Samochodowa podróż po Polsce

Awatar użytkownika
Bazyliszek
Administrator
Data: 11 maja 2009, 17:55

Samochodowa podróż po Polsce

Postautor: Bazyliszek » 08 wrz 2011, 12:06

W przyszłym roku chciałbym się wybrać w podróż samochodową po Polsce.
Czas wycieczki 7-14 dni. Noclegi albo w aucie lub w namiocie.

Czy moglibyście mi podsunąć jakie miejsca fajnie było by odwiedzić, co zobaczyć.
Mówię odrazu że nie interesują mnie muzea, zabytki typu "tu mieszkał Kopernik"
Może macie jakieś rady jak najlepiej się wybrać w taką podróż.

Jest też druga opcja podróż po Europie.
Co będzie ciekawsze tam pojadę :)

Awatar użytkownika
chemini
Administrator
Data: 27 sie 2009, 20:50

Re: Samochodowa podróż po Polsce

Postautor: chemini » 08 wrz 2011, 12:20

Noclegi w aucie :mysli: na dłuższą metę są bardzo męczące.
Fajna jest opcja: 2 noclegi np. w namiocie i jeden w pensjonacie (kąpiel, łóżko).
Przygotowując się do takiej wycieczki warto teraz po sezonie zaopatrzyć się w sprzęt : namioty i całe wyposażenie.
A miejsc , które bym zaproponowała jest wiele (podam niedługo)
Lubuskie Stowarzyszenie Historyczne "Lubusz"

Awatar użytkownika
Bazyliszek
Administrator
Data: 11 maja 2009, 17:55

Postautor: Bazyliszek » 30 wrz 2011, 13:57

Czy nikt nie był na żadnej fajnej wycieczce? W Polsce nie ma nic wartego uwagi?

Awatar użytkownika
Madlen
Zawodowiec
Data: 17 paź 2009, 11:39

Postautor: Madlen » 25 paź 2011, 13:59

Poleciła bym wycieczkę samochodową po Polsce np. szlakiem ZAMKÓW KRZYŻACKICH Czas trwania podróży to około 5dni
Trasa: Elbląg» Frombork» Braniewo» Malbork» Sztum» Gniew» Kwidzyn» Nowe» Grudziądz» Radzyń Chełmiński» Brodnica» Radziki Duże» Golub Dobrzyń» Kowalewo Pomorskie» Wąbrzeźno to tak na początek

ZAMKI JURY KRAKOWSKO – CZĘSTOCHOWSKIEJ
Czas trwania podróży: 4 dni
Trasa: Czerna» Korzkiew» Ojców» Ojców» » Zamek w Rabsztynie» Ogrodzieniec» Siewierz» Zawiercie» Bobolice» Mirów» Olsztyn k. Częstochowy» Częstochowa

ZAMKI ZIEMI ŁÓDZKIEJ.
Czas trwania podróży 3 dni

Trasa: Piotrków Trybunalski» Byki» Opoczno» Drzewica» Inowłódz» Rawa Mazowiecka» Łowicz» Oporów» Łęczyca» Besie kiery» Uniejów» Wieruszów» Bolesławiec» Lutomiersk

Polecam naprawdę warto ,chyba że już byleś :)wycieczkę rodzinna na środkową Jurę, do atrakcyjnego Ogrodzieńca, Sanktuarium w Skarżycach i Ośrodka w Morsku.

Obrazek
-Zamek w Ogrodzieńcu

Awatar użytkownika
wendaboj
Początkujący
Data: 13 lis 2011, 17:36

Postautor: wendaboj » 21 lis 2011, 17:37

Rok temu odbyłem podobną wycieczkę, z tym że część noclegów była w namiocie a część w pensjonatach. Miejsce ciekawe, które odwiedziliśmy: Zakopane i Tatry, Góry Stołowe i Skalne miasto w Czechach, Wrocław i Poznań przejazdem, Ruchome piaski w Łebie, Hel i fokarium, Trójmiasto, Malbork. Ogólnie wycieczka bardzo fajna tylko z powodu małego samochodu (peugeot 106) ciężko było zapanować nad porządkiem w samochodzie. Cały był zapchany i żeby coś znaleźć trzeba było trochę czasu poświęcić. Pod namiot polecam przenośne prysznice, takie w folii, które ogrzewają wodę pod wpływem słońca. Nam się woda grzała w aucie a potem wieczorem można było się umyć.

Awatar użytkownika
coral
Postowiec Pospolity
Data: 03 sty 2015, 21:13

Postautor: coral » 14 cze 2015, 15:25

Marzy mi sie taka podroz , jak w tytule - tylko czy uda mi sie kiedys zrealizowac ?