Moja koleżanka ma wszy!!!

Lisek
Nowy
Data: 23 lut 2018, 16:13

Postautor: Lisek » 23 lut 2018, 16:30

Wszy!
Witam, po ostatnich wakacjach gdy wróciłam z koloni zauważyłam u koleżanki z klasy wszy, dokładniej gnidy (bardzo dobrze wiem jak to wygląda bo sama je miałam i wiem ile trzeba się namęczyć by je usunąć.) Delikatnie jej to mówiłam, że "w telewizji mówili żeby sprawdzano głowy" :DD ale nic! Dalej z tym chodziła. Potem powiedziałam to mamie i przekazała to wychowawczyni. Skończyło się na tym że sprawdzali głowy. :facepalm: Wiem że miała bo wychowawczyni dzwoniła do mojej mamy i to powiedziała.
Niedawno od kogoś wyszło że ma wszy i cała klasa omija ją dalekim łukiem (i tak zawsze siedziała z boku bo z natury jest cicha a w internecie to lubi komuś napisać, maluje się też do szkoły! Rzęsy itp... :dobani: chodze do 6 klasy :facepalm: ) Nie reaguje na wszystko co mówi jej higienistka (3 razy już sprawdzano głowy!), niektórzy już nie chcą chodzić do szkoły bo boją się że się zarażą. A ja siedzę koło niej na prawie każdej lekcji!!! :cry: :facepalm: :dobani: :x
Co mam zrobić? Może powiedzieć jej to w prost, czy dalej być w tym kole?!?

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 24 lut 2018, 10:07

Trzeba zgłosić to dyrekcji. Pod pozorem zagrożenia innych uczniów albo zetną jej włosy lub rodzice "zmuszą" do regularnej higieny inaczej mogą ją wydalić ze szkoły

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 24 lut 2018, 18:48

A nie mogłabyś z nią porozmawiać i zapytać po prostu w czym leży problem? oczywiście najdelikatniej jak tylko możesz :)

Lisek
Nowy
Data: 23 lut 2018, 16:13

Postautor: Lisek » 27 lut 2018, 21:17

Nie wiem bo ona jest do mnie sceptycznie nastawiona. :/ Kiedyś lubiłyśmy się, ale zaczęła do mnie wypisywać że ją oszukiwałam itp. Teraz w ogóle z nią nie gadam i nie chce.Nie wiem w czym leży problem bo higienistka jej to mówi, jak wychowawczyni powiedziała jej mamie i nie było żadnej reakcji... :dobani: Nikt z nią nie chce gadać. Jest na takim odludziu, ale sadzę że z własnej winy, sama odrzuca ludzi, tak jak zrobiła to zemną.

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 28 lut 2018, 18:17

Pewnie ma jakiś powód.Z tego co wiem w aptece dostępne są specyfiki które przeciwdziałają rozprzestrzeniu się tych lokatorów.:)

gercia
Nowy
Data: 29 wrz 2017, 11:08

Postautor: gercia » 01 mar 2018, 9:18

Na pewno ma jakiś powód że tak się zachowuje, odrzuca wszystkich, może ma jakieś kłopoty w domu, wstydzi się tego i dlatego tak się izoluje od innych. Zakłada maskę twardzielki co to nikogo nie potrzebuje a tak na prawdę pewnie bardzo chciałaby być lubiana i mieć grono przyjaciół. Jaka jest sytuacja w jej domu ? Rodzice są w porządku itp ? Trzeba z nią porozmawiać w prost i wytłumaczyć jej że to dla jej dobra , nie po to żeby jej dokuczyć. Spróbujcie, może wychowawczyni coś pomoże ? Może na lekcji wychowawczej coś wspólnie poradzicie , albo zorganizujecie jakieś spotkanie poza szkołą? Moim zdaniem wychowawczyni powinna wziąć sprawy w swoje ręce i coś zrobić bo może dziewczyna ma jakieś problemy a nikt o tym nie wie bo boi i wstydzi się o tym powiedzieć. Nie przekreślajcie człowiek a od razu że izoluje się od was? Takie odrzucenie może mieć nieciekawe konsekwencje. Może ona potrzebuje pomocy jakiegoś specjalisty itp. Nie należy jej wyśmiewać i odtrącać bo to jeszcze pogłębia problem.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2018, 9:19 przez gercia, łącznie zmieniany 1 raz.
https://drzeweczkaa.sklepna5.pl/

helionka
Raczkujący
Data: 10 kwie 2018, 11:13

Postautor: helionka » 10 kwie 2018, 12:58

Jeżeli ma wszy to powinni się zająć tym jej rodzice, ewentualnie wezwać higienistkę, żeby jej wyczesała gnidy, jeżeli rodzice nie poczuwają się do tego obowiązku.

Wróć do „Sprawy ludzkie”