Najlepsze Polskie miejsca do wypoczęcia.

Awatar użytkownika
Maryna
Amator
Data: 17 lip 2013, 4:54

Re: Najlepsze Polskie miejsca do wypoczęcia.

Postautor: Maryna » 04 wrz 2013, 21:49

To zależy od indywidualnych preferencji - czy wolisz odpoczywać podczas zwiedzania, czy podczas leżenia na plaży, czy wolisz miasta, czy wieś. Ale jeśli szukasz inspiracji, to powołam się na mojego ulubionego bloga, o którym już gdzieś tu pisałam :) Znajdziesz na nim mnóstwo fajnych miejsc!
http://www.tasteaway.pl/category/podroze/polska/

Awatar użytkownika
mamamija
Stały Bywalec
Data: 07 lip 2012, 18:58

Postautor: mamamija » 05 wrz 2013, 8:34

Sorki ale ten blog to porażka, same przepisy na jedzenie a nie na wypoczynek. Kolejna pseudoreklama.
Ja byłam ostatnio w świętokrzyskim i co prawda nie był to odpoczynek na leżąco ale czułam się świetnie w tak fajnym otoczeniu. Jaskinia Raj jest przepiękna. Wiec jeżeli lubisz nie tylko leżeć ale też coś zobaczyć to mogę polecić ten rejon polski.

Awatar użytkownika
Maryna
Amator
Data: 17 lip 2013, 4:54

Postautor: Maryna » 07 wrz 2013, 22:33

A ja akurat już kilkukrotnie korzystałam z tego bloga, i to nie tylko wybierając się do restauracji (choć najczęściej, bo opisują również sporo miejsc z rejonu Warszawy i okolic), ale też wyjeżdżając - to już chyba gdzieś pisałam, że np. dzięki nim trafiłam do Pensjonatu Vincent w Kazimierzu - niestety dla mnie dość drogo, ale z jakości i obsługi byliśmy bardzo zadowoleni!

A co do Jaskini Raj - popieram! To chyba jedna z niewielu jaskiń, które mają oświetlenie elektryczne. Ja zwiedzałam z przewodnikiem i najbardziej podobała mi się ta komora ze stalaktytami :)

nowacka
Raczkujący
Data: 13 gru 2013, 2:18

Postautor: nowacka » 13 gru 2013, 14:30

rezydencja Nad Wodospadem jestem naprawdę godna polecenia
ładne miejsce, z dobrym SPA, no i dookoła co za krajobrazy!

Marg
Raczkujący
Data: 26 gru 2013, 17:47

Postautor: Marg » 26 gru 2013, 18:15

Mazury - mój ulubiony region Polski.

Awatar użytkownika
Svoja
Raczkujący
Data: 26 gru 2013, 18:10

Postautor: Svoja » 28 gru 2013, 20:20

Olsztyn, Mazury... Polecam.
Giżycko <3
Ełk <3

Bieszczady też oczywiście... ;)

Awatar użytkownika
atena600
Prawa Ręka Boga
Data: 16 gru 2009, 17:58

Postautor: atena600 » 06 sty 2014, 14:50

Mało znane zakątki ,które posiadają ciszę i spokój i co najważniejsze piękne widoki oraz smaczne regionalne smakołyki ;)

Awatar użytkownika
mandaryn
Fanatyk
Data: 28 sty 2014, 14:44

Postautor: mandaryn » 11 lut 2014, 17:14

Gorąco polecam ośrodek wypoczynkowy Przystań w Grzybowie.
Znakomita kuchnia i piękne miejsca oraz przyjemna obsługa! Naprawdę warto tam zajrzeć
Bardzo atrakcyjne ceny!

O ośrodku

Grzybowo to malownicza miejscowość letniskowa, położona 5 km na zachód od centrum Kołobrzegu, znanego i dynamicznie rozwijającego się kurortu nadmorskiego. Nie jest jednak zatłoczona nawet w środku sezonu i zachowuje swój specyficzny, dziewiczy charakter. Zapraszamy cię do tej oazy spokoju i rekreacji.

Ośrodek Wypoczynkowy „Przystań” znajduje się w odległości zaledwie 200 m od urokliwej plaży (bez śladu kamyczka), którą oddziela od miejscowości wąski pas lasu sosnowego. To znakomite miejsce na rodzinne wczasy nad morzem, romantyczny weekend we dwoje czy aktywny wypoczynek w gronie przyjaciół. Proponujemy ci urlop w otoczeniu pięknej przyrody, z dala od zgiełku i ruchu ulicznego, ze smacznym, domowym jedzeniem w naszej stołówce (zapewniamy także pełne wyżywienie wegetariańskie i wegańskie!), w przytulnych, wygodnych pokojach z łazienkami i miłej atmosferze. Nasz ośrodek wolny jest od dymu tytoniowego i alkoholu, a korzystanie z naszych usług uwarunkowane jest zachowaniem trzeźwości i spokoju jako wyrazu szacunku dla innych gości. Czyste morskie powietrze sprawi, że zregenerujesz siły, odzyskasz witalność i wrócisz do domu zrelaksowany i zadowolony.

