Antykoncepcja

bastylka
Początkujący
Data: 31 gru 2016, 20:32

Antykoncepcja

Postautor: bastylka » 09 mar 2017, 13:55

Co o niej sądzicie? Ostatnio wiele się na ten temat mówi chociaż uważam że i tak za mało skoro gdzieś wyczytałam że stosunek przerywany ktoś uważa za antykoncepcję, albo płukanie pochwy octem xD .

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Antykoncepcja

Postautor: wipstudio » 09 mar 2017, 19:40

Stosunek przerywany jest tzw logicznym podejściem do realiów i można uznać za metodę antykoncepcji nie za środek którym są spirale czy prezerwatywy

bastylka
Początkujący

Antykoncepcja

Postautor: bastylka » 10 mar 2017, 10:09

Tyle że stosunek przerywany nie zabezpiecza przed ciążą bo...prejakulat :D , jak się trafi na dni płodne to pozamiatane, nawet jeśli tylko wsadzi i wyjmie, pomijam już kwestię przyjemności w tej sytuacji :facepalm:

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Data: 21 sty 2015, 18:40

Antykoncepcja

Postautor: dagmar5 » 10 mar 2017, 19:24

bastylka pisze:Co o niej sądzicie? Ostatnio wiele się na ten temat mówi chociaż uważam że i tak za mało

wiele się mówi ale i tak mam wrażenie, że niektórzy nie rozumieją o co chodzi :D albo nie rozróżniają antykoncepcji która nie dopuszcza do zapłodnienia od antykoncepcji wczesnoporonnej

bastylka pisze:gdzieś wyczytałam że stosunek przerywany ktoś uważa za antykoncepcję, albo płukanie pochwy octem xD .

dla mnie osobiście to nie antykoncepcja tylko jakieś średniowieczne metody ;)

tu też coś o tym było: ;)
viewtopic.php?t=23281&start=15
Ostatnio zmieniony 10 mar 2017, 19:26 przez dagmar5, łącznie zmieniany 2 razy.

bastylka
Początkujący

Antykoncepcja

Postautor: bastylka » 13 mar 2017, 10:38

dzięki, właśnie przeczytałam :)

buna66
Nowy
Data: 01 maja 2017, 20:33

Antykoncepcja

Postautor: buna66 » 01 maja 2017, 20:41

Moje drogie koleżanki, a co myślicie o plastrach antykoncepcyjnych z artykułów

http://kobieco.pl/nowoczesne-metody-antykoncepcji-implant-antykoncepcyjny/

wynika, że są całkiem efektywne i "wygodne" ;)
Ostatnio zmieniony 01 maja 2017, 20:46 przez buna66, łącznie zmieniany 3 razy.

merkaba
Stały Bywalec
Data: 12 cze 2012, 15:04

Antykoncepcja

Postautor: merkaba » 07 maja 2017, 22:30

tylko npr jest zgodny z nauka jezusa sa ludzie kturzy wogule sie nie przejmuja tym bo cha mieć dzieci ile sie da

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec

Antykoncepcja

Postautor: dagmar5 » 13 maja 2017, 17:44

nie prawdą jest że każdy musi mieć dzieci, niektórzy to nawet nie powinni bo się do tego nie nadają, dobrze to widać po tym co się ostatnio dzieje.... :( poza tym nie wszyscy chcą zostać rodzicami więc dlaczego ktoś miałby im to narzucać ?!
Bóg dał ludziom możliwość posiadania potomstwa jako dar a nie obowiązek, jedynie pierwsza para i rodzina Noego miała się rozmnożyć z wiadomych powodów (tylko oni byli na ziemi wtedy) a teraz już nie ma takiej potrzeby....więc każdy decyduje sam

merkaba
Stały Bywalec

Antykoncepcja

Postautor: merkaba » 14 maja 2017, 21:08

brak otwartości na potomstwo skutkuje brakiem błogosławieństwa dla małżeństwa, rodziny i całej społeczności. Bardzo duża ilość tekstów biblijnych potwierdza tę zależność.

