wyjeżdzam za granicę - co z mieszkaniem w Polsce

asap
Raczkujący
Data: 12 sty 2015, 16:38

Re: wyjeżdzam za granicę - co z mieszkaniem w Polsce

Postautor: asap » 15 kwie 2015, 14:02

Na Twoim zapytałam specjalistów jak wygląda teraz rynek mieszkaniowy w Polsce. To zależy gdzie masz to mieszkanie obecnie i na ile wyjeżdżasz. Masz dwie opcje: wynająć mieszkanie lub sprzedać i po powrocie kupic nowe. Dlatego dopytałabym w jakimś biurze nieruchomości co się bardziej opłaca i jakie mają prognozy. Oczywiście opcja druga będzie możliwa raczej jeśli wyjeżdzasz na dłużej i bedziesz miała szansę odłożyć sobie trochę pieniedzy. Ja szukałam porad mieszkaniowych w kwestii kupna pod inwestycje i bardzo pomogła mi agencja - pokazali możliwości, wycenili różne oferty i na tej podstawie podjęłam decyzję. Podałaś za mało danych wiec trudno tak od ręki pomóc:)

Awatar użytkownika
maura
Fanatyk
Data: 14 lip 2014, 19:10

Postautor: maura » 16 kwie 2015, 9:13

Jeśli bierzesz pod uwagę powrót do Pl, to lepiej wynająć. Może znajomi mogliby się tym zająć?

Awatar użytkownika
ania110
Fanatyk
Data: 22 sty 2016, 8:25

Postautor: ania110 » 11 kwie 2016, 8:35

jeżeli masz w Polsce kogoś kto może doglądać tego mieszkania to proponowałabym wynająć, ponieważ zawsze jakiś pewny grosz z tego będzie, poza tym nigdy nie wiadomo co się w życiu wydarzy i musisz wziąć ewentualność że Ci się niestety tam nie powiedzie, mój znajomy postawił kiedyś wszystko na jedną kartę, sprzedał mieszkanie i wyjechał do Anglii za lepszym życiem. na początku było pięknie ładnie,przysyłał paczki do polski z różnymi prezentami,chwalił się zdjęciami jak to dobrze mu się tam żyje, a żyło mu się jakiś czas bardzo dobrze, ale potem niestety noga mu się podwinęła i nawet nie miał za co wrócić do kraju, musieliśmy mu wysłać pieniądze na bilet powrotni i zaczynał niestety od zera, także moim zdaniem dobrze mieć zawsze jakieś zaplecze

Awatar użytkownika
Hizyr
Raczkujący
Data: 18 kwie 2016, 11:26

Postautor: Hizyr » 18 kwie 2016, 11:36

Możesz wynająć mieszkanie i odkładać tą kasę ;)

namdu
Raczkujący
Data: 01 kwie 2016, 14:59

Postautor: namdu » 20 kwie 2016, 15:48

Ja jestem za wynajęciem. Jeśli nie masz nikogo zaufanego kto mógłby doglądać mieszkania i zajmować się ewentualnie jakimiś wynikłymi problemami, to zawiąż umowę z jakimś biurem najlepiej ;)

Lewiksa
Raczkujący
Data: 10 lut 2016, 15:28

Postautor: Lewiksa » 25 kwie 2016, 9:48

Jeżeli na dłużej, to z pewnością wynajem. To najlepsze rozwiązanie, lecz to są prywatnę kąty, dlatego trzeba się zastanowić. Trzeba również uprzedzić sąsiadów - bo wynajem zwykle wiąże się z licznymi imprezami.

Zdrapaka
Początkujący
Data: 10 lut 2016, 8:24

Postautor: Zdrapaka » 15 lip 2016, 12:42

Wyrzuć całą zawartość mieszkania i napewno nie będzie tęskniło. A jakbyś miał konsolę, to zadźwoń - przyjdę!

hennessy
Raczkujący
Data: 03 wrz 2015, 10:10

Postautor: hennessy » 15 wrz 2016, 22:32

pod wynajem, nie opłaca się sprzedawać, a można zawsze doinwestować kiedys i wynajmowac wiecej mieszkan. i na tym sie robi dobry pieniadz, znajomy tak wynajmuje. a np jeszcze dokupic jakieś piękne mieszkanie w turystynczej miejscowosci i hajsy dwa razy takie za wynajem, kredyt sie sam splaca ;) mnie to sie takie mieszkanie marzy nad morzem http://www.apartamentyrowy.pl/

Wróć do „Wiadomości”