Poszukiwanie pracy w IT

viola99
Raczkujący
Data: 16 lut 2018, 18:10

Poszukiwanie pracy w IT

Postautor: viola99 » 21 kwie 2019, 21:17

Witam Wszystkich:) Żyję już parę dziesiątków lat na tym świecie w naszym kochanym kraju i nadziwić się nie mogę. Poszukiwanie pracy w sektorze IT to jakaś totalny bareizm*. Dlaczego? Już tłumaczę o co mi chodzi. W wieku 22 lat po studiach nie ma szans na pracę – brak doświadczenia i umiejętności – no i klapa. Jak już dostaniesz upragnioną pracę to za minimalną kaskę bo nie masz doświadczenia. Pięć lat później masz już doświadczenie – zmieniasz pracę i co słyszysz? W naszej firmie wszyscy zaczynają od najniższej krajowej – tylko po co w ogłoszeniu było że z doświadczaniem chcą? 10 lat po studiach – masz za sobą pracę w trzech firmach które zatrudniły Cię legalnie i od 3 do 7 na czarno. Nadal szukasz swojego Grala IT. Łudzisz się lecz powoli zaczynasz wątpić w te wielkie pensje w sektorze IT. Może gdzieś na świecie…. 15 lat po studiach – pracujesz w firmie 2 osobowej, robisz wszystko aby zarobić na życie, duże korporacje już Cię nie chcą bo… jesteś za stary a oni ” nie tworzą senior teamów” (tak, tak latka lecą a uświadomiła mi to małoletnia rekruterka z dużej szanowanej firmy informatycznej której nazwy tu nie wymienię z powodów oczywistych). Podsumowując – szukanie zatrudnienia w dużych szacownych firmach w Polsce nie ma sensu. Zbyt duże jest tutaj zjawisko bezwładności korporacji. Więc co ma sens? Inwestuj w siebie – w naukę języków tych obcych jak i programowania, szukaj pracy ale w firmach o zasięgu globalnym gdzie centrale są za granicą, pracę byłoby dobrze też podjąć za granicą a gdy wrócisz (o ile wrócisz) pomyśl o własnej działalności lub o współpracy z małą ale konkretną firmą z sektora IT. Czekam na wasze komentarze i doświadczenia. Pozdrawiam. * Wikipedia: „Bareizm” – termin charakteryzujący styl wczesnej twórczości filmowej Stanisława Barei. Stworzony został w latach 60. przez Kazimierza Kutza. W jednym z przemówień Kutz skrytykował poziom artystyczny twórczości Barei, używając neologizmu „bareizm” jako synonimu kiczu. […] Z czasem pojęcie to zaczęło być stosowane jako ogólna nazwa absurdalnych wypowiedzi, haseł, napisów, obwieszczeń i innych tego typu sformułowań budowanych niezręcznie, na bazie nowomowy i języka urzędowego.

Awatar użytkownika
cytryna
Prawie jak Czak Noris
Data: 04 lut 2012, 18:59

Poszukiwanie pracy w IT

Postautor: cytryna » 23 kwie 2019, 12:44

Hym ciekawe :) ja bym sobie tutaj żądała pytanie czego ja tak naprawdę chcę? Odpowiedź jest już dużym krokiem na przód, następne pytanie jak bardzo tego chcę i ile jestem w stanie poświęcić aby to mieć? i ostatnie czy warto? Ot reszta to już determinacja i upór. Ja też kiedyś znalazłam się na skrzyżowaniu i z perspektywy czasu myślę że dobrze wybrałam no ale mi jest pewnie łatwiej ;)

johnw
Nowy
Data: 23 kwie 2019, 15:55

Poszukiwanie pracy w IT

Postautor: johnw » 23 kwie 2019, 16:04

W branzy IT zawsze sie znajdzie praca dla zdolnych osob. Najciekawsze jest teraz podjescie jakie maja pracodawcy. Jeszcze kilka lat temu zalezalo im na duzej liczbie wszelkiego rodzaju dyplomow, ukonczonych kierunkow studiow itp. Teraz sporo sie pozmienialo pod tym wzgledem poniewaz dotarlo do nich, ze samo zdobycie powyzszych wyroznien nie gwarantuje wlasciwie praktycznych umiejetnosci i kreatywnosci jakiej szukaja. Sam znam kilka osob ktore zdobyly prace w tej branzy chodzac na szkolenia z wlasnych pieniedzy, a takze uczacych sie we wlasnym domowym zaciszu. Podstawa jest zadanie sobie pytanie w czym tak naprawde czujemy sie mocni. Druga wazna sprawa jest czy bedzie mozna w danej dziedzinie zarobic jakies konkretne pieniadze w nadchodzacych latach. Jesli na obydwa odpowiemy twierdzaco to mozemy mowic o podjeciu dobrej decyzji. Szczerze to jesli mialbym wybierac cos przyszlosciowego to spojrzalbym w kierunku medycyny. Ostatnio czytalem artykul o tym jak druk 3d w medycynie jest pewnego rodzaju rewolucja - http://www.cyfrowyszpital.pl/wplyw-druku-3d-na-rozwoj-medycyny/ . Pozwala on na wyprodukowanie takich elementow jak protezy konczyn. Nie ma co ukrywac .. potrzebni beda zdolni ludzie potrafiacy stworzyc takie modele, na dobra sprawe to dopiero poczatek - w przyszlosci bedzie o wiele wiecej pracy nad jeszcze bardziej skomplikowanymi projektami.