Potworkowa zakładka do książek

Inna własna twórczość...
Awatar użytkownika
Cian
Prawa Ręka Boga
Data: 04 gru 2010, 22:40

Potworkowa zakładka do książek

Postautor: Cian » 15 mar 2014, 22:21

Siemka :DD Znalazłam w internecie bardzo fajny sposób na zrobienie zakładek-potworków :3

Obrazek

Wykonuje je się w mniej niż 30 minut (Chyba że malujemy farbami, wtedy trzeba doliczyć czas na wyschnięcie ;) )
Jeżeli również takie wykonacie, pochwalcie się w temacie :DD Enjoy!

Będziemy potrzebować następujących materiałów:

Biała kartka A4 (Najlepiej taka z grubszego papieru)
Ołówek
Długopis
Linijka
Nożyczki
Klej
Farby lub kolorowy papier (Zależy jak chcemy aby nasz stworek wyglądał ^^ Ja z braku kolorowego papieru używam farb akwarelowych ze względu na to że szybko schną :) )

Krok 1: Rysujemy wzór widoczny na dole na naszej kartce (Moje kwadraty są 6cm x 6cm i w zupełności wystarczają ;) Można oczywiście zrobić większą zakładkę)

Obrazek
Obrazek

Krok 2: Wycinamy nasze kwadraciki aby został nami taki kształt 'kotka' ^^ Pozostałe trójkąty i kwadraty zostawiamy, użyjemy ich do ząbków i oczu ^^

Obrazek

Krok 3: Zaginamy 'Uszy' w podany sposób po czym malujemy lub naklejamy kolorowy papier na kwadratową część:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Krok 4: Następnie malujemy całą reszte naszego stworka, tudzież naklejamy papier, po obu stronach

Obrazek

Krok 5: Po wyschnięciu farby, klejamy 'uszy', górne ucho przyklejamy do dolnego, jednak nie przyklejajcie uszu do kwadratowej części!

Obrazek
Obrazek

Krok 6: Potem zabieramy się za oczka ^^ Ja użyłam korka od kleju żeby odrysować kółka, po czym je wycinamy

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Krok 7: Ząbki! Używamy pozostałego tójkąta żeby stworzyć kły, jednak uważajcie przy wycinaniu :DD

Obrazek

Krok 8: Przyklejamy paczadełka i ząbki do naszegwo stworka i voila! Nasza zakładka jest gotowa :DD

Obrazek
Obrazek
Obrazek
*sets self on fire* whatcha gonna do now mate

Awatar użytkownika
atena600
Prawa Ręka Boga
Data: 16 gru 2009, 17:58

Re: Potworkowa zakładka do książek

Postautor: atena600 » 16 mar 2014, 10:55

Ten czerwony potworek przypomina mi Bazylka :lol: super wykonanie.

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 16 mar 2014, 19:11

Dobre. Ciekawie by wyszły jakby były z kolorowego papieru i naklejane warstwami na siebie. Projekt jak najbardziej wypas ;)

Awatar użytkownika
Slow
Postowiec Pospolity
Data: 08 lip 2013, 10:24
Kontakt:

Postautor: Slow » 17 mar 2014, 10:53

Fajne! Ja umiem tylko takie proste serduszko z kartki papieru zrobić :)

Wróć do „Inne”