W „Przystani” na naszych gości czekają także:

stołówka na maks. 40 miejsc konsumpcyjnych
świetlica wyposażona w TV i DVD, z kącikiem zabaw dla dzieci (gry planszowe, puzzle i kredki do rysowania)
drobny sprzęt sportowy: badminton, piłki siatkowe, piłki nożne, lotki do rzucania do tarczy, skakanki, a także wiaderka i łopatki do piasku
wypożyczalnia leżaków
wypożyczalnia rowerów (także rowerów dla młodszych dzieci i z siodełkami dla maluchów)
mini plac zabaw z domkiem do zjeżdżania (zjeżdżalnią), mini piaskownicą, bujakami sprężynowymi i ławeczkami dla rodziców
Internet (Wi-Fi)
bezpieczny parking
możliwość płacenia kartą, doładowania telefonu komórkowego oraz wypłacenia pieniędzy (funkcja cash back jak w bankomacie ).

W odległości 150 m od ośrodka jest bankomat. W Grzybowie znajduje się także: poczta, apteka, wiele punktów gastronomicznych, dwie stadniny koni oraz galeria ceramiki użytkowej i artystycznej.

Pokoje
O ośrodku » | Opinie »

Dla naszych gości przygotowaliśmy 14 przytulnych, wygodnych pokoi 2-, 3- i 4-osobowych (każdy z łazienką: prysznic, toaleta, umywalka). W wyposażeniukażdego pokoju jest także parawan i koc plażowy. Dysponujemy łącznie 37 miejscami noclegowymi (w razie konieczności możemy zwiększyć tę liczbę do 40).

Szczegóły: osrodek-przystan.pl

Obrazek

Awatar użytkownika
efen81
Początkujący
Data: 22 lut 2014, 11:40

Postautor: efen81 » 22 lut 2014, 13:32

Marg pisze:Mazury - mój ulubiony region Polski.

Dokładnie.

Mazury są... Przepiękne, tajemnicze, oszałamiające, spokojne. Las, jezioro, jakaś mała mazurska wieś.. Prawdziwe mleko od krowy... Żyć nie umierać.

Notabene wybieram się na całe wakacje w tym roku, więc jeśli ktoś zna kogoś z Pisza lub Wiartla to będę niezmiernie wdzięczny za kontakt.
Więcej w ogłoszeniu (netu potrzebuję)

krzylu
Nowy
Data: 27 lut 2014, 12:53

Postautor: krzylu » 27 lut 2014, 12:55

Ja polecam Ślesin (wielkopolska obok Konina). Ceny nie są wysokie a miejsca na prawdę fajne, szczególnie że blisko Lichenia ;-). Wypoczynek nad jeziorkiem i zwiedzanie na pełnym wypasie. Jakby był potrzebny wypoczynek to można zajrzeć na tamtejszy ośrodek verano-slesin.pl

polecam i zapraszam :)

mietus
Nowy
Data: 30 sie 2013, 11:36

Postautor: mietus » 11 mar 2014, 7:55

Jak dla mnie osobiście to uwielbiam Mazury ale łódką. A tak osobiście to polecam Uzdrowisko w Busku Zdroju, świetne miejsce na kurację i odpoczynek.

polcia
Raczkujący
Data: 30 gru 2013, 11:57

Postautor: polcia » 07 lis 2014, 11:25

Świetnym miejscem na wypoczynek jest Puszcze Białowieska. Raz udało nam się tam być - z grupą i tylko dwa dni, ale wypoczęliśmy niesamowicie. Kontakt z przyrodą działa bardzo odprężająco! Nocowaliśmy wtedy w leśniczówce "U Jasia i Małgosi". Pensjonat znajduje się w środku Puszczy. Pokoje są bardzo przytulne, jest sauna i na miejscu można zjeść domowy obiad. Wieczorem organizowane sa ogniska z pieczeniem kiełbasy i ziemniaków. Super! Więcej info na ujasiaimalgosi.eu.

Post dodany 7 lis 2014, o 13:44

Pomyślałam, że pokażę Wam zdjęcie leśniczówki:
Obrazek

asap
Raczkujący
Data: 12 sty 2015, 16:38

Postautor: asap » 06 lut 2015, 0:11

Tylko Kraków. Mieszkalam tam 5 lat i zaglądam regularnie, nie mogę się od niego odizolować. Świetne, tętniące życiem miasto, zaskakujące na kązdym kroku a przy tym wspaniale zabytki. Gdy tam jeżdze zawsze odiwedzam tez Bazylię (nie jest latwo ją znalezc wiec polecam poszukac), która jest dokladnie pod Wawelem, na trasie Rynek - Kazimierz a przy tym znajduje sie w kompletnym zaciszu - coś czego w Krakowie mi czasem brakowalo. Z jednej strony bliskosc do tego "zycia", z drugiej spokoj a z trzeciej, najwazniejszej i niejako parasolowej - genialne jedzenie:)

Awatar użytkownika
coral
Postowiec Pospolity
Data: 03 sty 2015, 21:13

Postautor: coral » 06 lut 2015, 0:17

" Jestem z miasta , to ..... " :mrgreen:

vankarol
Raczkujący
Data: 05 mar 2015, 15:14

Postautor: vankarol » 09 mar 2015, 14:36

Nie mam jakichś szczególnych preferencji. Lubię odwiedzać różne miejsca, wszędzie może być miło i przytulnie, trzeba wiedzieć gdzie i jak :) Ostatnio zabrałem rodzinę do małego Mieroszowa i było bardzo dobrze