Bóle mięśni po treningu?

Awatar użytkownika
Alex90
Amator
Data: 23 kwie 2015, 7:52

Bóle mięśni po treningu?

Postautor: Alex90 » 06 maja 2015, 17:21

Mam problem. Czasami po treningu mam tak, że czuję ból mięśni czy to zakwasy? Mój trener polecił kupno jakiejś maści/żelu. Ja jednak nie orientuję się za bardzo w temacie, czy ktoś może mi coś podpowiedzieć?

Blacha
Fanatyk
Data: 17 lis 2013, 18:02

Re: Bóle mięśni po treningu?

Postautor: Blacha » 06 maja 2015, 21:04

A trener nie powiedział ci co mogłabyś ewentualnie użyć?

Awatar użytkownika
KarolowaOla
Amator
Data: 15 lis 2014, 19:20

Postautor: KarolowaOla » 08 maja 2015, 9:44

Myślę, że chodziło mu o coś rozgrzewającego :)To najbardziej pomaga przy takich bólach.

Awatar użytkownika
Alex90
Amator

Postautor: Alex90 » 13 maja 2015, 2:31

No właśnie nic mi nie doradził, a możesz w takim razie Ty masz jakieś doświadczenie i możesz mi coś podpowiedzieć? Bo w aptece to dostałam oczopląsu od ilości tych specyfików :-)

Awatar użytkownika
KarolowaOla
Amator

Postautor: KarolowaOla » 17 maja 2015, 21:00

Ja bym proponowała krem Dip Hot :) Mój trener mi to polecił na ból po treningu własnie. Więc może zacznij od tego?

Blacha
Fanatyk

Postautor: Blacha » 18 maja 2015, 13:58

KarolowaOla, uprzedziłaś mnie, wyżej właśnie pytałem czy nie zalecił mu czegoś trener, czegoś rozgrzewającego. Jak zaczynałem swoja przygodę z siłownią to właśnie dip hota mi zalecono. Fajne jest to, że można go stosować jako wsparcie przy rozgrzewce.

Awatar użytkownika
Bazyliszek
Administrator
Data: 11 maja 2009, 17:55

Postautor: Bazyliszek » 18 maja 2015, 15:45

Żadne wynalazki tylko maść końska. Najlepsze co natura mogła stworzyć. Przeczytajcie sobie skład każdego "cudownego" środka i skład maści końskiej, tam chemia tu natura. Używam od wielu lat i to jest najlepszy środek na bóle mięśni.

Awatar użytkownika
Hadassa
Postowiec Pospolity
Data: 10 kwie 2014, 13:18

Postautor: Hadassa » 19 maja 2015, 21:35

Ja zawsze słyszałam, że po nadwyrężeniu dobra jest goraca kąpiel

Blacha
Fanatyk

Postautor: Blacha » 22 maja 2015, 21:10

Hadassa, właśnie dip hot jest rozgrzewający. Myślę, że w połączeniu z gorącą kąpielą da lepszy efekt.

Awatar użytkownika
KarolowaOla
Amator

Postautor: KarolowaOla » 22 maja 2015, 21:54

Bo Ci co się znają na rzeczy, wiedza co jest dobre :P oczywiście jeśli boli długo, to też radziłabym skonsultować swoje ćwiczenia z trenerem. Czy aby na pewno są wykonywane poprawnie :)

Awatar użytkownika
chemini
Administrator
Data: 27 sie 2009, 20:50

Postautor: chemini » 24 maja 2015, 19:56

I z lekarzem, czy nie nastąpiło uszkodzenie mięśnia.

Alex90 pisze: Mój trener polecił kupno jakiejś maści/żelu.

I nie powiedział co konkretnie kupić? Czas zmienić klub.
Lubuskie Stowarzyszenie Historyczne "Lubusz"

Awatar użytkownika
zaczepialska
Raczkujący
Data: 21 maja 2015, 21:44

Postautor: zaczepialska » 25 maja 2015, 23:45

Jak trener nie wie co ci polecić to nie trener :D Skoro zawsze tak masz to moze to być coś z mięśniami ;/ Najlepiej skontaktuj się prywatnie z jakimś lekarzem i spróbuj zaradzić temu ;/

Awatar użytkownika
KarolowaOla
Amator

Postautor: KarolowaOla » 26 maja 2015, 10:17

Ja bym tak trenera od razu nie skreślała, chociaż fakt można zobaczyć w innych klubach sportowych. Na pewno warto zainwestować w coś rozgrzewającego.

Awatar użytkownika
Alex90
Amator

Postautor: Alex90 » 27 maja 2015, 17:50

Dzięki za podpowiedzi wiedziałam że mogę na was liczyć, ale ten dip hot jest po prostu w aptekach? Bez recepty?

Awatar użytkownika
lenn_eavy
Stały Bywalec
Data: 05 lip 2009, 10:02

Postautor: lenn_eavy » 27 maja 2015, 21:25

Bóle mięśni są różne. Jeśli za bardzo się wcześniej nie ruszałeś (a skoro nie wiesz jak bolą zakwasy, to pewnie tak było) i nagle zacząłeś intensywnie ćwiczyć, to jasna sprawa, że z początku mięśnie będą się buntować. Warto jednak zwracać uwagę na charakter bólu, zakwasy przejdą same po 2-3 dniach od treningu, będą bolały przy rozciąganiu mięśnia i to będzie dobrze w nim zlokalizowane, uczucie, które szybko zniknie po zaprzestaniu ruchu. Gorący prysznic, zimny prysznic, lekki trening rozgrzewający mogą pomóc. Część ludzi mówi jeszcze, że piwo, ja tam w to nie wierzę ale i tak stosuję. Gorzej, jeśli to taki tępy, rozlany ból, to może sygnalizować coś poważniejszego i nie radziłbym tego ignorować - nie będzie lepiej, jeśli cokolwiek, to gorzej. Z czasem, metodą prób i błędów, nauczysz się identyfikować takie potencjalnie niebezpieczne objawy (sam tak mam z bieganiem).

Może rzeczywiście poddajesz ciało zbyt dużemu obciążeniu i nie dałeś czasu na stopniową adaptację. W przypadku jakichś mikrourazów (jak np. shin splints, bóle piszczeli) mogą pomóc worki z lodem, lub szczere polanie mięśni zimną wodą tuż po wysiłku, co nieco zahamuje proces zapalny i przyspieszy leczenie. Czytałem, że leki przeciwbólowe (te blokujące cyklooksygenazę, a więc też reakcję zapalną) pomagają, jednak zaleca się je brać na okres regeneracji. Ibuprom wzięty przed treningiem niczego nie zagoi, a wręcz pogorszy sytuację - nie będziesz czuł, że kontuzja się pogłębia.