Życie bez telefonu

Awatar użytkownika
biedroń
Stały Bywalec
Data: 08 lut 2013, 19:38

Życie bez telefonu

Postautor: biedroń » 10 wrz 2013, 12:54

Chyba nikt nie jest sobie w stanie tego wyobrazić. Telefon jest z nami praktycznie w każdej sytuacji od porannego budzenia po sceny łóżkowe. Bez telefonu teraz to jak bez ręki. Ile to razy wam się zdażyło go zapomnieć albo bateria padła i wpadacie w panikę że pewnie ktoś próbuje do was zadzwonić a wy nie odbieracie.

Kiedyś było łatwiejsze życie bez tego wynalazku. Poniższe zdjęcie pokazuje jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do telefonów.

Obrazek
Zdjęcie zrobione na placu św Piotra w dzień pogrzebu Jana Pawła II oraz podczas pierwszego wystąpienia papieża Franciszka.

Różnicę chyba widać wyraźnie.

Na tym filmiku jeszcze bardziej zobaczycie jak naszym życiem zawładnął telefon, jak zaczyna kraść nam życie.

Ale sami tego chcieliśmy
Dlaczego miałbyś się obawiać apokalipsy zombie, skoro sam jesteś już zombie?

Obrazek

Awatar użytkownika
Blain08
Stały Bywalec
Data: 10 maja 2013, 15:40

Re: Życie bez telefonu

Postautor: Blain08 » 10 wrz 2013, 14:33

Jeśli ktoś nie potrafi już żyć bez telefonu to według mnie ma poważny problem :) Wiele razy musiałem "przetrwać" bez komórki i jakoś nie miałem z tym problemu :) Czasami nawet było mi wygodniej, nikt mnie przynajmniej nie męczył zbędnymi połączeniami czy smsami :)

Awatar użytkownika
Cian
Prawa Ręka Boga
Data: 04 gru 2010, 22:40

Postautor: Cian » 10 wrz 2013, 18:17

Może po prostu ja odstaję od reszty, ale prawie nie używam telefonu :P Tylko i wyłącznie do słuchania muzyki rano jak idę do szkoły i po południu, gdy wracam ;] Ewentualnie jeszcze przed snem. Raz na Ruski rok do kogoś zadzwonie, albo wyśle sms'a ;p Ale naprawdę rzadko ;] Z internetu na telefonie prawie nie korzystam, tylko żeby ściągać piosenki, ale to tyle ;p Wniosek: Życie bez telefonu jest jak najbardziej możliwe, a jak ktoś tego nie potrafi to ma problem ;p
*sets self on fire* whatcha gonna do now mate

Awatar użytkownika
Magik
Prawa Ręka Boga
Data: 15 cze 2010, 17:00

Postautor: Magik » 10 wrz 2013, 21:04

Ja również telefonu prawie nie używam, jedynie jako budzik rano i to tyle, na działce praktycznie nie mam zasięgu więc leży w trybie offline jako zegarek i jak widać nadal żyję, tak więc do wszystkich telefonomaniaków: bez telefonu da się żyć! :)

Awatar użytkownika
korkociąg
El Postinio
Data: 16 sie 2009, 19:09

Postautor: korkociąg » 11 wrz 2013, 7:33

jaka narkomania :D filmik pięknie to przedstawia, aaaaaaaa! czekaj fotka na fejsa już wrzucam. Taa

Awatar użytkownika
Matisek
Tytan
Data: 26 cze 2010, 7:21

Postautor: Matisek » 11 wrz 2013, 8:43

Telefon mam od zawsze , najpierw był stacjonarny pod koniec minionego wieku tzn pod koniec lat 90 zostałem nie zbyt szczęśliwym posiadaczem tak zwanej cegły , nie zbyt szczęśliwym bo zasięg w tamtym czasie był na mizernym poziomie. Bez przesady, Telefon jak telefon , jest sprawa do załatwienia to się dzwoni, ktoś do mnie dzwoni , odbieram i tyle

Awatar użytkownika
chemini
Administrator
Data: 27 sie 2009, 20:50

Postautor: chemini » 11 wrz 2013, 9:13

Mój telefon to urządzenie kombi. Budzik, kalendarz,dzwonienie i przede wszystkim odtwarzacz muzyki.
Kilka dni temu moje ukochane urządzenie szlag trafił. Mam inny, ale to nie to samo :(
Nie tęsknię za dzwonieniem czy sms tylko za swoją muzyką :?
Lubuskie Stowarzyszenie Historyczne "Lubusz"

Awatar użytkownika
Slow
Postowiec Pospolity
Data: 08 lip 2013, 10:24
Kontakt:

Postautor: Slow » 11 wrz 2013, 16:31

U mnie przede wszystkim to łączność ze światem za pośrednictwem Internetu :D no i budzik! Budzik to najważniejsza funkcja w moim telefonie. Ale jednak bez telefonu z domu nie wychodzę. Owszem w domu leży gdziekolwiek, ale idąc gdzieś czuję się bezpieczniej z telefonem w kieszeni.

Awatar użytkownika
widmo29
Wyjadacz
Data: 20 maja 2012, 17:14

Postautor: widmo29 » 11 wrz 2013, 18:51

Dla mnie telefon,to głównie szybki dostęp do internetu,no i oczywiście gry.Ja myślę że gdyby mi się telefon zepsuł to potrafiłbym przeżyć bez niego dłuższy czas.

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 11 wrz 2013, 19:21

Gdybym musiała to i bym się pewnie obeszła ;) z czasem człowiek się przyzwyczaja do wygód które daje nam dzisiejszy świat.
Dla mnie komórka służy do szybkiego przekazu niezbędnych informacji :lol: typu....dzwoni mama.... włącz komputer,pogadamy.

Awatar użytkownika
RePeG
Raczkujący
Data: 06 paź 2013, 18:29

Postautor: RePeG » 06 paź 2013, 18:49

Też bym pewnie wytrzymał, ale mając w telefonie dostęp do internetu naprawdę ciężko go nie używać... ;-) Czy to coś sprawdzić, czy przeczytać...telefon przydaje się na każdym kroku. Takie czasy ludziska, takie czasy :D

Awatar użytkownika
fakson
Amator
Data: 22 wrz 2013, 12:20

Postautor: fakson » 06 paź 2013, 19:51

ja sądzę że telefon to mój dobry kolega bez którego bym kilku lat nie przetrwał ^^

Awatar użytkownika
widmo29
Wyjadacz
Data: 20 maja 2012, 17:14

Postautor: widmo29 » 06 paź 2013, 20:14

fakson pisze:ja sądzę że telefon to mój dobry kolega bez którego bym kilku lat nie przetrwał ^^

Moim zdaniem jest już dobrze jak ktoś potrafi wytrzymać miesiąc bez telefonu.

Awatar użytkownika
ania110
Fanatyk
Data: 22 sty 2016, 8:25

Postautor: ania110 » 30 mar 2016, 15:31

nie wyobrażam sobie jak można by w dzisiejszych czasach żyć bez telefonu, bez telefonu czuję się jak bez ręki

namdu
Raczkujący
Data: 01 kwie 2016, 14:59

Postautor: namdu » 18 kwie 2016, 15:05

To straszne jest. Uzależnienie od technologicznych udogodnień jest przerażające. Młodzi ludzie nie potrafią już usiąść w pubie czy restauracji bez wyciągnięcia telefonu. Ludzie, którzy nie widzą problemu w tym, że "bez telefonu czują się jak bez ręki", zdecydowanie narażeni są na własne ograniczenia.