Wiosna w ogrodzie

Awatar użytkownika
atena600
Prawa Ręka Boga
Data: 16 gru 2009, 17:58

Wiosna w ogrodzie

Postautor: atena600 » 29 kwie 2011, 16:37

Wiosna to czas w którym nasze ogrody budzą się do życia.
Jest to jeden z najpiękniejszych okresów w ogrodach , gdy roślinność swoimi kolorami i kwiatami cieszy nasze oczy.

W moich fotkach przedstawię wam na początek
"morze Floksu szydlastego"

Obrazek

oraz " strumyk Prymuli"

Obrazek

Awatar użytkownika
Śnieżka
Raczkujący
Data: 11 lut 2012, 16:04

Re: Wiosna w ogrodzie

Postautor: Śnieżka » 29 lut 2012, 13:54

Pięknie wyglądają te prymulki :)
Ja już się nie mogę doczekać wiosny,bo przeglądając sobie taki portal ogrodniczy upatrzyłam schody kwiatowe.
I teraz myślę o prymulkach,bo są śliczne :) Ale jakie jesczcze mogę z nimi posadzić? Takie żeby się zgrały?
Planuję zrobić 3 poziomy - na pierwszym i na ostatnim prymulki,a co do środka? Czy mogłyby być to azalie ogrodowe?

Awatar użytkownika
atena600
Prawa Ręka Boga
Data: 16 gru 2009, 17:58

Postautor: atena600 » 19 kwie 2012, 21:21

Tutaj propozycje bylin które dobrze rosną w kompozycji z prymulami tylko trzeba pamiętać o silnym rozroście tych roślin,czasami trzeba je przerwać by nie zarosły wszystkiego :)
np.floks szydlasty,fiołek wonny,macierzanka,dąbrówka rozłogowa i wiele innych
Azalie dobrze rosną w towarzystwie prymul ,tylko pamiętaj jeśli azalie się rozrosną mogą zakryć drobne prymulki.Azalie można połączyć z trawami lub klonami palmowymi
A tutaj masz takie propozycje ,które znalazłam na szybko
http://www.ogrodzenia.goldlewana.pl/joniec/Proflor%2060%202.jpg
http://www.ogrodzenia.goldlewana.pl/joniec/Moonflor%201.jpg
Jeśli znajdę chwilkę to pokaże inne kompozycje z prymulkami.
A najlepiej napisz co dokładnie chcesz zmienić lub zrobić w ogrodzie ,zawsze mogę podać kilka propozycji ;)
Ja sama znów zmieniam kolejny raz coś w ogrodzie zawsze twierdzę że jeśli się chce to nic nie stoi na przeszkodzie by zmienić coś ,a później cieszyć się z efektów pracy :D

-- 19 kwi 2012 21:20 --

Wiosna chyba już się zadomowiła w moim ogrodzie ,pracowite trzmiele pracują

Obrazek

Obrazek

Zdrapaka
Początkujący
Data: 10 lut 2016, 8:24

Postautor: Zdrapaka » 15 lip 2016, 12:12

Odkąd mam ogrodzenie, to okazało się, że mi dzieci zaczęły przekwitać przed komputerem. Takie nowe życie z respiratorem.

Wróć do „Turystyka”