Jaki biznes się opłaca robić?

joblak
Postowiec Pospolity
Data: 12 gru 2012, 19:16

Jaki biznes się opłaca robić?

Postautor: joblak » 20 gru 2012, 0:44

Dziś przeczytałem ze w moim miasteczku otwierają następną restauracje ba tutaj restauracja powstaje, co pół roku nowa. W okolicy powstają 3 nowe stację benzynowe miasteczko liczy około 30 tyś.. Mieszkańców a stacji około 10. Na każdym kroku BANK, APTEKA RESTAURACJA, GARELIA,. Czy wy macie jakieś nowe pomysły na biznes? Bo ja nie wróże im przetrwania za duża konkurencja na małym terenie!

Awatar użytkownika
dede
Stały Bywalec
Data: 09 lis 2011, 16:38

Re: Jaki biznes się opłaca robić?

Postautor: dede » 20 gru 2012, 9:34

To jest normalne. Skoro widzę że komuś idzie interes to może i ja też spróbuję. A potem rynek weryfikuje to. Sam właśnie zastanawiam się czy swojego nie otworzyć i to właśnie pomimo tego że nasilenie konkurencji jest bardzo duże. Ale myślę że mam na tyle nowatorskie pomysły że zabiorę część klientów konkurencji :)

Rav33
Fanatyk
Data: 02 gru 2012, 15:38

Postautor: Rav33 » 14 sty 2013, 15:14

Jaki? Przemyślany! Warto mądrze zainwestować, a nie przeinwestować - począwszy od szczegółów organizacyjnych, na oprogramowaniu dla firmy skończywszy. My korzystaliśmy ze wsparcia firmy tworzącej oprogramowanie http://www.ayasoft.eu/, ale stronę robiliśmy sami. Wszystko da się dogadać i zrobić porządnie bez względu na branżę.

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 14 sty 2013, 15:32

Jeżeli we wsi mieszka 30 tyś ludzi to 10 tyś ma auto i gdzieś zatankować musi plus przejezdni. ;) Stacja nie zarabia na paliwie a na monopolu np ;)
Jeżeli jest tam 30 tyś ludu to pokusiłbym się o agencje pośrednictwa pracy ale na europę ;) lub rozliczenia podatkowe.

maciejak
Raczkujący
Data: 16 lut 2013, 21:22

Postautor: maciejak » 16 lut 2013, 21:47

W Polsce nie opłaca się robić biznesu! Opłaty, które są u nas są okropnie duże! Kraj tylko ściąga z podatników jak najwięcej pieniędzy, wszystko im utrudnia, niestety, takie jest życie.

Awatar użytkownika
Matisek
Tytan
Data: 26 cze 2010, 7:21

Postautor: Matisek » 16 lut 2013, 22:01

maciejak pisze:W Polsce nie opłaca się robić biznesu! Opłaty, które są u nas są okropnie duże! Kraj tylko ściąga z podatników jak najwięcej pieniędzy, wszystko im utrudnia, niestety, takie jest życie.

Ja mam własny biznes i jakoś kręci się interesik, trzeba trafić niszę gdzie jeszcze idzie robić pieniądze

gorsky
Raczkujący
Data: 18 lut 2013, 1:21

Postautor: gorsky » 18 lut 2013, 1:55

W Polsce wg. analityków i ekonomistów w każdej branży można zarobić, bo nie mamy przesytu w żadnej z branży. Wszędzie jest jeszcze miejscie, kwestia zrobienia tego z głowa. Można nawet otworzyć budkę z hamburgerami i dobrze na tym zarobić jeśli wybierzemy dobre miejsce. Pomysły innowacyjne ciężko się przyjmują w Polsce, za to przyjmuje się wszystko to sprawdzone.

ciekawy świata
Fanatyk
Data: 18 gru 2012, 9:23

Postautor: ciekawy świata » 19 lut 2013, 20:27

Akurat wszelkie butki z jedzeniem zawsze będą się dobrze kręcić, z kebabami na czele

Awatar użytkownika
Endy
Raczkujący
Data: 20 lut 2013, 17:00

Postautor: Endy » 20 lut 2013, 17:08

maciejak
Dla czego wszystko widzisz w takich czarnych kolorach, ja mam e-biznes i wszystko idzie ok.

ciekawy świata
Fanatyk
Data: 18 gru 2012, 9:23

Postautor: ciekawy świata » 21 lut 2013, 7:56

Jeśli komuś upadnie biznes to szuka winnego, co w obecnych czasach nie jest trudne.

Jaki prowadzisz biznes?

Awatar użytkownika
Endy
Raczkujący
Data: 20 lut 2013, 17:00

Postautor: Endy » 21 lut 2013, 11:04

Piszę ebooki, promuję na zpp, i myślę nad sprzedawaniem w allegro, a tak wgl to nadal się uczę e-biznesu.

Awatar użytkownika
enigma_girl
Początkujący
Data: 21 mar 2013, 10:48

Postautor: enigma_girl » 21 mar 2013, 11:23

W dzisiejszych czasach opłacalnym biznesem jest właśnie ten internetowy, typu e-sklep. Coraz więcej ludzi kupuje w internecie, więc można o takiej działalności gospodarczej pomyśleć. Wiadomo wszędzie będzie konkurencja, ale ma się szansę dotrzeć do większej rzeszy ludzi, nawet zagranicę. Trzeba tylko dobrze się wypromować :)

Post dodany 21 mar 2013, o 11:25

Endy pisze:Piszę ebooki, promuję na zpp, i myślę nad sprzedawaniem w allegro, a tak wgl to nadal się uczę e-biznesu.

tego można się uczyć całe życie, bo technologia cały czas idzie do przodu :) ale to dobry kierunek ;)

GłosfrEE
Początkujący
Data: 26 maja 2015, 13:57

Postautor: GłosfrEE » 02 wrz 2015, 12:10

Jeśli ma się dużą konkurencję w branży, to i tak można w niej próbować, trzeba tylko mieć coś do zaoferowania. Jeśli restauracja, to rodzaj kuchni jakiego w okolicy jeszcze nie ma, konkurencyjne ceny, duże porcje. Restauracja to biznes w który trzeba sporo zainwestować, wystarczy spojrzeć na to ile kosztuje sprzęt w hurtowni, gdzie ceny i tak są niższe: http://www.hybryda-gastro.pl/ ale z drugiej strony mamy możliwość dostać dofinansowanie, więc ludzie próbują;)

palemka
Nowy
Data: 04 paź 2015, 17:12

Postautor: palemka » 04 paź 2015, 17:20

Jakieś rękodzieło i sprzedaż w internecie to wg mnie fajna sprawa. Dobry sposób na biznes to nauczyć się jakiegoś języka bardzo dobrze i dawać korepetycje.

pawelko
Raczkujący
Data: 29 gru 2014, 13:45

Postautor: pawelko » 15 paź 2015, 16:12

mnie interesuje franczyza Ecomyjni- dokładniej otworzenie myjni parowej jak w temacie- www.maszynyparowe.com . Dają maszyny parowe, pomagają w otrzymaniu dotacji unijnych oraz z UP. Generalnie korzyści mnóstwo