W końcu muszę zacząć się leczyć.

bofors
Raczkujący
Data: 19 lis 2015, 14:53

Postautor: bofors » 16 mar 2018, 11:43

Coraz częściej mysle o leczeniu ale nie przekonują mnie prywatne osrodki. Nie wiem, moze troche sie boje ze zamkną mnie tam na amen, albo że po jakims czasie znów wroce do picia. Nie jestem jakimś mega alkoholikiem, czasami sobie trochę popiję ale nie ukrywam ze jakby była mozliwość to chciałbym przynajmniej ograniczyć.

wacikowa
Raczkujący
Data: 27 mar 2015, 15:46

Postautor: wacikowa » 16 mar 2018, 14:53

Nie jestem ekspertką ale z tego co piszesz wynika że masz poważny problem tylko nie chcesz się do końca przyznać. Jeśli uwazasz ze nie jestes alkoholikiem to w kazdej chwili powinieneś móc przerwać.

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 16 mar 2018, 23:18

bofors tytuł mówi sam za siebie skoro musisz to do roboty,powiem tak,jeśli taki internetowy ludzik może jakoś pomóc to mów,znaczy pisz ale lepiej będzie dla Ciebie jeśli zaczniesz działać w realu ;) bo podejrzewam że to realny problem?
Nic się nie bój pierwszy mały kroczek już zrobiłeś teraz kolej na następny :) do przodu.

bofors
Raczkujący

Postautor: bofors » 19 mar 2018, 8:24

No właśnie co chwila coś mi w życiu wyskakuje a że nie mam innych sposobów na relaks to czasami wypiję żeby się rozluźnić. Już niedługo powinno się wszystko uspokoić wiec bedzie to dobry moment na sprawdzenie siebie.

FajnyDaddy
Nowy
Data: 03 lis 2017, 13:04

Postautor: FajnyDaddy » 19 mar 2018, 12:03

Siema, wiesz takie jest życie. Co chwila beda pojawiać się jakieś problemy itd. To znaczy że żyjemy. A jak będziesz czekał na odpowiedni moment żeby się sprawdzić to możesz się doczekać w kostnicy. Sory za takie porównanie ale naprawdę nie ma na co czekać, im szybciej podejmiesz terapię alkoholową tym lepiej dla ciebie i bliskich.

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 19 mar 2018, 22:37

Zgadzam się z wypowiedzią powyżej,dodam jeszcze jako córka ex alkoholika ,że to typowe dla tego rodzaju uzależnienia zaprzeczanie że się w ogóle jest alkoholikiem(ja tyko od czasu do czasu,jeden kieliszek dziennie to nie choroba,mogę przestać kiedy chcę itd.)
Jaki jest sens przedłużania nałogu?czego się boisz,czy na prawdę chcesz zmienić całkowicie swoje życie?odpowiedz sobie na te pytania i poproś o pomoc.

Ps.jak już sprawdzisz siebie,prawdopodobnie jakiś test typu,... nie piłem już 3 miechy nie ma problemu... i heja wszystko od początku ... .
Zgłoś się w realu do poradni będziesz miał przynajmniej kogoś kto cię podtrzyma za rękę jak będzie taka potrzeba bo czeka Cię mega walka z samym sobą a i tam znajdziesz pewnie ludzi którzy tak jak Ty zmagają się z podobnymi problemami może będzie Ci łatwiej :)

wacikowa
Raczkujący
Data: 27 mar 2015, 15:46

Postautor: wacikowa » 20 mar 2018, 10:59

Dobrze powiedziane, zgadzam się z każdym słowem.

bofors
Raczkujący

Postautor: bofors » 20 mar 2018, 15:35

hehe, to tak logiczne że nie mam co powiedzieć :). Może macie rację, ale chciałbym i tak dać sobie jeszcze trochę czasu. Wydaje mi się że nie ma powodu wyciągać armatę na komara.

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 20 mar 2018, 21:20

Też myślałem że mi przejdzie samo ale pierwsza wizyta u lekarza i kwota z recept uświadomiła mnie że jednak bym sobie sam nie dał rady.
Żeby nie te "kolejki" do lekarzy to było by wspaniale.

FajnyDaddy
Nowy
Data: 03 lis 2017, 13:04

Postautor: FajnyDaddy » 21 mar 2018, 10:34

A czemu nie, jeśli ta armata jest niedroga, dostępna i w zasięgu ręki? Jak walczyć z alkoholizmem to na całego bo półśrodki tylko cię zniechęcą.

helionka
Raczkujący
Data: 10 kwie 2018, 11:13

Postautor: helionka » 10 kwie 2018, 12:54

Jeżeli tylko chcesz się leczyć, nie marnuj ani chwili. Twoje życie jest cenne.

rotor
Nowy
Data: 16 mar 2018, 13:38

Postautor: rotor » 16 maja 2018, 9:43

Ja też w sprawie leczenia, ale nie dla mnie tylko dla mojego szwagra. Znacie może jakis dobry ośrodek, w którym postawiliby chłopa na nogi. Chodzi mi o Poznań albo trochę szerzej, o Wielkopolskę. On już kiedyś chodził na AA więc wie, na czym to polega, ale teraz jest w cugu i potrzebny jest odwyk z detoksem. Do szpitala nie chcemy go dawac, bo nie będziemy mu babrać w życiorysie, w robocie od razu by się dowiedzieli, a to jest mu najmniej potrzebne

ZAJonc
Nowy
Data: 09 maja 2018, 14:01

Postautor: ZAJonc » 16 maja 2018, 13:46

i to jest właśnie cała Polska, jak człowiek chce się leczyć, to od razu jest napiętnowany przez środowisko... lepiej jak chłop sie stacza, chodzi zachlany to wtedy kazdy przymyka oko i udaje ze nic sie niedzieje. Ne daj boze pojdzie na odwyk to od razu teksty, z alkoholikiem to nie chcemy pracowac, ten koles ma problem itd. Jednym słowem masakra...

rotor
Nowy
Data: 16 mar 2018, 13:38

Postautor: rotor » 17 maja 2018, 10:27

no co zrobisz, takie życie... Dlatego szukamy dobrego, najlepiej prywatnego ośrodka gdzieś na uboczu. Wiem, że on wyjdzie z tego pijaństwa, tylko muszą go przyjąć jak stoi, pijanego, będącego już w dwutygodniowym cugu.

smileONA
Nowy
Data: 13 lis 2017, 12:37

Postautor: smileONA » 17 maja 2018, 13:21

Sprawdź na http://www.detoxpoznan.pl/ czy tam was nie przyjmą. Wydaje mi się, że oni mają własny oddział detoksykacji i w razie czego zapewniają nawet transport medyczny. Poza tym na detoksie jest zawsze lekarz, także jak by działo się coś niedobrego to zawsze jest profesjonalna opieka. A czy szwagier ma zamiar się leczyć, czy chodzi tylko o taką doraźną pomoc, żeby w końcu wytrzeźwiał?