Poród przez cesarskie cięcie

Awatar użytkownika
chemini
Administrator
Data: 27 sie 2009, 20:50

Poród przez cesarskie cięcie

Postautor: chemini » 30 sie 2010, 15:09

Cięcie cesarskie jest to rodzaj operacyjnego ukończenia porodu.

Zabieg ten polega na przecięciu powłok jamy brzusznej oraz ściany macicy i wydobyciu przez powstały otwór płodu. Po umyciu skóry brzucha rodzącej i obłożeniu sterylnymi prześcieradłami lekarze nacinają skórę w dole brzucha, a następnie kolejne warstwy powłok brzusznych oraz macicę i wyjmują z niej dziecko. Dziecko jest natychmiast badane przez pediatrę. Po wyjęciu łożyska macica i kolejne warstwy powłok są starannie zszywane. Od początku operacji do wydobycia dziecka mija zwykle najwyżej kilka minut, ale zakładanie szwów może trwać nawet godzinę.

Najczęściej wykonuje się cięcie nowoczesną metodą Misgav-Ladach. Specjalistyczne analizy dowodzą, że operacja cięcia cesarskiego Misgav-Ladach jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ nie wpływa na zwiększoną zachorowalność rodzących. Ma wiele niepodważalnych zalet. Jest zabiegiem technicznie prostszym, łatwiejszym do wykonania, co w znacznym stopniu skraca czas operacji. Jest to istotny czynnik redukujący powikłania infekcyjne, co ma także wpływ na mniejsze stosowanie chemioterapeutyków w leczeniu pooperacyjnym.

Po cięciu cesarskim metodą Misgav-Ladach odczuwanie bólu jest mniejsze. Z uwagi na stwierdzone zalety jest operacją godną upowszechnienia w codziennej praktyce położniczej. Należy dodać, że cięcie cesarskie może być wykonywane w uzasadnionych przypadkach w znieczuleniu ogólnym lub w tak zwanym znieczuleniu zewnątrzoponowym – tak dzieje się najczęściej.

Czy każda kobieta może rodzic przez cięcie cesarskie?
Decyzja o cięciu cesarskim jest bardzo złożona i indywidualna. Oczywiście decyzje podejmuje lekarz specjalista. To z nim należy porozmawiać i wysłuchać wszystkich sugestii.

Od momentu podjęcia decyzji o cięciu do mojego wyjazdu z sali operacyjnej minęło zaledwie 30 minut.

Najgorsze po zabiegu są pierwsze dwie godziny, takiego bólu i szoku to nie przeżyłam nigdy wcześniej.
Potem z każdym dniem jest tylko lepiej i jeżeli nie ma żadnych komplikacji to szybko dochodzi się do zdrowia.
Po tym wszystkim została mi blizna o dł. 10 cm dzis prawie zupełnie niewidoczna
Lubuskie Stowarzyszenie Historyczne "Lubusz"

Awatar użytkownika
Śnieżka
Raczkujący
Data: 11 lut 2012, 16:04

Re: Poród przez cesarskie cięcie

Postautor: Śnieżka » 25 lut 2012, 22:59

modliłam się ,aby podczas porodu nie wyszły jakieś komplikacje i nie musieli wykonywać cc :boisie:
Ale wszystko poszło bardzo sprawnie i urodziłam sn. Oczywiście jeśli cc byłoby konieczne nie ma co marudzić ;)

Awatar użytkownika
Potylka
Fanatyk
Data: 19 sie 2014, 14:15

Postautor: Potylka » 07 wrz 2014, 22:51

Niestety cc bardzo obciąża nasz organizm, długo po nim czujemy jego skutki.

Awatar użytkownika
AdaW
Nowy
Data: 13 paź 2014, 10:39

Postautor: AdaW » 13 paź 2014, 10:51

Ja niestety będę miała cesarskie, termin mam na koniec grudnia, ale wierzę, że wszystko będzie dobrze, inaczej być nie może.

Awatar użytkownika
Alex90
Amator
Data: 23 kwie 2015, 7:52

Postautor: Alex90 » 24 lip 2016, 1:16

Mam dla was wspaniałą wiadomość , na rynku pojawił sie Sutricon – Silikonowe plastry na blizny.
Plastry na blizny to nowoczesny i wygodny sposób leczenia i pielęgnacji blizny. Stosując żele bądź maści na blizny należy je wcierać w tkankę blizny co najmniej trzy razy dziennie. Natomiast po aplikacji żelu silikonowego należy poczekać aż wyschnie. Plaster silikonowy jest o wiele łatwiejszy w użyciu. Naklejony na bliznę może pozostać na niej przez 24 godziny do 5 dni. Na czas mycia należy odkleić plaster, a po wysuszeniu skóry przykleić go ponownie. :) :) :) :) :) Spróbujcie naprawdę warto, ja jestem zadowolona z efektów:-)
Ostatnio zmieniony 24 lip 2016, 7:46 przez wipstudio, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Lokowanie produktu

Wróć do „Sprawy ludzkie”