Windowsowe niewole

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Windowsowe niewole

Postautor: wipstudio » 27 lut 2017, 19:00

Koniec samodzielnego instalowania aplikacji w Windowsie 10, chyba, że będziecie do tego celu używać sklepu Windows. Nowe rozwiązanie jest już testowane przez deweloperów.

Co to oznacza ?
Skype, GG, TS i inne jeśli nie będą zaakceptowane przez sklep Microsoft to na komputerze ich nie zainstalujemy.
Jestem ciekaw co z pakietami Adobe czy Corel.
Czyżby Windows 10 był systemem inwigilacji idiotów którzy nie potrafią korzystać z menu start nawet ?
Nie wiem jak Wy ale póki mogę zostanę przy W7 i W8.

slow1
Początkujący
Data: 11 kwie 2017, 14:20

Windowsowe niewole

Postautor: slow1 » 11 kwie 2017, 14:26

Ja mam Win 10 i co chwile sypie mi się sterownik od ekranu dotykowego.

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny

Windowsowe niewole

Postautor: wipstudio » 28 sie 2017, 9:11

Ostatnie informacje :
Faktycznie będzie to miało miejsce ale w wersji dla szkół itp
Dodatkowo Microsoft zamierza wypuścić aktualizacje która wyłącza automatyczne aktualizacje z trybu tzw przymusu na wybór użytkownika

MaReCzek
Nowy
Data: 21 sie 2017, 8:38

Windowsowe niewole

Postautor: MaReCzek » 31 sie 2017, 22:55

Ja korzystam z win10 już od pojawienia się programu insider, czyli jakiś rok przed premierą tego systemu. Do tej pory zero problemów na dwóch laptopach i komputerze stacjonarnym. Co do tematu to i tak kiedyś tak się to skończy... Wszystko idzie w kierunku ułatwienia pracy czy zabawy. Na androidzie jest sklep play (czy jak to się tam nazywa) i 99% użytkowników ściąga oprogramowanie tylko z niego. podobnie jest w ios. Linux też ma swoje repozytoria...
To rozwiązanie wcale nie jest złe pod warunkiem, że pozostanie furtka pod postacią możliwości instalowania oprogramowania z innych źródeł, a zostanie tak jak to jest w androidzie i systemie linux. Nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej ;)
Pozdrawiam
MaReCzek

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny

Windowsowe niewole

Postautor: wipstudio » 01 wrz 2017, 1:08

W tym rzecz że pracowałem z tą konkretną wersją. Jest całkowity brak możliwości instalacji poza sklepem MS

Wróć do „Software”