Czy wierzysz we wszystko to co jest opisane w Biblii?

Awatar użytkownika
macio106
Prawa Ręka Boga
Data: 14 lip 2009, 19:41

Re: Czy wierzysz we wszystko to co jest opisane w Biblii?

Postautor: macio106 » 11 cze 2012, 19:35

Thug pisze:A co w piśmie świętym jest pewne na 100%?

Że był Pan Jezus i zmartwychwstał?

Awatar użytkownika
Thug
Wymiatacz
Data: 15 kwie 2012, 19:02

Postautor: Thug » 11 cze 2012, 19:42

macio106 pisze:

Taaaaaaaak! Właśnie to jest najbardziej pewne, koleś sobie umarł, pochowali go i za trzy dni skacowany obudził się po udanym melanżu, po czym otrzepał się z kurzu i opuścił grób. O czym ty gadasz, człowieku.... :lol:

paulus
Początkujący
Data: 19 maja 2012, 23:01

Postautor: paulus » 11 cze 2012, 21:02

Thug pisze:
macio106 pisze:

Taaaaaaaak! Właśnie to jest najbardziej pewne, koleś sobie umarł, pochowali go i za trzy dni skacowany obudził się po udanym melanżu, po czym otrzepał się z kurzu i opuścił grób. O czym ty gadasz, człowieku.... :lol:

No właśnie ja się zastanawiam co Ty gadasz? Zastanów się co piszesz. Czy kiedykolwiek przeczytałeś choć trochę Pisma Świętego...? Wnioskuje, że nie. Nie wiem kto to powiedział, ale powiedział dla niedowiarków...

Cała wiara chrześcijańska opiera się na Piśmie Świętym i przez tyle lat przetrwała, więc ktoś lub coś musi w tym tkwić. Gdyby wszystko było zmyślone to by nie przetrwało tylu lat. Skoro chrześcijaństwo przetrwało tak wiele i nadal ma się dobrze, to nie może to być teoria wyssana z palca.

To co w skrócie sparafrazowałem nie powiedział człowiek wierzący tylko jakiś naukowiec, który dość sucho ocenia fakty. Jak tylko sobie przypomnę kto to powiedział to napiszę oczywiście. A tak w ogóle kolego widzę z Twoich wypowiedzi, że jeszcze całe życie przed Tobą, więc i doświadczenie Masz jeszcze niewielkie. Oczywiście nikt nikogo do niczego nie zmusza. Możesz wierzyć w to co Chcesz tylko moja dobra rada byś zastanowił się w co chcesz wierzyć, bo nie we wszystko warto.

Każdy w swoim życiu szuka jakiegoś punktu oparcia jedni szukają go w pieniądzach inni w alkoholu czy innych używkach. Życie mój drogi masz tylko jedno, więc dobrze go wykorzystaj. Jest takie powiedzenie myślę bardzo trafne: "Kiedy się urodziłeś, wszyscy się cieszyli, a ty płakałeś. Żyj tak, aby kiedy umrzesz wszyscy płakali, ty zaś byś był szczęśliwy." :-)

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 11 cze 2012, 21:22

Chłopaki,kilka dni demu Bazyliszek bardzo słusznie, uaktualnił regulamin :D czy " rzuciliście okiem"na punkt 4 i ewentualnie 5 polecam :)

paulus
Początkujący

Postautor: paulus » 11 cze 2012, 22:10

cytryna pisze:Chłopaki,kilka dni demu Bazyliszek bardzo słusznie, uaktualnił regulamin :D czy " rzuciliście okiem"na punkt 4 i ewentualnie 5 polecam :)

Hm... ale przecież nikt nikogo nie obraża, nie wyzywa itp., żadnych wojen i sporów też nikt nie prowadzi. Po prostu prowadzimy dyskusje i każdy ma prawo do swojego zdania. Chyba moja droga jeszcze nie Byłaś świadkiem tego co ludziska potrafią na forum napisać ohh :-)

