Zdarza Wam się kupować ubrania w second handach ?

Awatar użytkownika
atena600
Prawa Ręka Boga
Data: 16 gru 2009, 17:58

Zdarza Wam się kupować ubrania w second handach ?

Postautor: atena600 » 23 mar 2014, 9:02

Zakupy w lumpeksach kojarzyły się zawsze z ciuchami z drugiej ręki z ciekawym zapaszkiem.
Obecnie nawet gwiazdy ekranu ubierają się w second handach ,a zazwyczaj kojarzymy ich z drogimi zakupami i markowymi ubraniami.
Moja znajoma powiedziała mi ostatnio że w takich miejscach trzeba umieć robić zakupy i mieć talent na polowanie na diamenciki.
Ja niestety tego nie potrafię może dlatego że nie mam czasu, ale podziwiam ją za zaradność i swój niepowtarzalny styl.

Co Wy myślicie o zakupach w second handach ,czy naprawdę można tam znaleźć stylowe ubrania znanych marek ?

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Re: Zdarza Wam się kupować ubrania w second handach ?

Postautor: wipstudio » 23 mar 2014, 10:21

Jasne że można i to takie które z powodzeniem można sprzedać na portalu aukcyjnym za niezłą sumkę.
Sam idę do Second Handu po ciuszki fakt głównie do pracy ale to niebotycznie niska cena dostosowana do kieszeni Kowalskiego czyni z nich dobry interes.
Pomyślcie sami - za tone ciuchów płaci się 800 zł ;> a sprzedaje za 3000 ;p

elawrona22
Amator
Data: 08 mar 2014, 14:57

Postautor: elawrona22 » 24 mar 2014, 14:36

Ja kupuje, można czasem dostać na prawdę. Mi się zdażyło kupić żakiet z metką który kosztował 420 zł ja kupiłam za 32

Awatar użytkownika
mućka
Zaawansowany
Data: 23 gru 2009, 18:39

Postautor: mućka » 24 mar 2014, 16:52

O tak, jak mam okazję to odwiedzam. Kupiłam za 5zł wyszywaną bluzeczkę, markowe ciuchy można tanio kupić zwłaszcza w sklepach na wagę.

Awatar użytkownika
korkociąg
El Postinio
Data: 16 sie 2009, 19:09

Postautor: korkociąg » 24 mar 2014, 22:43

mam kurtkę za całe 20 zł z secend henda :D na znajomych zrobiła takie wrażenie że jak powiedziałem dla żartu że dałem 300 zł to nikt nie powiedział że za drogo :D

Awatar użytkownika
cytryna
Prawie jak Czak Noris
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 25 mar 2014, 10:28

Nieee,może i być biednie ,ekonomicznie byle by nie używane.Byłam kiedyś żeby zobaczyć jak to jest,sam zapach tych miejsc przeszkadza,nie mogę się przemóc.
,, "Moc bowiem w słabości się doskonali"
SW Paweł :)

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny

Postautor: wipstudio » 25 mar 2014, 10:34

Cytrynko u mnie w mieście SH wygląda jak Salon H&M ;) Wszystko uprane, wyprasowane. Fakt jest troszke drożej niż w typowym lumpeksie bo nie znajdziesz bluzki za 5 zł a za 15 ale jest o wiele większe prawdopodobieństwo trafienia markowych rzeczy które ludzie oddają do kontenerów PCK (ściema z tym PCK) bo im się nie podobają.
Rekordzistą jest mój kolega obłowił się w takim miejscu za kwotę 100 zł ;) a na allegro popchał za 2000 zł ;)
Ale jest też druga strona mocy, ta moc to zapach biednych Second a raczej N-Hand gdzie spływa najgorszy sort jak z lat 60 i nawet mohery się tam nie ubiorą bo nie jest modnie i jedzie wilgocią.