Księgi Powtórzonego Prawa: „Jeśli więc pilnie będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, wiernie wypełniając wszystkie Jego polecenia, które ja ci dziś daję, wywyższy cię Pan, Bóg twój, ponad wszystkie narody ziemi. Spłyną na ciebie i spoczną wszystkie te błogosławieństwa, jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego” (Pwt 28,1-8)

Brzemienność kobiety, jak i ogólnie płodność ludzka, były według Biblii znakiem Bożego błogosławieństwa i uznawana była za dar (por. Rut 4, 13

http://www.orrk.pl/kongresy-tematyczne/ ... -biblijnym

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec

Antykoncepcja

Postautor: dagmar5 » 16 maja 2017, 21:00

merkaba pisze:brak otwartości na potomstwo skutkuje brakiem błogosławieństwa dla małżeństwa, rodziny i całej społeczności.

nie prawda....tak to rozumują chyba muzułmanie, gdzie kobieta jest postrzegana mniej więcej jako krowa rozpłodowa, im więcej daje potomstwa tym więcej splendoru dla właściciela i więcej gwarancji że jej nie wymieni na inną, ale nie wiedziałam, że niektórzy Katolicy przejęli taki tok myślenia! :o
pojedź do Afryki gdzie głodują i umierają na AIDS i powiedz im, że Bóg chce od nich aby się mnożyli?! :dobani:
co tam, że za chwile te dzieci poumierają w męczarniach a ich matki muszą na to patrzeć, skoro merkaba im wciśnie kit że "mają się mnożyć bo Bóg tak chce!" :facepalm:

wiele małżeństw w dzisiejszych czasach nie ma potomstwa i cieszy się uznaniem Boga, bo dzieci to nie przymus!

merkaba pisze:Bardzo duża ilość tekstów biblijnych potwierdza tę zależność.

a gdzie? gdzie Jezus nakazał dzisiejszym chrześcijanom koniecznie mieć dzieci?.....

merkaba pisze:Księgi Powtórzonego Prawa: „Jeśli więc pilnie będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, wiernie wypełniając wszystkie Jego polecenia, które ja ci dziś daję, wywyższy cię Pan, Bóg twój, ponad wszystkie narody ziemi. Spłyną na ciebie i spoczną wszystkie te błogosławieństwa, jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego” (Pwt 28,1-8)

gdzie tu mowa o dzieciach? ten fragment ze ST można odnieść do wszystkiego, np. Bóg dał też pierwszym ludziom polecenie żeby opiekowali się zwierzętami i dbali o Ziemię - czy to znaczy że w dzisiejszych czasach każdy chrześcijanin musi mieć zwierzaka?! chociażby rybkę w akwarium?! albo że każdy musi mieć ogródek albo chociaż kwiatka w doniczce?! ..... :facepalm:

merkaba pisze:Brzemienność kobiety, jak i ogólnie płodność ludzka, były według Biblii znakiem Bożego błogosławieństwa i uznawana była za dar (por. Rut 4, 13

"dar" to nie jest "obowiązek"!.......
popatrz na biblijny przykład Anny, była bezpłodna a cieszyła się uznaniem Bożym
Ostatnio zmieniony 16 maja 2017, 21:08 przez dagmar5, łącznie zmieniany 2 razy.

merkaba
Stały Bywalec

Antykoncepcja

Postautor: merkaba » 22 maja 2017, 21:12

jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego
trafiłaś w dziesiątkę
trzeba słuchać boga a nie ludzi
a głodują z powodu grzechów

wiele małżeństw w dzisiejszych czasach nie ma potomstwa i cieszy się uznaniem Boga
ale na pewno nie zborach u swiadków jechowy gdzie panuje depresje i inne choroby psychiczne
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, 21:17 przez merkaba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec

Antykoncepcja

Postautor: dagmar5 » 22 maja 2017, 21:49

merkaba pisze: a głodują z powodu grzechów

co za wredna bzdura!!! takimi kłamstwami przynosisz ujmę i Bogu i Jezusowi! :dobani:

merkaba pisze: ale na pewno nie zborach u Świadków Jehowy gdzie panuje depresje i inne choroby psychiczne

no cóż....brak ci logicznych argumentów to zaczyna się zmyślanie i obrażanie :facepalm: .... nawet mnie to już nie dziwi :roll: ......sam o sobie dajesz świadectwo :dobani:

merkaba pisze:trzeba słuchać boga a nie ludzi

a ty słuchasz rozumiem? i to ten twój bóg ci podaje te wszystkie kłamstwa? w sumie to nawet logiczne....bóg przez małe "b" to Szatan, a Szatan jest "ojcem kłamstwa" więc w się zgadza :lol:

Wróć do „Sprawy ludzkie”