'Ulepszacze' dźwięku

Awatar użytkownika
mariuszmistrz
Tytan
Data: 14 maja 2009, 16:59

'Ulepszacze' dźwięku

Postautor: mariuszmistrz » 05 sty 2015, 22:19

jak wiadomo, zintegrowane karty dźwiękowe ustępują możliwościami drogim modelom przeznaczonym dla melomanów, czy graczy.

całkiem niedawno zdałem sobie sprawę, że na jednym z moich laptopów dźwięk wydaje się o wiele głośniejszy, z wyraźniejszym basem, itd. Szybko okazało się, że sprawcą tego był dodatek instalowany razem ze sterownikami od producenta, o nazwie SRS Premium Sound. Jest to programik uruchamiany przy starcie systemu, tzw. procesor dźwięku. Gdy jest włączony, naprawdę robi różnicę.

Dlaczego zatem nie zainstalować dodatku na drugim laptopie? Okazało się, że producent nie udostępnia niczego podobnego dla tego modelu, a inne, alternatywne programy są płatne.

Czy ktoś korzysta z tego typu ulepszaczy dźwięku?

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Re: 'Ulepszacze' dźwięku

Postautor: wipstudio » 05 sty 2015, 22:22

Taaak ;) Korektor dźwięku w WMP/AIMP. Poza tym u mnie np jest Dolby Home Theather

Awatar użytkownika
mariuszmistrz
Tytan

Postautor: mariuszmistrz » 05 sty 2015, 22:23

jest darmowy, bezproblemowy, działa sobie cichutko w tle, nie ujawnia się wyskakującymi okienkami?

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 05 sty 2015, 22:26

Jak go nie klikniesz to w ogóle go nie widać poza ikonką w tray.

Tak to wygląda
Obrazek

Awatar użytkownika
mariuszmistrz
Tytan

Postautor: mariuszmistrz » 05 sty 2015, 23:08

to chyba dedykowane oprogramowanie do Lenovo. nie znalazłem działającej wersji dla swojego sprzętu.

Awatar użytkownika
emillo91
Stały Bywalec
Data: 18 mar 2010, 17:06

Postautor: emillo91 » 15 mar 2015, 18:48

Ja ze swojej strony mogę polecić program "DFX audio enhancer 11". Instalowałem je na jednym z laptopów bodajże firmy asus gdzie dźwięk był bardo wygłuszony i znacznie poprawił się po instalacji tego oprogramowania w porównaniu z programem realtek który był wcześniej zainstalowany

Wróć do „Software”