Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Awatar użytkownika
blackcoffee
Amator
Posty: 52
Data: 27 maja 2011, 10:22

Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Postautor: blackcoffee » 29 maja 2011, 17:15

Coraz rzadszy seks, podejrzane telefony, dziwne sms-y - to często oznaki tego, że mężczyzna zdradza. Statystyki pokazują, że prawie 30 proc. Polaków przyznaje się do zdrady.

- Nasza biologia tak nas skonstruowała, że nie jesteśmy nastawieni na to, by funkcjonować w jednym związku. To, że ludzie mimo wszystko starają się w nich funkcjonować, jest wynikiem socjalizacji naszych zachowań - tak przynajmniej jest w kulturze europejskiej. Bo istnieją przecież społeczności, kultury, gdzie mężczyzna ma więcej niż jedną partnerkę, i jest to akceptowane. Natomiast w Polsce dominuje religia katolicka, zgodnie z którą powinniśmy rozpoczynać życie seksualne po ślubie, a jak już jesteśmy w związku, to powinniśmy być w tym związku wierni. Coś innego traktowane jest jako grzech. Ta norma religijna w dużej mierze przekłada się na nasze życie, powoduje, że wierność traktowana jest jako wartość - mówi profesor Zbigniew Izdebski, seksuolog, doradca rodzinny i pedagog.

Ogromny wpływ na nasze zachowania w dorosłym życiu ma rodzina. Jeśli życie małżeńskie było wartością, to w dorosłym życiu też staramy się jej dochować. I jak pokazują statystyki, większości z nas to się udaje. Jednak życie potrafi być pełne pokus i prawie 30 proc. mężczyzn w Polsce nie potrafi się im oprzeć. Dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego mężczyzna zdradza

Erotyczna fascynacja - miłość między partnerami ulega przemianom, po pewnym czasie nie jest już tak intensywna i ekscytująca jak kiedyś. Często zdarza się, że mężczyzna ma poczucie, że kocha partnerkę, jednak erotycznie jest zafascynowany kimś innym.

Eksperymenty, ciekawość, fantazje - partnerzy nie potrafią się komunikować, do związku wkradła się rutyna, seks np. raz tygodniu przy zgaszonym świetle przestaje zaspokajać mężczyznę. On chce spróbować czegoś innego, chce uprawiać seks w jakiejś niecodziennej sytuacji czy miejscu.

"Nie zdradziłem jeszcze, ale sądzę że kiedyś to nastąpi. I nie piszcie tu o dojrzałości w związku itp., bo powód jest zupełnie inny. Jestem 6 lat po ślubie i najzwyczajniej w świecie seks raz na dwa miesiące, i to jeszcze okupiony wielkimi staraniami, to za mało" - pisze ojciec rodziny na forum.

Natomiast Snorri pisze: "Sam kiedyś zdradziłem i wiem, jak to smakuje. To taki gorzki cukierek oblany słodką czekoladą. Nigdy tego już nie zrobię, bo dla krótkiej chwili rozkoszy traci się wszystko. Czasami ciekawość zwycięża z rozsądkiem i wtedy zaczyna się jazda bez trzymanki z diabłem".

Sprawdzian atrakcyjności - mężczyzna myśli, że nie jest już tak atrakcyjny dla swojej partnerki, jak kiedyś. Wydaje mu się, że sprawdzianem jego męskości może być seks z inną kobietą, który udowodni mu, czy jest jeszcze dla kogoś atrakcyjny, pokaże, czy jakaś kobieta zainteresuje się nim.

Trudności w życiu seksualnym - na pewnym etapie życia mężczyźnie mogą się przytrafić zaburzenia erekcji. Zamiast wybrać się do lekarza, porozmawiać ze specjalistą, mężczyzna myśli: "partnerka mnie już nie pociąga, sprawdzę się przy boku innej". - To nie jest dobra metoda na diagnozowanie zaburzeń erekcji, lepiej wybrać się do lekarza - przekonuje prof. Izdebski.

Niektórzy są mało asertywni - mężczyzna mimo, że chce być wierny, zdradza w dość nietypowej sytuacji, jak np. w czasie imprezy integracyjnej - koleżanka z pracy, której mężczyzna nigdy nie traktował w kategoriach pożądania, okazuje, że jest nim zainteresowana, także seksualnie, a mężczyzna nie potrafi jej odmówić. Nie planował tego, nie chciał, a później bardzo żałuje.

- To może wydawać się mało prawdopodobne, niedojrzałe, śmieszne, że niektórzy decydują się na takie relacje, bo nie potrafią powiedzieć "nie". Jednak niektóre kobiety umiejętnie wykorzystują - mówi prof. Izdebski.

"Miesiąc temu powiedziałem żonie, że ją zdradziłem z koleżanką z pracy, ale kocham żonę i wiem, że źle robiłem" - pisze na forum smutny.

