Kłopoty ze snem.

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony
Data: 04 lut 2012, 18:59

Re: Kłopoty ze snem.

Postautor: cytryna » 22 maja 2014, 14:22

Każdy lek może po pewnym czasie uzależnić nawet brany tylko od czasu do czasu,szczególnie jeśli pomaga.Zastanawiasz się co z resztą tygodnia? w takim wypadku skorzystałabym z rad lekarza w końcu po to oni są by pomagać :) ewentualnie leczyć,sądzę również że raczej mało prawdopodobne by ktoś na forum poradził Ci jak wyleczyć bezsenność w końcu jest to bardzo skomplikowany i złożony proces.

elvira
Raczkujący
Data: 17 maja 2014, 18:23

Postautor: elvira » 22 maja 2014, 15:58

Myślę, że na forum są osoby, które doświadczyły tego problemu. Liczę więc na ich rady i ewentualną wymianę doświadczeń.

Awatar użytkownika
Cian
Prawa Ręka Boga
Data: 04 gru 2010, 22:40

Postautor: Cian » 22 maja 2014, 18:20

Jednak bezsenność nie pojawia się z jednego, konkretnego powodu :)
U mnie jest ona na tle psychologicznym (Shizofrenia Paranoidalna - urojenia prześladowcze ftw), kolega cierpi na bezsenność z powodu zmęczenia, a Ty możesz na to cierpieć z zupełnie innego powodu :)
W dalszym ciągu uważam, że powinnaść skontaktować się z lekarzem i dowiedzieć się jaka terapia najlepsza jest dla Ciebie ^^ Na własną rękę radzę nie kombinować :)
*sets self on fire* whatcha gonna do now mate

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 24 maja 2014, 10:38

elvira pisze:Myślę, że na forum są osoby, które doświadczyły tego problemu. Liczę więc na ich rady i ewentualną wymianę doświadczeń.

Oczywiście :) rady jak widzisz różne(spróbować zawsze można) ,ale czy od tego problem zniknie?wątpię, jeśli faktycznie taki kłopot Cię męczy i to od kilku miesięcy to zacznij działać :) Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.

Crispers5
Fanatyk
Data: 29 maja 2009, 20:24

Postautor: Crispers5 » 25 maja 2014, 3:04

- przed snem gorący i lodowaty prysznic na zmianę, na koniec lodowaty
- jeśli śpisz na plecach, pod zgięcia kolan podłóż poduszkę, wygodniej dla kręgosłupa
- zlikwiduj lęk przed zaśnięciem
- chodź spać i wstawaj zawsze o tej samej godz., nawet jeśli przespałeś tylko 2 godz...
- warto sięgnąć po witaminy, Np Centrum Multiefekt, albo naturalne

elvira
Raczkujący

Postautor: elvira » 26 maja 2014, 8:38

Crispers5 pisze:- zlikwiduj lęk przed zaśnięciem

Coś w tym jest. Może nie odbieram tego jako lęk, ale zauważyłam, że kiedy nadchodzi pora snu zastanawiam się jak będzie wyglądała nadchodząca noc.

Awatar użytkownika
Suicider
Wyjadacz
Data: 04 lis 2011, 18:34

Postautor: Suicider » 05 cze 2014, 16:00

Często nadmierne myślenie nie pomaga zasnąć, mam tak od czasu do czasu :DD
Więc trzeba starać się to wyeliminować. Może jakaś muzyka relaksacyjna przed snem?

Moim sposobem na szybkie zaśnięcie są stopery do uszu.
Nie wyobrażam sobie teraz bez nich życia, w nocy nic nie jest mnie w stanie obudzić :DD

Od siebie polecam jeszcze picie rumianku.
I tak uważam że do lekarza musisz zajrzeć.

elvira
Raczkujący

Postautor: elvira » 16 cze 2014, 11:21

Nie zawsze jest możliwe pozbycie się natarczywych myśli. Są one często silniejsze ode mnie.

marlenkaem
Nowy
Data: 08 lip 2014, 22:50

Postautor: marlenkaem » 08 lip 2014, 22:53

Jeżeli od dłuższego czasu masz problemy ze snem to radziłabym udać się do specjalisty. Taki brak snu może powodować fatalne skutki jeżeli chodzi o jakość życia.

Lola66
Nowy
Data: 27 sty 2015, 17:53

Postautor: Lola66 » 27 sty 2015, 17:56

Nigdy nie byłam zwolenniczką leków nasennych na receptę, jakaś awersję mam i tyle. Próbowałam walczyć z problemami z zasypianiem wymienioną gdzieś tu na forum aktywnością fizyczną, ale jakoś nie szczególnie pomogła. Bardzo dobrze podziałał na mnie i przede wszystkim szybko fersen z melatoniną. Zasypiam po nim w pół godzinki i świetnie się czuję rano, zero otępienia. Mam za to non stop dobry humor i nawet nie chce mi się już mojego życia roztrząsać.

Awatar użytkownika
sylkaa2
Amator
Data: 20 mar 2015, 10:47

Postautor: sylkaa2 » 30 mar 2015, 12:21

ostatnio mam duzo stresow bardzo duzo przez co nie spie po nocach i mam problem bo zasypiam nad ranem i potem jestem niewyspana. Mozecie mi powiedziec czy tabletki w stylu valerin-20-tabletek-sen-suplement-diety moga uzaleznic??bo boje sie troszke je zzazywac

Awatar użytkownika
maura
Fanatyk
Data: 14 lip 2014, 19:10

Postautor: maura » 16 kwie 2015, 9:24

Warto zmienić tryb życia, trochę więcej sportu. A jeśli to trwa długo, to lepiej udać się do specjalisty niż leczyć się na własną rękę.

lillou
Amator
Data: 26 paź 2015, 10:27

Postautor: lillou » 27 paź 2015, 8:36

A co sądzicie o suplementach z melisą itp. coś dają?? Ktoś może stosował?

czanuszka
Raczkujący
Data: 16 gru 2015, 14:11

Postautor: czanuszka » 08 lut 2016, 13:09

Myślę, że Ci to pomorze, jeśli nie masz problemów ze snem o podłożu neurologicznym, albo spowodowanym jakąś chorobą. Moja mama też wiecznie się lekowała nasennymi, aż odkryła cudowny środek na spanie... alkohol. Nie minął rok jak mama wylądowała na terapii odwykowej w ośrodku dla uzależnionych Oaza (dobrze, że się chociaż zgodziła) i teraz ostrzegam każdego, nie próbujcie pod żadnym pozorem pić alkoholu przed snem, bo skutki bywają tragiczne.

Awatar użytkownika
ania110
Fanatyk
Data: 22 sty 2016, 8:25

Postautor: ania110 » 09 lut 2016, 8:50

ja nieraz mam problem z zaśnięciem, ale zauważyłam że dzieje się tak jak coś bardzo mocno przeżywam i o tym ciągle myślę. Nieraz mi się to śni.

Wróć do „Sprawy ludzkie”