Kłótnie z mamą

Lisek
Nowy
Data: 23 lut 2018, 16:13

Kłótnie z mamą

Postautor: Lisek » 06 maja 2018, 20:24

Witam! Mam 13 lat i chodze do 6 klasy. Od pewnego czasu bardzo często kłóce się z moimi rodzicami (częściej z mamą bo tato pracuje za granicą i przyjeżdza czasem). Na początku nie było najgorzej ale z czasem moji rodzice stali się nie do wytrzymania. Np. dziś kiedy zkończył mi się nabój do pióra kólkowego to podeszłam normalnie do torebki mojej mamy i chciałam sobie go wziąść (zawsze tam jest) mówiąc "nabój mi się kończy". Moja mama zaczeła na mnie ryczeć że "nie tykaj mojich rzeczy!". Zaczełam "marudzić że "boże itp. xD . Później czepiła się zadania domowego (mam średnią 5.45 i ostatnio bardzo mnie pilnują :facepalm: :dobani: ) A wcześniej zostawiłam niekóre rzeczy w szafce w szkola bo tak wszyscy robią to zaczeła wrzeszczeć że nie mam odrobionego zad. i dzwoni do taty xD xD xD . I zabrała mi telefon. Jeżeli chodzi o mnie to też czasem troche popyskuje jak na mnie wrzeszczy ale ona wszystko przewrażliwia. Co moge zrobić i czy to moja wina? :roll: :o :x

Awatar użytkownika
cytryna
Prawie jak Czak Noris
Data: 04 lut 2012, 18:59

Kłótnie z mamą

Postautor: cytryna » 06 maja 2018, 23:14

Zawsze możesz przytulic mamę i powiedzieć co czujesz tak jak opisałaś to tutaj na pewno będzie cię lepiej rozumieć jeśli możesz spróbuj postawić się na jej miejscu choć na chwilę :)wiesz nie jest łatwo być rodzicem.Z całą pewnością jesteś największym skarbem twoich rodziców nawet jeśli czasem trudno znaleźć wspólny język; )warto próbować dla wspólnego spokoju.

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Kłótnie z mamą

Postautor: wipstudio » 09 maja 2018, 0:48

Hmm 20 lat temu wydaje mi się że były inne czasy. 1. Postęp technologiczny zastrasza lecz telefon dla 13 latka ? Nie ma mowy.
2. Torebka rzecz święta ;) znam to nie od dziś .
3. Więcej zrozumienia dla rodziców. Jeśli tata musi pracować za granicą to na 100 % chodzą oboje sfrustrowani brakiem siebie.
4. Nie jesteś pepkiem świata. Znam doskonałe przykłady znajomych ze średnią celującą lecz w praktyce nie nadają się do życia w społeczeństwie.
5. To nadal tylko 13 lat ---> jesteś dzieckiem. Jak bedziesz mieć 20 spójrz na to jeszcze raz.

Wróć do „Sprawy ludzkie”