Życie w trójkącie, o którym nie wiemy

W obecnych czasach coraz częściej pojawia się zjawisko "życia w trójkącie". Jednak nie polega to na tym, że partner spotyka się z kim innym potajemnie i uprawia seks. Profesor Izdebski mówi o tym, że bardzo często żyjemy w trójkącie, o którym sami tak nie do końca zdajemy sobie sprawę. Oto taka sytuacja: mężczyzna czuje się znużony związkiem, nieatrakcyjny. Dlatego w internecie szuka stron erotycznych lub kogoś anonimowego, z kim mógłby pofantazjować, porozmawiać o swoich pragnieniach. Taka rozmowa powoduje seksualne podniecenie. Potem mężczyzna podekscytowany kocha się ze swoją partnerką. Tak więc w rzeczywistości jest: partner i partnerka i ta trzecia osoba, która spowodowała podniecenie u mężczyzny.

Bądź czujna

Bardzo rzadko da się zdradę wykryć. Choć do zdrady przyznaje się prawie co trzeci mężczyzna, to tylko 4 proc. Polek ma świadomość, że partner ich zdradza. - Mimo, że Polacy zdradzają, to robią to dosyć umiejętnie, jeżeli zdradę można nazwać pewną umiejętnością - mówi prof. Izdebski.

Kiedy kobiecie powinno "zaświecić się czerwone światełko"?:
• współżycie jest coraz rzadsze - choć do tej pory mężczyzna miał znacznie większą ochotę na seks,
• pojawiają się pewne oczekiwania dotyczące seksu, których wcześniej nie było,
• partner spędza zbyt wiele czasu w pracy, spotkaniach służbowych czy w internecie,
• mężczyzna zaczyna przesadnie o siebie dbać,
• pojawiają się głuche telefony, partner nie chce odebrać przy nas telefonu,
• na jego komórkę przychodzą podejrzane sms-y.

Nie namawiamy do podejrzewania na siłę. Nie popadajmy w paranoję. Nie przeszukujmy kieszeni, nie przeglądajmy połączeń z telefonu komórkowego. Jednak jeśli tylko mamy jakieś podejrzenia, warto porozmawiać o nich z partnerem.

- Niewątpliwie zdrada jest objawem kryzysu. To nie jest sytuacja dobra. Doktor Michalina Wisłocka mówiła o tym, żeby kobiety nie reagowały zbyt emocjonalnie w sytuacji, kiedy okaże się, że mężczyzna zdradza. Żeby nie pakowały walizek i wystawiały ich na korytarz. Może się okazać, że nie jest to dobre rozwiązanie sprawy. Myślę, że kryzys związany ze zdradą może być pretekstem w związku do tego, żeby pewne rzeczy sobie wyjaśnić i może w przyszłości zbudować coś dobrego, a może nawet lepszego - dodaje profesor Zbigniew Izdebski.

Admin
Fanatyk
Posty: 150
Data: 01 maja 2009, 0:12

Re: Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Postautor: Admin » 14 lip 2011, 19:54

Mężczyzna został stworzony do przedłużania gatunku. Taką ma naturę :D

Awatar użytkownika
atena600
Prawa Ręka Boga
Posty: 6996
Data: 16 gru 2009, 17:58

Re: Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Postautor: atena600 » 15 lip 2011, 9:22

Bardzo ciekawe tylko dlaczego mężczyźni myślą że to oni są tym jedynym ,który przedłuży gatunek ludzki :lol:

Mexter
Postowiec Pospolity
Posty: 258
Data: 05 sty 2010, 12:51

Re: Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Postautor: Mexter » 15 lip 2011, 12:06

Powody dla których kobiety zdradzają logicznie myśląc powinny być takie same.

iskra.24
Raczkujący
Posty: 13
Data: 21 lip 2009, 22:38

Re: Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Postautor: iskra.24 » 23 lip 2011, 20:46

ponoc mamy zdrade zapisaną w genach :lol:

Awatar użytkownika
atena600
Prawa Ręka Boga
Posty: 6996
Data: 16 gru 2009, 17:58

Re: Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Postautor: atena600 » 23 lip 2011, 22:02

Może dlatego że każde "dziecko" musi zawsze spróbować zakazanego owocu :D

Edek33
Nowy
Posty: 2
Data: 11 paź 2011, 21:10

Re: Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Postautor: Edek33 » 11 paź 2011, 21:16

uważam ze objawy o jakich piszesz mogą być zdradą znam to z własnego doświadczenia.
Rada: jeśli chcesz to uratować staraj się ponad życie i oderwać go od tego co robi.

Awatar użytkownika
mateja1985
Fanatyk
Posty: 147
Data: 12 sie 2009, 7:39
Skąd: Łomża

Re: Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Postautor: mateja1985 » 14 paź 2011, 10:09

Nie wszyscy zdradzają i nie każdy jest do zdrady skłonny. Moim zdaniem mówienie, że faceci jako ogół są zdolni to przesada i to duża.

Awatar użytkownika
beataccuk
Prawa Ręka Boga
Posty: 9861
Data: 11 paź 2009, 12:40
Skąd: Pyrlandia

Re: Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Postautor: beataccuk » 14 paź 2011, 12:35

Chcą przeżyć przygodę, z nudów w związku... pojawia się ktoś atrakcyjniejszy.
Zdradzają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Nie ma reguły !!

