Cała prawda o kłamstwach w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej

wyslanniczka
Amator
Data: 10 cze 2012, 21:04

Cała prawda o kłamstwach w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej

Postautor: wyslanniczka » 10 cze 2012, 22:32

Mówienie całej prawdy o sobie podczas rozmowy kwalifikacyjnej może czasami oznaczać utratę potencjalnego stanowiska na rzecz kandydatów lepiej wykwalifikowanych. Jednak alternatywa w postaci małych kłamstw na temat wykształcenia, kwalifikacji i doświadczenia daje krótkoterminowe korzyści.

Jest jednak kilka obszarów, w których lekkie ubarwienie rzeczywistości może nam odrobinę pomóc. Oto przykładowe sytuacje, w których możesz przedstawić się w nieco lepszym świetle i takie, w których zdecydowanie powinieneś mówić „całą prawdę i tylko prawdę”.

http://poradnik-kariery.monsterpolska.pl/rozmowa-kwalifikacyjna/przygotowanie-do-rozmowy-kwalifikacyjnej/cala-prawda-o-klamstwach-w-czasie-rozmowy-kwalifikacyjnej/article.aspx

Edit chemini//
Ten temat jest wklejką http://poradnik-kariery.monsterpolska.pl/rozmowa-kwalifikacyjna/przygotowanie-do-rozmowy-kwalifikacyjnej/cala-prawda-o-klamstwach-w-czasie-rozmowy-kwalifikacyjnej/article.aspx
Na dodatek nie zostało podane źródło. Taki sposób przedstawiania tematów to kradzież.
Wklejamy tylko kilka zdań i podajemy link do reszty artykułu.
Artykuł trzeba również skomentować własnymi słowami

Proszę o tym pamietać
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 12:50 przez chemini, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: temat dostosowano do regulaminu

paulus
Początkujący
Data: 19 maja 2012, 23:01

Re: Cała prawda o kłamstwach w trakcie rozmowy kwalifikacyjn

Postautor: paulus » 11 cze 2012, 12:31

Z doświadczenia powiem, że prawie każda tego typu rozmowa to "bajkopisarstwo" nie tylko ze strony kandydata, ale głównie ze strony firm. Sporo rozmów przeszedłem zanim znalazłem obecną pracę i na początku wszystko ładnie, a jak przyszedł już czas na konkrety i warunki umowy to się zaczynałem zastanawiać czy to ta sam firma gdzie byłem na rozmowie. Teksty typu "No bo wie Pan... Na początku jest tylko tak... Po okresie próbnym..." itp. To jest jakieś chore! Czasem się zastanawiam na ile to wszystko ma sens. Rozmowy to jedno, a życie to drugie.

Awatar użytkownika
zazul90
Początkujący
Data: 26 mar 2012, 14:11

Postautor: zazul90 » 11 cze 2012, 12:52

tak mi się skojarzyło

[youtube]hFmPRt_B3Tk[/youtube]
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 12:54 przez chemini, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłam link do youtube

paulus
Początkujący
Data: 19 maja 2012, 23:01

Postautor: paulus » 11 cze 2012, 21:08

Taki wykrywacz kłamstw powinien mieć każdy urzędnik i sprzedawca samochodów. hehehee

Starny
Raczkujący
Data: 10 cze 2012, 9:24

Postautor: Starny » 24 cze 2012, 8:25

Jeśli nas przyjmą to kłamstwo ujrzy światło dzienne i mogą nas zwolnić. Lepiej mówić prawdę,a na jakieś nie dyskretne pytania odmawiać odpowiedzi, ja tak robię. :idea: