Jak uczyć się języków obcych

zarzadzaj_gip
Raczkujący
Data: 29 maja 2015, 6:27

Re: Jak uczyć się języków obcych

Postautor: zarzadzaj_gip » 02 lut 2016, 10:19

najlepiej jakieś korepetycje sobie zalatwić

Awatar użytkownika
esma
Nowy
Data: 16 wrz 2015, 11:01

Postautor: esma » 09 lut 2016, 10:28

Najlepiej wybrać sobie zajęcia i takie formy nauki, które są najbardziej efektywne i angażujące. Na początek zawsze zalecane są warsztaty gramatyczne,

lillou
Amator
Data: 26 paź 2015, 10:27

Postautor: lillou » 09 lut 2016, 20:22

Gramatyka to chyba nie jest aż tak bardzo konieczna do porozumiewania się, dużo ważniejsza jest wymowa i zasób słownictwa

Awatar użytkownika
ania110
Fanatyk
Data: 22 sty 2016, 8:25

Postautor: ania110 » 17 mar 2016, 15:06

myślę że w takich chwilach najważniejsza jest motywacja i chęć osiągnięcia postawionego sobie celu, przeczytajcie sobie o tym na http://www.lm.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=592463&p=1936567#p1936567, jest tam zamieszczony wpis odnośnie motywacji do działania

Awatar użytkownika
ania110
Fanatyk

Postautor: ania110 » 31 mar 2016, 10:40

moja koleżanka chodziła na konwersacje z angielskiego w łodzi i bardzo sobie zachwalała te kursy, podobno bardzo fajnie i ciekawie są prowadzone zajęcia, dzięki czemu bardzo szybko i płynnie można nauczyć się mówić w języku angielskim. w sumie nawet zastanawiałam się mad zapisaniem się na taki kurs, bo języki są bardzo przydatne nie tylko w pracy, ale również na różnych wyjazdach za granicę.

Garutek
Nowy
Data: 12 kwie 2016, 14:51

Postautor: Garutek » 12 kwie 2016, 14:52

Nauka języków obcych wcale nie jest taka trudna z Aztekium.pl!
Najlepsze metody, skuteczne sposoby zapamiętywania słówek i poprawności gramatycznej.
Dowiedz się więcej na http://Aztekium.pl

Awatar użytkownika
ania110
Fanatyk

Postautor: ania110 » 13 kwie 2016, 8:31

dużo osób twierdzi że nauka języków nie jest trudna,a jak przychodzi co do czego to dużo osób nie potrafi się odezwać w innym języku, tylko każdy się ogląda na kogoś innego

lillou
Amator

Postautor: lillou » 13 kwie 2016, 10:14

Coś w tym jest, niestety szkołach typu podstawówka czy liceum nikt nie uczy mówienia, tylko się klepie gramatykę i listy :D, może zna się słownictwo ale czesto są blokady w głowie które nie pozwalają się odezwać i to jest największy problem.

namdu
Raczkujący
Data: 01 kwie 2016, 14:59

Postautor: namdu » 18 kwie 2016, 15:05

Ja uważam, że najlepszym sposobem na naukę języków jest wrzucenie się na głęboką wodę, czyli wyjazd i rozmowy "na ulicy". Oczywiście nie każdy może pozwolić sobie na tego typu inicjatywy, dlatego na miejscu można umówić się z jakimś native speakerem i za obopólną korzyścią uczyć się nawzajem języka. Warto też zacząć od jakiegoś certyfikowanego kursu.

lillou
Amator

Postautor: lillou » 18 kwie 2016, 19:01

Wyjazd to rzeczywisći nie jest opcja dla wszystkich, dobry kurs to wg mnie najlepszy pomysł, warto się porozglądać za promocjami, często w szkołachjęzykowych można sie na jakiś rabat załapać.

Awatar użytkownika
Slow
Postowiec Pospolity
Data: 08 lip 2013, 10:24
Kontakt:

Postautor: Slow » 20 cze 2016, 15:02

Ja bym powiedziała: to zależy. I chodziłam na korepetycje i sporo się nauczyłam zwłaszcza mówienia, bo byłam sama z korepetytorką, więc mi całą uwagę poświęcała i tylko ze mną rozmawiała, ale też chodziłam na kurs w grupie do 10 osób. Tam z kolei szybciej załapałam gramatykę itd. ale już było mi poświęcane mniej uwagi, ale za to mogłam porozmawiać z innymi uczestnikami kursu, co również uczy. Teraz mam kilkoro znajomych z zagranicy i z nimi sobie piszę po angielsku i w ten sposób cały czas powtarzam i ćwiczę język.

adamr
Amator
Data: 03 lut 2015, 12:16

Postautor: adamr » 27 cze 2016, 12:15

ania110 pisze:dużo osób twierdzi że nauka języków nie jest trudna,a jak przychodzi co do czego to dużo osób nie potrafi się odezwać w innym języku, tylko każdy się ogląda na kogoś innego

Zbyt mała ilość konwersacji. Jednocześnie takie osoby bardzo często rozumieją, co się do nich w obcym języku mówi.

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 28 cze 2016, 13:16

Na miarę swoich możliwości. Nie da sie wybrać poprawnej metody nauczania jeśli język angielski czy to niemiecki nie wchodzi do głowy. Istnieją osoby które nie mają predyspozycji do nauk języków obcych. Szanuję to ale nie lubię kiedy tacy ludzie na siłę próbują sie uczyć.

lillou
Amator

Postautor: lillou » 15 lip 2016, 10:52

Slow pisze:Ja bym powiedziała: to zależy. I chodziłam na korepetycje i sporo się nauczyłam zwłaszcza mówienia, bo byłam sama z korepetytorką, więc mi całą uwagę poświęcała i tylko ze mną rozmawiała, ale też chodziłam na kurs w grupie do 10 osób. Tam z kolei szybciej załapałam gramatykę itd. ale już było mi poświęcane mniej uwagi, ale za to mogłam porozmawiać z innymi uczestnikami kursu, co również uczy. Teraz mam kilkoro znajomych z zagranicy i z nimi sobie piszę po angielsku i w ten sposób cały czas powtarzam i ćwiczę język.

Dużo zależy od osoby, mi się dużo łatwiej w grupie uczy bo jakiś tam element rywalizacj mnie mobilizuje ;) akurat u nas grupy to maks 5 osób, więc dla każdego starczy czasu i uwagi a od innych można się sporo nauczyć.

Zdrapaka
Początkujący
Data: 10 lut 2016, 8:24

Postautor: Zdrapaka » 15 lip 2016, 12:17

Najlepiej uczyć się języków obcych denerwując ludzi. Trzeba najpierw opanować kilka najważniejszych słów "Fok off" itd., a później jest już tylko łatwiej.