STUDIA

anny27
Amator
Data: 24 sty 2013, 8:11

STUDIA

Postautor: anny27 » 29 cze 2013, 9:18

Chciałabym dostać się na wymarzony kierunek ale po wyniku matur stwierdziłam, ze się nie dostanę . Więc złozyłam na inne kierunki i teraz moje pytanie jest takie, czy jeśli dostanę się na inny kierunek, to czy będę mogła odrazu próbować się przenieść na ten wymarzony ? Czy tylko mozna taki manewr zrobić po semestrze bądź teżpo roku studiów na innym kierunku ? Z góry dzięki za odp :)

miętolinka
Amator
Data: 01 sie 2013, 11:49

Re: STUDIA

Postautor: miętolinka » 01 sie 2013, 12:03

Czasem udaje się takie przeniesienie, ale wówczas będziesz musiała nadrobić różnice programowe. Jeśli jednak kierunki są zbyt odległe od siebie (tematycznie), to może się okazać, że będziesz musiała zacząć od pierwszego roku, czyli będziesz rok do tyłu. Skoro teraz się nie dostaniesz, to skąd pomysł, że uda się to za pół roku/rok? Zamierzasz poprawiać wynik matury? Bo jeśli nie, to uważam, że takie plany są bez sensu, czas nie zmieni Twoich wyników.

Awatar użytkownika
Slow
Postowiec Pospolity
Data: 08 lip 2013, 10:24
Kontakt:

Postautor: Slow » 01 sie 2013, 12:36

Zgadzam się z przedmówcą. Zwykle możesz przenieść się w ramach uczelni matki i uczelni wydziału pozamiejscowego i to w tym samym kierunku. Ale jeśli chcesz się przenieść np. z fizyki na historię sztuki to marne szanse. Poza tym przy przeniesieniu zwykle musisz zdać testy sprawdzające twoja wiedzę lub też zaliczyć przedmioty, których nie miałaś na swojej uczelni. Jeśli chcesz poprawić maturę to okey, ale nastaw się na to, że ten rok będzie dla ciebie stracony, bo przeniesienie z kierunku na inny kierunek jest bardzo rzadko spotykane i możliwe do załatwienia.

CzarnyKon
Nowy
Data: 19 sie 2013, 12:12

Postautor: CzarnyKon » 19 sie 2013, 12:14

Na studiach wszystko się da trzeba tylko odpowiednio zagadać :)

Awatar użytkownika
Slow
Postowiec Pospolity
Kontakt:

Postautor: Slow » 19 sie 2013, 16:31

CzarnyKon pisze:Na studiach wszystko się da trzeba tylko odpowiednio zagadać :)

Chyba u Ciebie. Bo na normalnej uczelni bez odpowiedniego papierka i kilku teczek zaświadczeń nic się nie da.

Awatar użytkownika
adamiakmatinka
Nowy
Data: 30 wrz 2013, 13:45

Postautor: adamiakmatinka » 30 wrz 2013, 13:52

Według was studia dzisiaj są potrzebne? Jak patrzę na wiele osób to zastanawiam się czy nie od razu nie zacząć kariery zawodowej.

Awatar użytkownika
widmo29
Wyjadacz
Data: 20 maja 2012, 17:14

Postautor: widmo29 » 30 wrz 2013, 16:18

Ja tam uważam że studia w dzisiejszych czasach nie są potrzebne,no ale co ja tam mogę wiedzieć,jak i tak nie zdam matury.

Awatar użytkownika
Cian
Prawa Ręka Boga
Data: 04 gru 2010, 22:40

Postautor: Cian » 30 wrz 2013, 17:03

adamiakmatinka pisze:Według was studia dzisiaj są potrzebne? Jak patrzę na wiele osób to zastanawiam się czy nie od razu nie zacząć kariery zawodowej.

Szczerze? W Polsce się nie opłaca ;p Za granicą owszem, ale pozostaje kwestia finansowa
*sets self on fire* whatcha gonna do now mate

Awatar użytkownika
biedroń
Stały Bywalec
Data: 08 lut 2013, 19:38

Postautor: biedroń » 30 wrz 2013, 22:00

Żeby się wybić trzeba skończyć studia za granicą, tam studenci są postrzegani inaczej. W Polsce studentów na pęczki i to marnej jakości.

