STUDIA

master
Początkujący
Data: 10 lip 2012, 21:16

Re: STUDIA

Postautor: master » 23 mar 2014, 20:39

Zmienić kierunek można zawsze. Trzeba sobie zadać ważne pytanie "Co lubię w życiu robić?" i iść w tym kierunku. Co do pracy to są tacy co po studiach mają problem ze znalezieniem pracy ale są tacy co tylko dzięki nim ją znaleźli. Wiadomą rzeczą jest to że osoba z wyższym wykształceniem ma szanse na wyższe zarobki. Niektóre firmy szukając pracowników organizują konkurs. Dla tegorocznych absolwentów szkół wyższych Ciach spam Do zdobycia jest etat w firmie 3M.

mikusia
Raczkujący
Data: 04 gru 2012, 21:09

Postautor: mikusia » 30 mar 2014, 11:54

Ja ukończyłam dwa : Zarządzanie i Turystykę zdrowotną. A z pracą dla kobiet u nas ciężko, przynajmniej w moich stronach.

Master wystarczy tylko filmik nagrać??? To biorę się do pracy może akurat :d Praca i podróż do Stan piechotą nie chodzą :D

Mrug
Nowy
Data: 11 wrz 2014, 20:35

Postautor: Mrug » 11 wrz 2014, 20:44

Moim zdaniem samo zadanie sobie pytania "Co lubię w życiu robić?" nie wystarcza, bo program studiów często całkowicie odbiega od tego co nam się jawi kiedy myślimy o dalszej edukacji. W moim przypadku optymalnym wyjściem byłaby filologia angielska, aczkolwiek w najbliższą sobotę wybieram się na Dzień Otwarty Wszechnicy Polskiej żeby zbadać teren i dowiedzieć się na czym takie studia faktycznie polegają, bo przecież chodzi o 5 lat życia w książkach i kolejnych parędziesiąt w zawodzie. Lepiej takiej decyzji nie podejmować pochopnie!

Awatar użytkownika
Stary
Postowiec Pospolity
Data: 18 lut 2014, 15:41

Postautor: Stary » 12 wrz 2014, 10:13

Co do pytania głównego to mi sie wydaje że jak sie człowiek dostanie na uczelnię to można sie przenieść i to uzależnione od ilości miejsc. Co do wyborów studiów to trzeba brać dwie rzeczy pod uwagę 1. co chcecie w życiu robić 2. Jakie jest zapotrzebowanie na rynku pracy. Chodzi o to żeby nie zasilać np. dużej ilości osób które skończyły pedagogikę. Więc musi być kontrast między 1 a 2 punktem :)

xorupa
Nowy
Data: 12 wrz 2014, 11:49

Postautor: xorupa » 12 wrz 2014, 12:00

Nie każdy wie co lubi w życiu robić to niech przynajmniej idąc na studia wybierze jakiś POTRZEBNY kierunek a nie lecą głąby na kulturoznawstwo żeby być magistrem.

Awatar użytkownika
Xaran
Postowiec Pospolity
Data: 14 lis 2013, 18:44

Postautor: Xaran » 14 wrz 2014, 16:49

Obecnie każdy chcę mieć stanowisko kierownicze, a do tego trzeba mieć magistra (nawet niekiedy nie ważne z czego)... Taka to niestety prawda i to Polska właśnie...

monika.kiler
Raczkujący
Data: 26 wrz 2014, 11:22

Postautor: monika.kiler » 26 wrz 2014, 11:23

finanse i rachunkowosc spoko kierunek

Pasik
Nowy
Data: 13 lis 2014, 15:24

Postautor: Pasik » 22 lis 2014, 14:12

Ogólnie warto jest wybrać się na kierunki techniczne, co łatwiej o pracę i lepsze zarobki.

Awatar użytkownika
korkociąg
El Postinio
Data: 16 sie 2009, 19:09

Postautor: korkociąg » 22 lis 2014, 15:01

najlepiej iśc do pracy odraz po gimnazjum lub zawodówce, dlaczego? bo nim skończy się studia to ta sama osoba idaca do pracy ma kilku letnie doświadczenie na stanowisku, lata pracy jak i może dorobienie sie kierownika. Jak myslicie kogo przyjmą z tych osób jeżeli będa mieli obydwoje po 26 lat? kogoś z 6 letnim doświadczeniem czy kogoś z papierkiem?

Darva
Początkujący
Data: 12 gru 2015, 2:18

Postautor: Darva » 04 maja 2016, 11:34

Dokładnie, ale sześc klas w dzisiejszych czasach to za mało. Ja poszłam do pracy po liceum, a jednocześnie podjęłam studia wieczorowe na LSW. Studiuję Anglistykę: Komunikacja w biznesie międzynarodowym [SPAM]

scofield
Początkujący
Data: 03 wrz 2015, 9:38

Postautor: scofield » 24 cze 2016, 15:00

W życiu można wszystko, tylko trzeba chcieć. Kiedyś miałem problem z nauką języków. Tak się zaparłem, że nauczyłem sie angielskiego i niemieckiego. Postanowiłem, że jakoś to wykorzystam i dostałem się na wste na turystykę. Świetna uczelnia, cały czas łapię nową wiedzę. Jak tam dalej pójdzie to mam nadzieje na pracę w dobrym hotelu na karaibach

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 26 cze 2016, 9:07

Już ponad rok przeszedł od ostatniego rozmyślania o rozpoczęciu kolejnego etapu w szkole. I wiecie co ? Powiedziałem sobie stanowcze NIE. Przejrzałem kilka kierunków oraz ich zakres "nauczania" i doszedłem do wniosku że głupszy wyjść po studiach nie mam zamiaru.
Ludzie prócz kierunków technicznych, inżynieryjnych oraz generalnie dziennych studiów nie ma sensu się ładować dla papierka i dłuższego okresu bezrobocia.
Przychodzi do nas młodzież wszechpolska i co ?
Student robotyki operacje do 200 szt walczy na kalkulatorze.
Student stosunków międzynarodowych o urlop poprosić nie potrafi że nie powiem że odezwać się kiedy brak czegoś.
Pytam po co siła budowlana (operatorzy ręcznej koparko-ładowarki) pchają się tam.
W "molochach" mają wyrąbane na papier bo pierwszy tydzień weryfikuje umiejętności i siup za brame.
Także jeżeli masz zamiar zmienić kierunek studiów zamień go wpierw na kierunek praca jeśli nabierzesz umiejętności pracy manualnej zrozumiesz pracę umysłową oraz jak to się wszystko odbywa w rzeczywistości a nie w programie czy papierku.

nisia
Nowy
Data: 15 cze 2016, 22:20

Postautor: nisia » 04 lip 2016, 23:30

Ja teraz właśnie się przenoszę z WSB w Poznaniu do WSB w Toruniu i ha… o dziwo nie ma żadnego problemu :)

lettywoj
Nowy
Data: 05 lip 2016, 13:54

Postautor: lettywoj » 05 lip 2016, 14:24

Musisz być cały czas na bierząco i tylko jak wyjdą wyniki i będziesz wiedziała czy sie dostaniesz czy nie podjąć kolejne kroki.
http://www.numery-telefonow.jak-jest.pl/

MK3
Nowy
Data: 30 cze 2016, 14:24

Postautor: MK3 » 05 lip 2016, 14:45

Ludzie, studia to nie wszystko. Trzeba wiedzieć czego sie w życiu chce i pracować w tym kierunku. A doświadczenie? Niektórym to, co robili poza studiami dało pracę.