Awatar użytkownika
Matisek
Tytan
Posty: 2337
Data: 26 cze 2010, 7:21

Re: Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Postautor: Matisek » 14 paź 2011, 12:49

To zależy od charakteru człowieka, zdradzają mężczyzni jak i kobiety, znam bardzo wierne żony tak samo i mężów , jest jeszcze jedno pytanie co nazwiemy zdradą ? gdzie jest granica nazwy zdradził/zdradziła zależy to wszystko od naszej tolerancji. Niech ten demot odpowie na to nurtujące pytanie.


Obrazek

Awatar użytkownika
Zglanowany
Postowiec Pospolity
Posty: 224
Data: 11 maja 2009, 23:12
Skąd: Warszawa

Re: Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Postautor: Zglanowany » 14 paź 2011, 20:34

A może kogoś interesuję wątek historyczny i bardziej naukowy?

Tu niekoniecznie trzeba zakładać że faceci są tymi złymi i jest to ich wina. Nie jest to do końca prawda. Takimi nas stworzyła matka natura :)

Przez rozwój naszych mózgownic nieco zmieniliśmy bieg ewolucji (nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że bez całej technologii, mowy i pisma bylibyśmy w nieciekawym położeniu - a już na pewno nie na szczycie świata)

Ile znamy przypadków ssaków, które związują się na całe życie? Raczej nie wiele. W prehistorii z nami było podobnie. Ile razy w czasie swojego życia kobieta może zajść w ciąże? A ile razy w roku mężczyzna może załatwić sobie potomka "przy pomocy" kobiet? Tu się kryje odpowiedź. Monogamia jest raczej późnym wynalazkiem.
W tym przypadku pisze tylko o wątku seksualnym, ale pamiętajmy, że zdrada nie musi się wiązać z seksem.

I żeby było jasne, nie uznaje zdrady w żadnej formie, chociaż faceci są w jakiś sposób do niej stworzeni. Wiążąc się z kimś na resztę życia, unikając kontaktów seksualnych z innymi partnerkami zwalczamy swoją naturę. Pisałbym dalej, ale wtedy trzeba dodać adnotację, że temat może być czytany po 22 :)

Awatar użytkownika
Madlen
Zawodowiec
Posty: 1803
Data: 17 paź 2009, 11:39
Skąd: Gdańsk

Re: Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Postautor: Madlen » 19 paź 2011, 13:00

Kobieta zwykle szuka w romansie przyjaciela. Kogoś, kto zrozumie, wysłucha i będzie adorował. Seks przyjdzie później i będzie tylko uzupełnieniem.
A mężczyzna?

Mężczyzna jest zdobywcą prawem mężczyzny jest zdobywać kobiety.
Mężczyźni mogą się rozmnażać setki razy w roku, jeśli namówią do tego odpowiednią liczbę kobiet i jeśli prawo nie zakazuje poligamii,istnieją przecież społeczności, kultury, gdzie mężczyzna ma więcej niż jedną partnerkę, i jest to akceptowane.

Dlaczego mężczyzna zdradzają?
1.Erotyczna fascynacja
2.Eksperymenty, ciekawość, fantazje
3.Sprawdzian atrakcyjności
4.Trudności w życiu seksualnym
5.Okazja

Awatar użytkownika
atena600
Prawa Ręka Boga
Posty: 6996
Data: 16 gru 2009, 17:58

Re: Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Postautor: atena600 » 21 paź 2011, 11:58

Jestem ciekawa czy bywają tacy którzy potrafią dochować wierności i są szczęśliwi :D

PsychologBMW
Nowy
Posty: 1
Data: 06 lis 2014, 14:22
Skąd: Kraków

Re: Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Postautor: PsychologBMW » 06 lis 2014, 14:34

Zdradzają mężczyźni i kobiety, a powodów zdrady jest wiele - od biologii po socjologię. Gdy przejdziemy poprzez te najbardziej znane przyczyny, warto zajrzeć głębiej - co sprawia, że np. powtarzamy zdrady lub zachowujemy się jak osoby zdradzające, którymi w pewien pogardzamy. Jest to dość skomplikowane, mimo iż zdrada na pierwszy rzut oka wydaje się być oczywista.
Gabinet Psychologiczny Drugi Brzeg

rejka
Raczkujący
Posty: 17
Data: 07 lis 2014, 22:03

Re: Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Postautor: rejka » 07 lis 2014, 22:31

W ciągu swojego życia spotykamy wielu ludzi, tego nie da się przewidzieć, zawsze trzeba liczyć się z tym, że pojawi się ktoś, kto będzie dla nas lepszy i bardziej atrakcyjny, niż nasz mąż/żona/partner/partnerka. Monogamia nie jest naturalnym zjawiskiem, no chyba, że monogamia seryjna, czyli seria długotrwałych związków cechujących się wyłącznością seksualną. :mrgreen:


Wróć do „Sprawy ludzkie”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość