O metastworach i innych

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

O metastworach i innych

Postautor: wipstudio » 19 lis 2017, 0:31

Hej dziś opowiem Wam o lęku przed ....
Właśnie każdy lęka się czegoś innego, w większości wypadku najwięcej ludzi obawia się/lęka śmierci swojej/czyjejś .
Ale są lęki także nieuzasadnione wywołane czymś.
Nazwijmy to metastworem - powiem wprost, lęk przed niczym jest najgorszy ponieważ nie można przedstawić realnej sytuacji która doprowadzi do tzw happy endu.
Wymyśliłem metastwora aby utożsamić swój lęk z czymś nadal nierealnym lecz możliwym do wyobrażenia sobie.
Dlaczego ?
Otóż najlepiej jest lęk pokonać bądź zaakceptować najgorsze jest nieznane, właśnie to nieznane wywołuje lęk w zasadzie polegając na własnych zmysłach nie potrafimy utożsamić sobie sytuacji "po" konfrontacji z danym lękiem.
Dając przykład lęku przed pająkiem jesteśmy pewni że spotkać nas może ukąszenie co może doprowadzić do różnych skutków.
Natomiast jak wyobrazilibyście sobie lęk przed niczym.
Można nazwać to fobią, lecz fobia jest czymś "namacalnym" człowiek żyje normalnie dopóki nie spotka "wroga", natomiast nicość kryje się wszędzie co jest tym bardziej przeraźliwe.
Metastwór pozwala się zmierzyć z czymś nieuniknionym, lecz można już z nim żyć normalnie, gdyż spotkanie go w życiu normalnym jest wątpliwe.

Jakie jest Wasze zdania ?

Awatar użytkownika
cytryna
Prawie jak Czak Noris
Data: 04 lut 2012, 18:59

O metastworach i innych

Postautor: cytryna » 19 lis 2017, 23:26

Nigdy o czymś takim nie słyszałam :mysli: czekaj był kiedyś taki film o nicości jak on się nazywał?Wiem :) Nie kończąca się opowieść, kiedyś go oglądałam z zapartym tchem.

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

O metastworach i innych

Postautor: wipstudio » 20 lis 2017, 12:34

Być może nie spotkałaś takiego człowieka, który taki lęk posiada.

Awatar użytkownika
cytryna
Prawie jak Czak Noris
Data: 04 lut 2012, 18:59

O metastworach i innych

Postautor: cytryna » 21 lis 2017, 9:02

Wiara pomoze w pokonaniu takiego metastwora :)

Awatar użytkownika
elrubio
Nowy
Data: 20 maja 2018, 13:10

O metastworach i innych

Postautor: elrubio » 22 maja 2018, 18:36

Dzięki za interesujące porady. Z całą pewnością przyda mi się to :)
Rozumiem JAK; nie rozumiem DLACZEGO.

Wróć do „Tematy różne”