Awatar użytkownika
cytryna
Prawie jak Czak Noris
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 25 mar 2014, 10:43

:) Ewidentnie to jest sztuka zakupy w tego typu sklepach.Tu gdzie mieszkam nie ma tego typu handlu ;) ciekawe czy to by tu przeszło?emigranci ubierają się w te dziwne szaty a Włosi :lol: też tylko wydają mnóstwo kasy na tych ekstrawaganckich stylistów w butikach.
,, "Moc bowiem w słabości się doskonali"
SW Paweł :)

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny

Postautor: wipstudio » 25 mar 2014, 10:48

Heheh a propo tych ekstrawaganckich nie od dziś wiadomo że najdroższe marki są produkowane dla odmiany w krajach ubogich jak Afryka i skladają je całymi rodzinami aby taki Włoch czy Amerykanin mógł założyć buty za 900 $/€

Awatar użytkownika
FedUp
Początkujący
Data: 24 lis 2013, 15:32

Postautor: FedUp » 25 mar 2014, 14:21

Ej, nie każdy lumpeks wygląda jak magazyn sprzed 30 lat. Kupuję w tych co wieszają ciuchy na wieszaczkach i ładnie je eksponują. U nas ciuszek jest sprzedawany na wagę, a jego cena maleje wraz z końcem tygodnia. W każdy poniedziałek następuje całkowita wymiana towaru.

Awatar użytkownika
Slow
Postowiec Pospolity
Data: 08 lip 2013, 10:24
Kontakt:

Postautor: Slow » 28 mar 2014, 14:59

Ja czasami zaglądam, ale rzadko coś kupuję. W tym roku aż jedną rzecz ;)

Awatar użytkownika
chemini
Administrator
Data: 27 sie 2009, 20:50

Postautor: chemini » 28 mar 2014, 20:38

Namiętnie kupuję ciuchy na lumpach, przyczyna jest prosta są tam ciuchy z mody alternatywnej :cool: .
Wiele rzeczy kupuję z góry zakładając handel i cieszę się w duchu z ubogiej wiedzy sprzedawczyń.
Przykład, brzydkie buty na koturnie za całe 15 zł. to oryginalne buty z bodyline - pogoniłam za 200 zł. Dwa tygodnie temu kupiłam spodnie marki Hell bunny, w podobnym stylu Obrazek
dałam 14.70 a są warte ponad 300. Za psie pieniądze upolowałam kiecki od dolce&gabbana jeszcze z metką i hologramem. Zyskuję na niewiedzy sprzedawczyń.
Lubuskie Stowarzyszenie Historyczne "Lubusz"

Awatar użytkownika
Hadassa
Postowiec Pospolity
Data: 10 kwie 2014, 13:18

Postautor: Hadassa » 10 kwie 2014, 14:30

Mam jeden sprawdzony ciuchland ;) o ile tak można powiedzieć...
Co srodę przyjezdzają do nas na plac babeczki...
Można wyłowić coś dla siebie już za złotówkę
nie raz znalazłam cos nowego i to jeszcze z metkami..
Co do zapachów, nie mogę narzekać, bo widać że towar jest czysty.
z resztą i tak zawsze po powrocie do domu piorę.
Nie kupuję natomiast bielizny, butów, nawet torebek

Awatar użytkownika
chemini
Administrator
Data: 27 sie 2009, 20:50

Postautor: chemini » 16 kwie 2014, 11:26

Zdarzyło mi się kupić koszmarną bluzkę, wyglądała jak wytwór pijanego malarza :lol: Nie wiem czy sprzedawczyni uważała mnie za normalną, ale bluzeczka miała wzór wyszywany koralikami, cekinami i koronką. Jak się słusznie domyślacie to był cel mojego zakupu. Przez kolejne 5 dni wypruwałam to. :facepalm:
Lubuskie Stowarzyszenie Historyczne "Lubusz"

Rudex
Raczkujący
Data: 06 mar 2014, 21:06

Postautor: Rudex » 31 maja 2014, 14:32

Pewnie że się zdarza, ale czasu brak, a u mnie w mieście te najlepsze są trak oblegane, że nie można czasem się dopchać.