Niszczenie Ziemi

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Posty: 358
Data: 21 sty 2015, 18:40

Niszczenie Ziemi

Postautor: dagmar5 » 08 paź 2016, 16:36

Biblia mówi, że Bóg ‛doprowadzi do ruiny tych, którzy rujnują ziemię’ (Objawienie 11:18). W jakim sensie ludzie rujnują ziemię? Zwróćmy uwagę, jak w Biblii opisano czasy Noego: „W oczach prawdziwego Boga ziemia uległa zrujnowaniu i ziemia została napełniona przemocą. Bóg więc widział ziemię i oto była zrujnowana”. Dlatego o żyjących wtedy niegodziwych ludziach powiedział: „W ruinę ich obrócę” (Rodzaju 6:11-13).

Czy dostrzegasz dowody na to, że również obecnie ziemia jest napełniona przemocą?
Co więcej, ludzie doszli do szczególnego momentu w historii: są w stanie zrujnować ziemię w sensie dosłownym. Dysponują bronią, która mogłaby doprowadzić do unicestwienia całego rodzaju ludzkiego. Oprócz tego ziemia jest rujnowana w jeszcze inny sposób. Z powodu rabunkowej gospodarki człowieka wszystko, co niezbędne do podtrzymywania życia — między innymi powietrze, rośliny, zwierzęta i oceany — jest nieustannie niszczone.

Zastanów się, czy jeszcze sto lat temu ludzie byli w stanie doprowadzić do samounicestwienia? Dzisiaj nie jest to nierealne, ponieważ dysponują mnóstwem zaawansowanej broni i dewastują środowisko. Wydaje się, że szybki rozwój techniki nie idzie w parze ze zdolnością człowieka do przewidywania i kontrolowania wynikających z tego konsekwencji. Na szczęście przyszłość ziemi nie leży w ludzkich rękach. Możemy być pewni, że do zagłady wszelkiego życia nie dojdzie, gdyż Bóg w porę zaingeruje i zniszczy tych, którzy niszczą ziemię. Sam to obiecał. (jw.org)

Czy ludzie nieodwracalnie zrujnują ziemię?
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... nie-ziemi/

Dlaczego klęski żywiołowe zdarzają się tak często?
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... 5%82owych/

Wróć do „Sprawy ludzkie”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości