem własnym a reszta wedle uznania.

abradaabb
Początkujący
Data: 24 sty 2014, 12:26

Postautor: abradaabb » 31 mar 2014, 14:18

Tak jak agnieszka81, preferuję wakacje zorganizowane na własną rękę. Oczywiście wiąże się z tym więcej roboty, ponieważ sam musisz załatwić i zadbać o szczegóły. Osobiście już dwukrotnie wyjeżdżałem za granicę - raz do Anglii, raz do Chorwacji. Obliczyłem, że pobyt za granicą kosztował mnie o wiele mniej niż propozycje oferowane przez biura podróży, a zobaczyłem dokładnie to co chciałem i kiedy chciałem. Należy jednak zwrócić uwagę, czy jedziesz sam, czy może bierzesz bardziej liczną grupę osób oraz jak dobrze potrafisz mówić w danym języku by nie mieć problemów z komunikacją na miejscu.

Awatar użytkownika
atena600
Prawa Ręka Boga
Data: 16 gru 2009, 17:58

Postautor: atena600 » 05 kwie 2014, 20:43

Jeśli w Europie warto jechać autem ,najlepiej dobrą terenówką ;) pozostałe części Świata raczej z biurem podróży bezpieczniej i wygodniej ,jeśli chodzi o przelicznik myślę że wakacje to czas odpoczynku i relaksu ,a czas na rachunki zostawmy w domowym zaciszu :)

QueenDream
Początkujący
Data: 03 maja 2012, 13:17

Postautor: QueenDream » 06 kwie 2014, 12:26

Ja mimo wszystko na ten moment bałabym się podróżować na własną rękę-bariera językowa

olaf8
Nowy
Data: 08 kwie 2014, 8:56

Postautor: olaf8 » 08 kwie 2014, 9:02

Wakacje zorganizowane na własną rękę gwarantują znacznie lepsze wspomnienia. Nie siedzę tylko w basenowym hotelu sącząc drinka, zwiedzę znacznie więcej, nowe miejsca, które nie są często uczęszczane, spędzę tam tyle czasu ile mam ochotę. :)

Harmonia
Raczkujący
Data: 27 paź 2014, 14:46

Postautor: Harmonia » 07 lis 2014, 13:01

Z biurem. Od paru sezonów jeżdżę i nie wyobrażam sobie, abym miała sama wszystko ogarniać. Dobre biuro, z dobrym kontaktem to skarb. Ja jeżdżę na wczasy w góry, do Włoszech na narty. Nie ma możliwości, aby hotel, instruktorów itp sama miała załatwić. Dodatkowo jeszcze jedziemy z całą rodziną i każdy z nas lubi coś innego robić po szusowaniu, więc biuro jest tu niezbędne.

Tuśka
Początkujący
Data: 06 sie 2014, 16:44

Postautor: Tuśka » 10 lis 2014, 15:25

Ja lubię i takie i takie podróże. W każdej można dostrzec pozytywne aspekty. W wakacje wczasowałam się - potrzebny był mi wypoczynek bez stresu co, gdzie , kiedy i jak. Biuro wszystko za mnie załatwiło. teraz wybieram się na weekend aktywnego zwiedzania i jest to nie lada wyzwanie, ale też ma się satysfakcję z organizacji takiej wyprawy.