Awatar użytkownika
Madlen
Zawodowiec
Data: 17 paź 2009, 11:39

Postautor: Madlen » 11 cze 2012, 22:22

Może nie we wszystko co jest napisane ale :
Jezus powiedział o sobie: „ Kto mnie widział, widział Ojca.” „ Kto mnie widzi, widzi tego, który mnie posłał.” Ponadto, „ Ja i Ojciec jedno jesteśmy.”
Pomimo, że był w pełni Bogiem, Jezus był również w pełni człowiekiem. Odczuwał głód, spał, płakał, jadł. Doświadczył każdego rodzaju trudności, których my doświadczamy, i wiele więcej. Dlatego też, Biblia mówi, iż nie jest On „ niezdolny dzielić z nami nasze słabości”15 a także, że „ był doświadczany we wszystkim, podobnie jak my, lecz nie miał grzechu”15. A zatem Bóg Biblii nie pozostał z dala od bólu, cierpienia i zła w naszym świecie. Doświadczył takiego życia, jakiego my musimy doświadczać. W rzeczywistości czas, jaki spędził na tej planecie był dla niego czasem ubóstwa i upokorzeń. Przyszedł na świat w ubogiej rodzinie, doświadczył pogardy i nienawiści, był niewłaściwie rozumiany nawet przez swoją rodzinę oraz przyjaciół, a wreszcie został niesprawiedliwie stracony.

znalezione w internecie ale zgadzam się z tym

Awatar użytkownika
chemini
Administrator
Data: 27 sie 2009, 20:50

Postautor: chemini » 11 cze 2012, 22:36

paulus pisze:Cała wiara chrześcijańska opiera się na Piśmie Świętym i przez tyle lat przetrwała, więc ktoś lub coś musi w tym tkwić. Gdyby wszystko było zmyślone to by nie przetrwało tylu lat.

Bo jak sie ktoś wieki temu sprzeciwił to lądował na stosie albo w ciemnicy obłożony anatemą. Skończyły się wieki ciemne i ludzie zaczęli myśleć nad tym co czytają i co mówią z ambony. To już nie te czasy, że uwierzę we wszystko co powie facet w sukience. Z góry odpowiem, tak znam Pismo i często czytam. Sporo w Nim ciekawostek oraz tekstów dziurawych jak stare rzeszoto. Jak wszystko co tam jest opisane ma być prawdą skoro znajdujemy tam stado osób żyjących po kilkaset lat??
Lubuskie Stowarzyszenie Historyczne "Lubusz"

Awatar użytkownika
shamoth
Zaawansowany
Data: 29 maja 2012, 12:51

Postautor: shamoth » 11 cze 2012, 23:07

chemini pisze:Bo jak sie ktoś wieki temu sprzeciwił to lądował na stosie albo w ciemnicy obłożony anatemą. Skończyły się wieki ciemne i ludzie zaczęli myśleć nad tym co czytają i co mówią z ambony.

Do dzisiaj są stosowane techniki zastraszania.
Nie rób tego bo bóg cię ukarze
. :evil:

chemini pisze:Z góry odpowiem, tak znam Pismo i często czytam. Sporo w Nim ciekawostek oraz tekstów dziurawych jak stare rzeszoto. Jak wszystko co tam jest opisane ma być prawdą skoro znajdujemy tam stado osób żyjących po kilkaset lat??

Nie zaprzeczymy przecież tego, że ci co spisywali "święte pismo" mogliby być pod wpływem opiatów tudzież innych ogłupiaczy. :D

wyslanniczka
Amator
Data: 10 cze 2012, 21:04

Postautor: wyslanniczka » 12 cze 2012, 0:47

Interpretacja Biblii jest sprawą indywidualną, a już na pewno nie należy odbierać jej dosłownie. Niby biblia jest słowem bożym i słowem ludzkim, więc to co w niej jest zawarte można odbierać w dwojaki sposób.

