X-exit - wyjście z UE.

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

X-exit - wyjście z UE.

Postautor: wipstudio » 25 cze 2016, 9:22

Co myślicie na obecny gorący temat według dziennikarzy z naszego kraju.
Wyjście UK z UE ;)
Według mnie to bardzo korzystny dla tego państwa manewr. Zastanawia mnie teraz fakt pobytu ludzi w kraju a bardziej zagranicznych gości, którzy zamierzali porzucić swój ojczysty kraj za szanse przeżycia w nowym.
Teraz mało osób wyrabia paszporty więc młodociani mogą napotkać niemiły problem.

Awatar użytkownika
cytryna
Prawie jak Czak Noris
Data: 04 lut 2012, 18:59

Re: X-exit - wyjście z UE.

Postautor: cytryna » 25 cze 2016, 22:54

A mnie zastanawia fakt kto będzie następny? co to za UNIA kiedy każdy sobie rzepkę skrobie, zamiast trzymać się razem i stawiać czoło np. palącemu problemowi emigracji nic tylko emigrują tak najprościej a co dalej? niech się inni martwią, nie wiem jaki wielki sens ma taka współpraca miedzy narodowa.

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 26 cze 2016, 8:53

To miałoby sens globalnie. Ujednolicenie kosztów i zarobków w każdym zakątku świata. Póki tego nie będzie żadna unia nie będzie mieć sensu zwłaszcza gdy zależna jest np od Rosji które w UE nie jest i nie ma zamiaru być. Dodam jeszcze że gdy inni chcą pomocy "namacalnej w ludziach" my wysyłamy takich a kiedy my potrzebujemy to ciszaaa że aż uszy bolą.
I tak naprawdę nie zawdzięczamy UE wiele. Te dotacje równie dobrze mogliśmy sami sporządzić tylko trzeba potrafić gospodarować funduszami w odpowiedni sposób a nie przeloty przez pół polski na grób własnego brata za nasze.
Jeżeli wpłacamy tantiemę za członkostwo równie dobrze możemy zamiast tego utworzyć własny fundusz socjalny na rozwój gospodarki.

Mako24
Nowy
Data: 09 wrz 2016, 12:11

Postautor: Mako24 » 12 wrz 2016, 11:04

Według mnie koniec UE jest przesądzony i jest tylko kwestią czasu aż się rozpadnie i zastąpi ją nowy twór naszych polityków. Ludziom zaczynają się otwierać oczy - to jest tonący tytanik. Lepiej przypatrzcie się temu co robi Rosja, USA i Chiny..

Wróć do „Wiadomości”