Jak się odkochać

Awatar użytkownika
deka87
Początkujący
Data: 16 maja 2009, 15:47

Jak się odkochać

Postautor: deka87 » 24 kwie 2013, 11:45

Dodając do tego jeszcze wygodne łóżko i kochaną dziewczynę u boku oczywiste staje się że wolę dom niż kino ;)

Niestety, ale ta część mojej wypowiedzi jest już nieaktualna, bo dziewczyna ostatnio mnie zdradziła i zostawiła dla innego, ale ja nadal nie potrafię mimo jej wszystkich kłamstw i zdrady się odkochać :(

Nie życzę najgorszemu wrogowi, żeby musiał przezywać to co ja teraz...
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2013, 16:45 przez Pajdanestor, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Przez wzgląd na wagę postu i off-top w innym temacie, przeniesiono post

Awatar użytkownika
Pajdanestor
Ekspert
Data: 04 maja 2010, 10:49

Jak się odkochać

Postautor: Pajdanestor » 24 kwie 2013, 12:05

Prosimy o wypowiedzi i Wasze przemyślenia w tym temacie :)

Awatar użytkownika
AnneMarie91
Pasjonat
Data: 06 cze 2012, 22:31

Re: Jak się odkochać

Postautor: AnneMarie91 » 24 kwie 2013, 12:14

łał :o no to dałeś teraz do myślenia... Na wstępie zaznaczam, że ja odkochać się nie zamierzam :mrgreen: No ale do tematu... jak się odkochać hmmm :mysli: nie wiem czemu ale nasuwa mi się przysłowie "co z oczu to z serca", na przykładzie porzucenia przez osobę którą darzyliśmy uczuciem, wiadomo jest trudno pogodzić się ze stratą, ale świat jest duży, najlepiej wtedy zacząć myśleć o sobie, dać sobie czas, zająć się czymś co nas pasjonuje, a stare uczucie w końcu wyblaknie... ;)

Awatar użytkownika
cytryna
Prawie jak Czak Noris
Data: 04 lut 2012, 18:59

Re: Re: Jak się odkochać

Postautor: cytryna » 24 kwie 2013, 12:50

"Co nas nie zabije,to nas wzmocni"to mądre przysłowie :) choć na pewno teraz jest ci ciężko, z czasem pogodzisz się z rzeczywistością.
Jak się odkochać?nie da się,trzeba otworzyć szeroko oczy i pogodzić się z faktami(to na początek).
,, "Moc bowiem w słabości się doskonali"
SW Paweł :)

Awatar użytkownika
jurata
Postowiec Pospolity
Data: 27 sty 2013, 5:24

Re: Re: Jak się odkochać

Postautor: jurata » 24 kwie 2013, 13:02

Przede wszystkim potrzeba czasu. To nie jest tak, że pstrykniesz palcami i miłość przejdzie, na to potrzeba czasu

Awatar użytkownika
mandaryn
Fanatyk
Data: 28 sty 2014, 14:44

Postautor: mandaryn » 22 lut 2014, 22:46

Jeżeli to zaszło bardzo daleko (łącznie ze sprawami łóżkowymi), to tak od razu się nie da odkochać, ale... nie ma innego wyjścia, jeżeli sytuacja jest nieodwracalna. To znaczy nie była to miłość na 100% tylko markowana.
Rozumiem cię bardzo dobrze, ja miałem tak kilka razy, ale musiałem się podnieść. Jak to się mówi życie toczy się dalej i im szybciej to zrozumiesz, dojrzejesz :pytajnik: tym przejdziesz to łagodnie, ale nie jest to proste, jak wypicie... setki wódki. Chlup i nie ma problemu. Czas tu jest najlepszym lekarzem, zajęcie, żeby nie myśleć non stop o tej przebrzmiałej "miłości" i znalezienie nowej miłości (bo bez miłości, tak naprawdę nie ma życia), ale już takiej prawdziwej; myślę, że można takową zbudować z biegiem czasu, a potem już tylko utrwalać i pielęgnować.