Mogę doszukać się wieli niejasności w biblii np. opis powstania świata. Błędnie jest tam kierowany geocentryzm czyli obraz wszechświata, według którego wszystko: i Słońce, i Księżyc, i gwiazdy krążą wokół nieruchomej ziemi. No to każde dziecko wie, że jest zupełnie inaczej.

Pojawia się też wiele sprzeczności wydarzeń... np. godzina ukrzyżowania pana Jezusa. Z Ewangelii Świętego Marka wynika, że Chrystusa ukrzyżowano o godzinie trzeciej według ówczesnego sposobu mierzenia czasu (obecnie byłaby to godzina 9):

"Mr 15:24-25
24. Ukrzyżowali Go i rozdzielili między siebie Jego szaty, rzucając o nie losy, co który miał zabrać.
25. A była godzina trzecia, gdy go ukrzyżowali.
(BT)
Natomiast Święty Jan pisze, że Jezus został ukrzyżowany ok. godziny 6 (dzisiejsza godzina 12) lub później:

Jn 19:14-16
14. Był to dzień Przygotowania Paschy, około godziny szóstej. I rzekł do Żydów: Oto król wasz! "

Zresztą według każdego ewangelisty sprawa wyglądała inaczej.

No, ale cóż. Moje zdanie jest takie, że każdy niech sobie interpretuje biblie jak chce. Ja ją przeczytałam wiele rzeczy mi sie nie podobało, jak pisala wyzej wylapalam wiele niejasności.

Z tym, że... Wiara polega na tym, aby wierzyć w miejsca, postacie, których sie nie widziało i zdarzenia, których światkiem się nie było.

paulus
Początkujący

Postautor: paulus » 12 cze 2012, 7:35

chemini pisze:
paulus pisze:Cała wiara chrześcijańska opiera się na Piśmie Świętym i przez tyle lat przetrwała, więc ktoś lub coś musi w tym tkwić. Gdyby wszystko było zmyślone to by nie przetrwało tylu lat.

Bo jak sie ktoś wieki temu sprzeciwił to lądował na stosie albo w ciemnicy obłożony anatemą. Skończyły się wieki ciemne i ludzie zaczęli myśleć nad tym co czytają i co mówią z ambony. To już nie te czasy, że uwierzę we wszystko co powie facet w sukience. Z góry odpowiem, tak znam Pismo i często czytam. Sporo w Nim ciekawostek oraz tekstów dziurawych jak stare rzeszoto. Jak wszystko co tam jest opisane ma być prawdą skoro znajdujemy tam stado osób żyjących po kilkaset lat??

Jeśli chodzi o zastraszanie to działało to w dwie strony. Ci, którzy wierzyli w Boga również byli paleni na stosie i wieszani itp. tylko za to, że są chrześcijanami. To, że czytasz Pismo Święte to dobrze, ale chyba nie do końca uważnie. Nie uważam się w żadnym wypadku za jakiegoś znawcę nieomylnego, ale sporo miałem okazji by nie tylko czytać Biblię, ale również na jej temat rozmawiać z ludźmi mądrzejszymi ode mnie (nie tylko księżmi), którzy w naprawdę rewelacyjny sposób wyjaśniają nieścisłości o których piszesz Ty oraz "wysłanniczka".

Podchodząc do Pisma Świętego w sposób dosłowny i czepiając się tak drobnych detali. Proszę nie obraźcie się, ale w podobny sposób do sprawy podchodzą świadkowie jehowy. Przepraszam jeśli ktoś poczuł się urażony, ale nie takie są moje intencje. Podważają oni właśnie wiarygodność Biblii doszukując się właśnie takich nieścisłości. Co jest totalnym nieporozumieniem. Fakt, że teks pisma był pisany pod natchnieniem Ducha Świętego. Każdy pomyśli, że skoro tak to powinien być napisany idealnie i wszystko powinno się zgadzać. No właśnie tak nie jest z jednej prostej przyczyny, że pisał to tylko człowiek, który wiele z tych rzeczy usłyszał od kogoś innego kto był świadkiem jakichś wydarzeń itp. Duch Święty wprawdzie czuwał, żeby ogólne fakty się zgadzały, ale trzeba zrozumieć, że człowiek nie jest komputerem i opisał to tak jak potrafił.

