Aplikację na Androida

Awatar użytkownika
widmo29
Wyjadacz
Data: 20 maja 2012, 17:14

Aplikację na Androida

Postautor: widmo29 » 26 cze 2013, 0:04

Nie wiem,czy dałem to do dobrego działu,w razie czego przepraszam.
Chciałem się dowiedzieć od czego powinien zacząć każdy kto chcę zając się tworzeniem gier na androida.Od razu powiem że jestem w tym zielony,i nigdy nie bawiłem się programowaniem ani na androida,ani na nic innego.Przeczytałem w internecie że żeby tworzyć gry na androida trzeba znać język C++,język java a potem można uczyć się języka androida,ale nie wiem czy to prawda.

Awatar użytkownika
Suicider
Wyjadacz
Data: 04 lis 2011, 18:34

Re: Aplikację na Androida

Postautor: Suicider » 26 cze 2013, 12:22

Widziałem gdzieś na jakimś forum poradnik dotyczący tworzenia własnego softa, ale gier?
Programowanie to wyższa szkoła jazdy, jak dla mnie parę lat nauki, choć się na tym nie znam.

Samaki
Początkujący
Data: 17 lut 2013, 21:44

Postautor: Samaki » 26 cze 2013, 14:30

Może zacznij tu: http://www.helloandroid.pl/

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 26 cze 2013, 14:36

widmo29 pisze:Nie wiem,czy dałem to do dobrego działu,w razie czego przepraszam.
Chciałem się dowiedzieć od czego powinien zacząć każdy kto chcę zając się tworzeniem gier na androida.Od razu powiem że jestem w tym zielony,i nigdy nie bawiłem się programowaniem ani na androida,ani na nic innego.Przeczytałem w internecie że żeby tworzyć gry na androida trzeba znać język C++,język java a potem można uczyć się języka androida,ale nie wiem czy to prawda.

Pisząc gry na androida tak naprawdę piszesz grę dla słabego komputerka z linuxem.
Musisz znać C++, JAVE, ANDRUINO oraz umieć korzystać z dodatkowego API dla androida. O ile stworzenie jakiejś apki nie jest wielkim problemem ponieważ buduje się je z "klocków" o tyle gry wymagają bardzo dużo pracy. No chyba że tetris ;)

Wróć do „Software”