Pan krain zmyślonych

Postautor: Pan krain zmyślonych » 23 lut 2014, 2:34

Wyczytałem kiedyś dość prosty sposób na ułatwienie odkochania.
Trzeba znależć w drugiej połówce jakiś drobiazg, nieznaczny szczegół w wyglądzie, zwyczaju czy ubiorze, który nie zachwycał,a był raczej tylko tolerowany.
Trzeba zrobić z igły widły, patrzeć na przeszłość przez pryzmat tego drobiazgu - co wspomnienie i myśl o przeszłośc, to trzeba przywoływać i wyolbrzymiać to ale...
Potem już można funkcjonować normalnie i zwyczajnie powiedzieć -jesteś fajnym chłopakiem (dziewczyną), możemy być parą dobrych kumpli... i tu już w myślach - ale...

Poemat2014
Raczkujący
Data: 28 lut 2014, 10:41

Postautor: Poemat2014 » 01 mar 2014, 11:54

jurata pisze:Przede wszystkim potrzeba czasu. To nie jest tak, że pstrykniesz palcami i miłość przejdzie, na to potrzeba czasu

tu się z tobą zgodzę tak jest.

Awatar użytkownika
saxisambra
Nowy
Data: 04 paź 2014, 15:23

Postautor: saxisambra » 04 paź 2014, 16:41

deka87 pisze:
Dodając do tego jeszcze wygodne łóżko i kochaną dziewczynę u boku oczywiste staje się że wolę dom niż kino ;)

Niestety, ale ta część mojej wypowiedzi jest już nieaktualna, bo dziewczyna ostatnio mnie zdradziła i zostawiła dla innego, ale ja nadal nie potrafię mimo jej wszystkich kłamstw i zdrady się odkochać :(

Mam nadzieję, że ostatnia część twojej wypowiedzi jest już nieaktualna i jesteś teraz szczęśliwie zakochany :)

tedek
Nowy
Data: 17 paź 2014, 12:59

Postautor: tedek » 17 paź 2014, 13:12

Da się odkochać, to bardzo długa, żmudna i niestety trudna droga ale da się.

Awatar użytkownika
Marcinox
Początkujący
Data: 23 paź 2014, 8:58

Postautor: Marcinox » 23 paź 2014, 17:36

Wystarczy czas i zero kontaktu z tą osoba. Wiem co czujesz i przez co przechodzisz. Ale cóż.. jak trzeba to trzeba. Lepiej zapomnieć niż się taplać w tym bagnie po same uszy :)
tadek, 100% racji

Agja
Raczkujący
Data: 27 paź 2014, 20:04

Postautor: Agja » 27 paź 2014, 20:14

Gdyby były pigułki na odkochanie się a ja miałabym do nich jedyny dostęp to w dwa dni zostałabym posiadaczką kilku domów z basenem.

zipek
Nowy
Data: 04 lis 2014, 12:27

Postautor: zipek » 04 lis 2014, 12:38

Odkochanie się to kwestia tylko czasu. Wszystko da się wykonać.

Ameba
Raczkujący
Data: 02 gru 2014, 19:38

Postautor: Ameba » 13 gru 2014, 13:56

Kwestia czasu, ale też pomaga znalezienie nowego obiektu uczuć. Najważniejsze to nie dać się omamić sercu i twardo stąpać po ziemi, a to jak przeziębienie w końcu minie :)

Awatar użytkownika
sakura90
Raczkujący
Data: 08 gru 2014, 14:40

Postautor: sakura90 » 15 gru 2014, 13:59

A jak wytłumaczyć sytuacje, w której kocha się już drugą osobę i jest się jej wiernym, ale gdzieś w sercu pozostaje miłość do byłego partnera? Myślę, że może z nami zostać przez całe życie, z tym że zostanie czysto platoniczna. Są takie sytuacje, których nie da się do końca odkochać.