Jak już, ktoś wcześniej wspomniał nie każdy musi wierzyć w Boga. Mamy wolną wolę i tyle. Każdy ma swój rozum i swoje przekonania. Tylko powiem wam szczerze, że drażnią mnie ludzie, którzy z jednej strony mówią, że wierzą w Boga i w ogóle, a z drugiej strony robią coś innego. Więc, albo wierzę albo nie.

Awatar użytkownika
shamoth
Zaawansowany
Data: 29 maja 2012, 12:51

Postautor: shamoth » 12 cze 2012, 7:40

paulus pisze:Tylko powiem wam szczerze, że drażnią mnie ludzie, którzy z jednej strony mówią, że wierzą w Boga i w ogóle, a z drugiej strony robią coś innego. Więc, albo wierzę albo nie.

No tutaj ująłeś również moje rozgoryczenie odnośnie takich zachowań. Zdaje się, że Lavey o tym gdzieś wspominał.
:evil:

paulus
Początkujący

Postautor: paulus » 12 cze 2012, 7:51

Wychodzę z założenia, że w życiu trzeba być konkretnym i starać się być odpowiedzialnym za to co się robi i mówi. Skoro mówię, że wierzę to tym samym staram się żyć zgodzie z wiarą i tyle. Jesteśmy tylko ludźmi więc każdemu mogą zdarzyć się wpadki, ale nie można się poddawać. :-) Sam się nie raz zastanawiam jak wielki wpływ na moje życie ma wiara w Boga. Powiem szczerze, że ogromny. Nie będę się rozpisywał bo to nie miejsce na to, a szkoda że nie ma takiego tematu.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2012, 9:26 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiono błąd

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 12 cze 2012, 13:07

Chyba moja droga jeszcze nie Byłaś świadkiem tego co ludziska potrafią na forum napisać ohh :-)

fakt nie byłam,ale jednak pozwolisz że i ja wyrażę swoje zdanie.
skacowany obudził się po udanym melanżu
jestem katoliczką i jednak niektóre frazy mnie jednak rażą,ok wszyscy mają prawo do swojego zdania i z tym się zgodzę ale... .

paulus
Początkujący

Postautor: paulus » 12 cze 2012, 14:45

cytryna pisze:
Chyba moja droga jeszcze nie Byłaś świadkiem tego co ludziska potrafią na forum napisać ohh :-)

fakt nie byłam,ale jednak pozwolisz że i ja wyrażę swoje zdanie.
skacowany obudził się po udanym melanżu
jestem katoliczką i jednak niektóre frazy mnie jednak rażą,ok wszyscy mają prawo do swojego zdania i z tym się zgodzę ale... .

Ja również jestem katolikiem i się tego nie wstydzę. Dużo by opowiadać. Nie do końca rozumiem co Cię razi aż tak bardzo w tym sformułowaniu, ale wiem że każdy ma swój poziom wrażliwości i estetyki. Każdy jest inny i posiada inny bagaż doświadczeń. Wnioskuje, że Jesteś jeszcze osobą bardzo młodą. :-) Oczywiście, że każdy ma swoje zdanie na różne tematy, więc czekam na Twoje dokończenie "ale..." :-)

merkaba
Stały Bywalec
Data: 12 cze 2012, 15:04

Postautor: merkaba » 12 cze 2012, 16:41

Tak. Jest archeologia biblijna, która potwierdza wydarzenia, które zostały opisane w Biblii.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2012, 17:22 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiono błędy