Czy mydło w płynie zagraża ciąży!

Awatar użytkownika
atena600
Prawa Ręka Boga
Posty: 6996
Data: 16 gru 2009, 17:58

Czy mydło w płynie zagraża ciąży!

Postautor: atena600 » 09 lis 2010, 7:49

Bardzo ciekawe spostrzeżenia , nawet można powiedzieć kolejna sensacja która ma nas wystraszyć a może wpłynąć na nasze decyzje co do kupowania mydła w płynie?
A może mamy się nie myć wcale :rotlf: jak kiedyś nasi praprapraprzodkowie .
Decyzja jak zwykle należy do nas , tym bardziej że nie ma jeszcze niezbitych faktów.

Zapraszam do czytania.

Substancja chemiczna znajdująca się m.in. w antybakteryjnych mydłach, skarpetkach czy pastach do zębów, może zaburzyć działanie enzymów, które odgrywają ważną rolę w okresie ciąży - donoszą naukowcy z University of Florida.

Organiczny związek chemiczny, triklosan, uważany powszechnie za nieszkodliwy, znajduje się w setkach popularnych produktów. Zespół naukowców z University of Florida, pod przewodnictwem Margaret O. James, odkrył, że substancja ta utrudnia działanie enzymu związanego z metabolizmem estrogenu.

W okresie ciąży enzym ten pomaga w metabolizmie estrogenów i przenosi je przez łożysko do rozwijającego się płodu, gdzie odgrywa kluczową rolę w rozwoju mózgu i regulacji genów.

"Podejrzewamy, że ta substancja jest niebezpieczna w okresie ciąży. Jeśli wystarczająca ilość triklosanu dostanie się do łożyska, to zaburzy enzym. Wiemy na pewno, że stanowi to bardzo silny inhibitor. Nie wiemy jednak jaka ilość substancji może powodować negatywne efekty" - twierdzi James.

Łożysko służy rozwijającemu się dziecku głównie za zestaw przetrwania w łonie matki. Prawie wszystko, co płód przyjmuje od matki, czyli żywność i tlen, przychodzi do niego przez łożysko. Produkuje ono również ważne hormony, takie jak progesteron i estrogen.

Estrogen z kolei wpływa na to, jaką ilość tlenu dziecko otrzyma od matki. Tlen przedostaje się przez tętnicę maciczną matki. Bez odpowiedniej ilości estrogenu tętnica ta może się skurczyć, powodując zmniejszenie przepływu krwi. Estrogen jest również zaangażowany w sygnalizowanie skurczów macicy podczas porodu.

Utrzymanie odpowiedniego poziomu hormonów podczas ciąży polega na zachowaniu równowagi, ponieważ zbyt duża ilość estrogenu może spowodować przedwczesny poród.

"Triklosan stanowi substancję obecną w środowisku, której każdy posiada nieznaczną ilość. Jeśli korzystasz z produktów zawierających triklosan, będziesz miał prawdopodobnie więcej tej substancji. Niesie ona pewne faktyczne korzyści, jednak korzystanie z niej nie jest pozbawione ryzyka" - twierdzi Bruce Hammock z University of California-Davis.

Wyniki badania zostały opublikowane w "Environment International".
http://dzieci.pl/breedingAid,12830995,t ... caid=6b360
PAP

onaaaona
Raczkujący
Posty: 14
Data: 25 lis 2014, 10:43

Re: Czy mydło w płynie zagraża ciąży!

Postautor: onaaaona » 25 lis 2014, 10:56

mydło jak mydło mycie nie zarraza chyba ze długie kąpiele w gorącej wodzie

Awatar użytkownika
sylkaa2
Amator
Posty: 89
Data: 20 mar 2015, 10:47

Re: Czy mydło w płynie zagraża ciąży!

Postautor: sylkaa2 » 26 sie 2015, 8:06

głupoty:/głupoty ...

Marijanna
Raczkujący
Posty: 16
Data: 09 sie 2016, 10:56

Re: Czy mydło w płynie zagraża ciąży!

Postautor: Marijanna » 09 sie 2016, 11:13

Pierwszy raz słyszę żeby mydło szkodziło w ciąży.Bzdura jakich mało...


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprawy ludzkie”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości