Handel w niedzielę

bejotka
Nowy
Data: 21 mar 2014, 13:30

Handel w niedzielę

Postautor: bejotka » 21 mar 2014, 13:46

Postanowieniem Sejmu nadal będziemy mogli w niedziele chodzić nie tylko do kościoła. Możemy nadal robić zakupy, co w normalny dzień pracy, czasami kończonej dopiero o 18 - tej, byłoby naprawdę wielkim utrudnieniem. Szczególnie dla matak samotnie wychowujących dziecko i mieszkających w mniejszych miejscowościach. Takie jest moje zdanie. Więc chociaż od czasu do czasu mam szansę pochwalić nasz Sejm. Dziękuję.

Awatar użytkownika
Xaran
Postowiec Pospolity
Data: 14 lis 2013, 18:44

Re: Handel w niedzielę

Postautor: Xaran » 21 mar 2014, 18:36

Z jednej strony Panię bądź Panowie, którzy pracują w niedziele mogą być z jednej strony źli, ale z drugiej strony jednak to praca, a gdyby zamykali sklepy, to płaca mniejsza, ale i również pewnie zwolnienia, które mogłyby być nieodzowną konsekwencją... Więc gratulacje dla Sejmowych parlamentarzystów :)

bejotka
Nowy
Data: 21 mar 2014, 13:30

Postautor: bejotka » 21 mar 2014, 19:31

Praca w niedziele. To przecież nie tylko obsługi sklepów. Wiele zakładów produkcyjnych i służb użyteczności publicznej pracuje nie tylko w niedziele, ale i najważniejsze święta w roku. Proszę tylko wspomnieć sobie o hutnikach - przecież nie wygaszą pieców, marynarzach - nie porzucą statku, czy mleczarzach - krowy nie świętują, a mleko przerobić trzeba na poniedziałek. I dziesiątki innych zawodów, poczynając od służby zdrowia a na policjantach kończąc. To jedynie funkcjonariusze kościelni i od nich zależni [kazania] parlamentarzyści dążą do likwidacji form sprzedaży niedzielnej. Bo wtedy więcej osób odwiedzi kościoły - i zostawi kasę na tacach, nie w sklepach. Taka sama walka toczy się co roku podczas WOŚP [Owsiak]. Żeby ta zbiórka była na przykład w zwykły dzień tygodnia - a nie niedzielę - to do kościelnych zasobów wpłynęłoby prawdopodobnie parenaście milionów złotówek więcej. I tylko dlatego taki raban połączony z wieszaniem psów na p. Owsiaku i całej akcji. Hipokryzja i obłuda, a nie walka o to, by dzień święty święcić. Temat ten można by ciągnąć jeszcze przez wiele przykładów, lecz świadomi rzeczywistości rodacy sami zrozumieją, a tych "obrońców wiary" i tak nikt nie przekona.

Harmonia
Raczkujący
Data: 27 paź 2014, 14:46

Postautor: Harmonia » 27 paź 2014, 14:49

Moim zdaniem sklepy powinny być otwarte w niedzielę. Gdybyśmy sztucznie je zamykali, to wzrosłoby bezrobocie

Agja
Raczkujący
Data: 27 paź 2014, 20:04

Postautor: Agja » 27 paź 2014, 20:11

bejotka pisze:To przecież nie tylko obsługi sklepów. Wiele zakładów produkcyjnych i służb użyteczności publicznej pracuje nie tylko w niedziele, ale i najważniejsze święta w roku.

Otóż i to.

A poza tym praca w niedziele to dodatkowy pieniądz za godziny.

Z drugiej zaś strony jako osoba wierząca wiem, że nie powinno się patrzeć na pieniądze, ale czcić dzień święty... jednak sama na zakupy nie raz szłam w niedzielę.

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 02 lis 2014, 16:30

Taa zamknięcie sklepów w niedziele poniesie za sobą krzywdę pracującym głównie w transporcie gdzie zjeżdża się na dzień góra dwa by uzupełnić zapasy na następną podróż i odpoczynek.
Drudzy są osobniki pracujący w systemie powyżej 4brygadowym.
Naprawdę sklepy powinny być otwarte 7 dni w tygodniu.

friks
Nowy
Data: 06 lis 2014, 12:18

Postautor: friks » 06 lis 2014, 12:38

Ja pracuję od poniedziałku do soboty. Jedynie w niedzielę mam czas na zrobienie jakichkolwiek zakupów na cały tydzień.

merkaba
Stały Bywalec
Data: 12 cze 2012, 15:04

Postautor: merkaba » 07 lis 2014, 10:27

przez cały komunizm sklepy w niedziele były pozamykane i nikt tego problemu nie robił
na zachodzie sklepy sa pozamykane w niedziele

rejka
Raczkujący
Data: 07 lis 2014, 22:03

Postautor: rejka » 07 lis 2014, 22:58

Kto chce to pracuje, kto chce odpoczywać powinien mieć do tego prawo, moim zdaniem jakiekolwiek zakazy czy nakazy są złe.

master
Początkujący
Data: 10 lip 2012, 21:16

Postautor: master » 23 lis 2014, 21:35

Tylko dziwne jest to że w niedzielę od groma ludzi w każdym supermarkecie. Gdyby nie było kupujących nie byłyby sklepy otwarte.

Awatar użytkownika
cytryna
Prawie jak Czak Noris
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 12 gru 2014, 11:08

master pisze:Tylko dziwne jest to że w niedzielę od groma ludzi w każdym supermarkecie. Gdyby nie było kupujących nie byłyby sklepy otwarte.

Myślę ,że jest tu temu przyczyna,kiedyś niedziela była od przebywania w gronie rodziny bliższej lub dalszej była okazją do spotkań przy obiedzie, podwieczorku czy kolacji była okazją do spędzenia czasu wspólnie z przyjaciółmi dla tych wszystkich którzy pracują lub w tygodniu po prostu czasu na to nie mają.
W obecnej chwili i przy możliwościach które daje prawo jest to dodatkową wymówką by każdy sobie mógł skrobać swoją rzepkę,dlaczego proste przyznajmy trudno jest prosić o pomoc.
Podam wam przykład do pracy dojeżdżałam samochodem jakieś 10 min ja i moi współpracownicy razem jakieś 12 osób każdy swoim mimo ,że 10 mieszka w tym samym miasteczku jak łatwo można by zaoszczędzić a mimo to kiedy któraś z nich miała jakiś problem ze swoim autem poproszenie o pomoc było trudne dla nie których wręcz nie do strawienia(woleli iść na pieszo,dodam iż jest to bardzo niebezpieczne ze względów na zupełny brak chodników,ba nawet pobocza droga jest usiana dużą ilością zakrętów i samochodów gnających szczególnie w godzinach szczytu)i mimo to woleli ryzykować.(odnośnie do samotnie wychowującej matki z postu wyżej)
Wydaje mi się że człowiek coraz bardziej się oddala od drugiego człowieka.Sklepy otwarte w niedzielę pomijając na chwilę aspekt religijny dają ku temu kolejną możliwość może dlatego właśnie są one tak oblegane idzie się człowiek przespacerować i nie musi ;) sprzątać po gościach,ba ma nawet wymówkę bo przecież zakupy musi zrobić,moim zdaniem im bardziej świat idzie do przodu tym bardziej powinien się cofnąć do korzeni w tym sensie,a czy jest to możliwe to już zależy od każdego z nas.(Wyobraźcie sobie sytuację kiedy wszyscy razem nie tylko na święta,przy jednym stole słuchają opowieści staruszków,czy uczą się od nich ;) np.szydełkować itp.)

ewelina1
Nowy
Data: 07 sty 2015, 15:00

Postautor: ewelina1 » 07 sty 2015, 15:06

Trudno sobie wyobrazić sklepów zamkniętych w niedzielę. Mam wrażenie, że w dużych miastach powstałby niemały chaos. Ludziom nawet nie wystarczają sklepy otwarte 12h na dobę! Ostatnio słyszałam o siłowni czynnej 24h! :O

Awatar użytkownika
KajaM
Raczkujący
Data: 16 paź 2014, 9:04

Postautor: KajaM » 02 lut 2015, 10:45

Dokładnie, zgadzam się w 100% jak powyżej.

jenot
Początkujący
Data: 05 lut 2015, 18:13

Postautor: jenot » 06 lut 2015, 1:45

Nie można robić takich zakazów z powodu grupy fanatyków religijnych. Niedziela to normalny dzień. Nie ma co tego dnia dyskryminować, żeby był gorszy od innych. Nie dość, że niektórych zmuszają do pójścia do kościoła i ładnie się ubierać i nie pobrudzić to jeszcze nie można by sobie zrobić zakupów w ten dzień. A niektórzy mają taką pracę w takich godzinach, że dla nich jest możliwość zrobić zakupy tylko w niedziele.
Jest sprawiedliwość gdy nie ma zakazów ani nakazów. Nie można nikomu kazać robić zakupy w niedziele jak i nikomu ich nie robić. Nikomu nie każe się handlować, robią to tylko Ci co chcą i nikomu niech nie każe się pracować w niedziele. Niech to robią tylko Ci co chcą, za niedzielną stawkę 200%.
Jak wiadomo jest bardzo dużo potrzebujących kupować w tym dniu jak i wielu chętnych do zarabiania w tym dniu a i gospodarka i dobro kraju potrzebuje by jak najwięcej się działo a nie żeby ten dzień był głupi i niepraktyczny :)

Awatar użytkownika
maura
Fanatyk
Data: 14 lip 2014, 19:10

Postautor: maura » 26 kwie 2015, 9:17

Ja nie chodzę do galerii w ndz., więc dla mnie mogą być wtedy zamknięte, ale rozumiem, że są osoby, które tylko w ten dzień mają czas na zakupy.

Wróć do „Wiadomości”