Awatar użytkownika
Cian
Prawa Ręka Boga

Postautor: Cian » 01 paź 2013, 1:11

biedroń pisze:Żeby się wybić trzeba skończyć studia za granicą, tam studenci są postrzegani inaczej. W Polsce studentów na pęczki i to marnej jakości.

To smutne, na dodatek jeżeli skończy się studia w Polsce, to tym papierkiem można się za przeproszeniem co najwyżej podetrzeć, bo za granicą to tylko do tego się nadaje. Polskie papierki nigdzie się, niestety, nie liczą, a lepszej pracy bez wykształcenia zagranicznego (Niemcy, UK itp.) nie dostaniesz za granicą.

Awatar użytkownika
Slow
Postowiec Pospolity
Kontakt:

Postautor: Slow » 01 paź 2013, 13:14

Erkanna pisze:
biedroń pisze:Żeby się wybić trzeba skończyć studia za granicą, tam studenci są postrzegani inaczej. W Polsce studentów na pęczki i to marnej jakości.

To smutne, na dodatek jeżeli skończy się studia w Polsce, to tym papierkiem można się za przeproszeniem co najwyżej podetrzeć, bo za granicą to tylko do tego się nadaje. Polskie papierki nigdzie się, niestety, nie liczą, a lepszej pracy bez wykształcenia zagranicznego (Niemcy, UK itp.) nie dostaniesz za granicą.

True. Na przykład w UK nasz magister liczy się jak skończony I stopień ichny. A generalnie to i tak oni nasze papierku uważają za kursy zawodowe i to nawet z takich uczelni jak Uniwersytet Wrocławski. U mnie nikt nigdy nie patrzył na studia, bardziej na to czy jestem osobą uczącą się, bo ulgi podatkowe, zusowe itd. Wydaje mi się, że dzisiaj najważniejsze jest doświadczenie zawodowe, a nie papierki, które kolekcjonujemy.

A i nawet słyszałam opowieść koleżanki o jej studiach na Harvardzie, ile to rodzice kasy w to nie wpakowali, a dziewczyna pracy nie mogła w PL znaleźć, bo miała uwaga "za dobre" wykształcenie. Paradoks. Dopiero jak zrobiła w Polsce studia ktoś ją raczył zatrudnić i jeszcze z tekstem, żeby się do studiów na Harvardzie nie przyznawała, bo nikt jej nie zatrudni.... WTF?!

Szerszen
Nowy
Data: 30 wrz 2013, 13:08

Postautor: Szerszen » 01 paź 2013, 13:46

Z polskich uniwersytetów chyba tylko Uniwersytet Warszawski i Jagielloński są rozpoznawane w świecie.

Awatar użytkownika
Cian
Prawa Ręka Boga

Postautor: Cian » 01 paź 2013, 17:03

Slow pisze:A i nawet słyszałam opowieść koleżanki o jej studiach na Harvardzie, ile to rodzice kasy w to nie wpakowali, a dziewczyna pracy nie mogła w PL znaleźć, bo miała uwaga "za dobre" wykształcenie. Paradoks. Dopiero jak zrobiła w Polsce studia ktoś ją raczył zatrudnić i jeszcze z tekstem, żeby się do studiów na Harvardzie nie przyznawała, bo nikt jej nie zatrudni.... WTF?!

Boże, jacy Ci ludzie są tępi :facepalm: Dlatego nie warto wracać do Polski szukać pracy ;x

Blacha
Fanatyk
Data: 17 lis 2013, 18:02

Postautor: Blacha » 17 lis 2013, 18:23

Ja jestem już ponad rok czasu po studiach, ukończyłem kierunek, który chciałem skończyć zawsze. Jestem zadowolony.

cool.55
Raczkujący
Data: 26 lis 2013, 22:00

Postautor: cool.55 » 26 lis 2013, 22:21

Pwzs